W czasie 14. Biesiady „Trąbki w Trąbkach” w dniu 9 czerwca 2018 roku (sobota) zorganizowana zostanie loteria fantowa. Dochód ze sprzedaży losów przeznaczony będzie na sfinansowanie wakacyjnego wyjazdu do Murzasichla k. Zakopanego dla dzieci z terenu Gminy Trąbki Wielkie zorganizowanego przez Fundację Pomocy Społecznej na Rzecz Dzieci „Pan Władek”. Oczywiście każdy los w cenie 5 zł będzie wygrywał. Będzie można wygrać m.in.: artykuły spożywcze, bilety wstępu dla 2 osób na rundę footgolfa w Postołowie Golf Club, bidony, breloki, czajniki, czapki, długopisy, etui na telefon do biegania, kosmetyki, książki, kubki, kwiaty, latarki, materiały biurowe, notesy, okulary, ołówki, opaski fluorescencyjne,

Więcej…

W dniu 9 czerwca 2018 roku (sobota) na stadionie w Trąbkach Wielkich odbędzie się 14. Biesiada „Trąbki w Trąbkach”, tym razem rozszerzona o Festiwal „Trębacze w Trąbkach”.
Jej program jest następujący:
15.00 Występ Miejskiej Orkiestry Dętej w Lubawie
15.15 Występy przedszkolaków z Trąbek Wielkich, Sobowidza i Mierzeszyna
16.00 Występ dzieci i młodzieży z Gminy Trąbki Wielkie

FESTIWAL „TRĘBACZE W TRĄBKACH”
18.00 Uroczyste otwarcie Festiwalu

Więcej…

W dniu 9 czerwca 2018 roku (sobota) w godzinach od 15.00 do 20.00 na terenie Placu Herbowego w Trąbkach Wielkich czynna będzie Akademia Rowerowa.
Akademia dostarczy dzieciom nie tylko rozrywki, ale i edukacji, i to wszystko za darmo.
Dzięki ogromnemu wyborowi rowerów uczestniczyć w Akademii będą mogły dzieci w każdym wieku. Uczestnicy będą mogli szkolić swoją jazdę na rowerze w miasteczku ruchu drogowego oraz na profesjonalnych przeszkodach rowerowych. Pod koniec przejazdu każde dziecko otrzyma imienny certyfikat bezpiecznego rowerzysty.

Więcej…

Laserowy pokaz przestrzenny. Tego jeszcze w Trąbkach Wielkich nie było. A będzie już niedługo w dniu 9 czerwca 2018 roku o godzinie 22.30 podczas Biesiady "Trąbki w Trąbkach". To zapierający dech w piersiach spektakl światła, dźwięku oraz efektów specjalnych. Każdy z tych elementów pokazu dostarczy niesamowitych wrażeń, a ich połączenie w jedną spójną całość stworzy dynamiczny i niezapomniany spektakl. Zapraszamy.
Poniżej fragment pokazu.


Więcej…

Tegoroczna, 14. już, Biesiada "Trąbki w Trąbkach" odbędzie się w dniu 9 czerwca 2018 roku (sobota) jak zwykle na stadionie w Trąbkach Wielkich.
Jej niekwestionowaną gwiazdą będzie 30-letni muzyk i wokalista, lider 9-osobowego zespołu, ogromny talent, wirtuoz trąbki, perfekcyjnie grający także na skrzydłówce, wsłuchany zarówno w subtelne reggae czy elementy rumby, jak i dyskotekowy beat, współpracujący m.in. z Goranem Bregoviciem, mający za sobą także epizod w filmie jako Romeo.

Więcej…

13. Biesiada „Trąbki w Trąbkach” odbyła się na stadionie w Trąbkach Wielkich w dniu 17 czerwca 2017 roku. Rozpoczął ją przemarsz Redzkiej Orkiestry Dętej składającej się z 17 muzyków, w tym 4 trębaczy. Grając muzykę marszową przeszła ona ulicami Trąbek Wielkich od poczty na stadion. Tam mieli krótką przerwę, w czasie której odbyło się uroczyste otwarcie Biesiady przez Członka Zarządu Województwa Pomorskiego Ryszarda Świlskiego oraz Wójta Gminy Trąbki Wielkie Błażeja Konkola. Potem ponownie zagrała, ale już w repertuarze rozrywkowym. Po nich sceną zawładnęli przedszkolaki i uczniowie szkół podstawowych z Trąbek Wielkich, Sobowidza i Mierzeszyna. Furorę zrobiły zwłaszcza maluchy z Mierzeszyna,

Więcej…

Zupełną nowością Biesiady „Trąbki w Trąbkach” była inscenizacja historyczna dotycząca epizodów z sierpnia i początku września 1939 roku na Gdańskich Wyżynach. Na stadionie, z dala od sceny, ustawiono posterunek graniczny ze szlabanem. Pojawili się uzbrojeni żołnierze polscy i niemieccy, czyli rekonstruktorzy z grup SRH Fort i SRH Westpreussen. Pokazali oni m.in. inscenizację prowokacji niemieckiej z 20 lipca 1939 roku. Wtedy to granicę między Bożym Polem Królewskim a Postołowem przekroczyło trzech Niemców (celnik i dwóch hitlerowców). Gdy polski pogranicznik Witold Budziewicz próbował ich zatrzymać 30 m od linii granicznej został zastrzelony. Zaprezentowali także zajęcie niemieckiej strażnicy przez

Więcej…

LICZNIK ODWIEDZIN