Dużym powodzeniem cieszyły się w czasie ubiegłorocznych wakacji zajęcia multimedialne w świetlicach wiejskich. Nie może więc ich zabraknąć i w tegorocznym programie wakacji. Pierwsze odbyły się w dniu 6 lipca 2016 roku w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Sobowidzu.
Rozpoczęły się od gry na konsoli PlayStation 3. Niektórzy mierzyli się w wyścigach na Gran Turismo 6. Inni próbowali swoich sił w Sports Champions 2, w której to grze można było rywalizować w sześciu dyscyplinach sportowych: golfie, zjeździe na nartach, kręglach. boksie, tenisie oraz łucznictwie. Na zakończenie wszyscy uczestniczyli w grze Just Dance 2014 polegającej na wykonywaniu tricków i figur tanecznych w rytm znanych

Więcej…

W dniu 4 lipca 2016 roku w Auli Gimnazjum wystąpiła para aktorów z krakowskiego Studia Małych Form Teatralnych „Art-Re” z przedstawieniem „Kaczka – Cudaczka”. Obok głównej bohaterki wystąpili także: szop – pracz, papuga – fryzjerka, sowa – aptekarka i dzięcioł – lekarz. Dzieci z uśmiechem na ustach śledziły perypetie Kaczki zakończone puentą: „najlepiej być sobą”.
Był to pierwszy wakacyjny spektakl dla dzieci z Gminy Trąbki Wielkie.
Kolejne odbędą się w następujących terminach lipcowych:
14.07. (czwartek), godz. 10.00 w Szkole Podstawowej w Kłodawie – „Smerfne przygody”

Więcej…

Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Trąbkach Wielkich wraz z Teatrem ART.-RE z Krakowa zapraszają dzieci na przedstawienie pt. „Kaczka – Cudaczka”. Jest to adaptacja sceniczna wiersza Jana Brzechwy "Kaczka Dziwaczka". Wyraziste postacie bohaterów, kolorowe stroje, barwna scenografia, to atuty bajki. Bohaterką opowieści jest niezwykła Kaczka - Cudaczka. Do szopa - pracza idzie w sprawie wyprania piórek. Papuga - fryzjerka ma zmienić jej uczesanie na bardziej twarzowe. Kaczkę - Cudaczkę boli głowa - idzie więc do sowy - aptekarki. Wreszcie w swojej wędrówce trafia do gabinetu lekarskiego, gdzie porad udziela doktor - dzięcioł. Lekarz proponuje kaczuszce, żeby postarała się być sobą, bo to najlepsza metoda

Więcej…

Główną Imprezą towarzyszącą 12. Biesiadzie „Trąbki w Trąbkach” był Konkurs Trąbkowy „Mały Trębacz w Trąbkach Wielkich”. Zorganizowany został pod patronatem Wójta Gminy Trąbki Wielkie Błażeja Konkola i pod patronatem honorowym Zespołu ENEJ. Odbył się w dwóch grupach wiekowych: urodzeni w 2006 roku i młodsi oraz urodzeni od 2002 do 2005 roku. Udział w nim wzięło 41 osób. Byli to uczennice i uczniowie szkół muzycznych z województwa pomorskiego (Chojnice, Gdańsk, Kartuzy, Kościerzyna, Kwidzyn, Lębork, Malbork, Miastko, Słupsk, Trąbki Wielkie i warmińsko-mazurskiego (Elbląg, Mrągowo, Olsztyn). Mogli oni zaprezentować dowolny repertuar obejmujący jeden

Więcej…

Główną Imprezą towarzyszącą 12. Biesiadzie „Trąbki w Trąbkach” będzie Konkurs Trąbkowy „Mały Trębacz w Trąbkach Wielkich”.
Organizowany jest on pod patronatem Wójta Gminy Trąbki Wielkie Błażeja Konkola i pod patronatem honorowym Zespołu ENEJ.
Organizatorami Konkursu są:
STAROSTWO POWIATOWE w Pruszczu Gdańskim www.powiat-gdanski.pl
GMINA TRĄBKI WIELKIE www.trabkiw.ug.gov.pl
GMINNY OŚRODEK KULTURY, SPORTU i REKREACJI w Trąbkach Wielkich
www.goksir-trabkiwielkie.pl

Więcej…

Gwiazdą 12. Biesiady „Trąbki w Trąbkach” będzie zespół ENEJ. Ich Koncert odbędzie się 19 czerwca 2016 roku (niedziela) o godzinie 20.30 na stadionie w Trąbkach Wielkich. Wstęp wolny. Zapraszamy
ENEJ to polski zespół rockowo-folkowy, założony w 2002 roku w Olsztynie, przez braci Piotra i Pawła Sołoduchów oraz ich przyjaciela Łukasza Kojrysa (obecnego managera zespołu). Nazwa zespołu pochodzi od imienia głównego bohatera „Eneidy” Iwana Kotlarewskiego – Eneja, wesołego kozaka podróżującego po świecie.
Na dyskografię zespołu składają się cztery krążki studyjne i jeden koncertowy. Debiutancka płyta „Ulice” ukazała się w roku 2008. W 2010 r.

Więcej…

Europejska Noc Muzeów zawitała po raz pierwszy do Trąbek Wielkich. W dniu 21 maja 2016 roku w kościele Wniebowzięcia NMP rozpoczęły ją prelekcje dotyczące jego historii oraz zabytków znajdujących się w nim prezentowane przez Ilonę Gielniak-Rolnicką i Aleksandrę Michalską. Następnie zaprezentowany został montaż słowno-muzyczny „Bóg, Honor, Ojczyzna” przez chóry gmin: Sierakowice i Cewice oraz Orkiestrę Kameralną Symfoników Gdańskich pod dyrekcją Huberta Szczypiorskiego. Na wstępie widzowie usłyszeli Hymn Polski, potem artyści zaśpiewali m.in.: Bogurodzicę, „Ułani, ułani”, a także „Taki Kraj” i „Biały Krzyż”, a na zakończenie Pieśń „Boże, coś Polskę”.

Więcej…

LICZNIK ODWIEDZIN