Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Gminie Trąbki Wielkie rozpoczęła Biesiada „Na żołnierską nutę”, która odbyła się w dniu 8 listopada 2016 roku w Sali widowiskowej GOKSiR. Wystąpił zespół teatralno-wokalny Narnia Stowarzyszenia Rodzina Kolpinga z Kłodawy. 16-osobowa grupa młodzieży zaprezentowała najpopularniejsze piosenki i pieśni wojskowe. Był przemawiający Marszałek Józef Piłsudski. Byli uzbrojeni w karabiny jego żołnierze w czapkach z epoki walk narodowowyzwoleńczych. Byli trębacze i werblista. I oczywiście wspólne z grupą uczestników Biesiady śpiewanie. Scenariusz Biesiady opracowała Przewodnicząca Stowarzyszenia Rodzina Kolpinga w Kłodawie Ewa Kruglik. Warsztaty przygotowujące

Więcej…

Świetlica w Mierzeszynie była miejscem prezentacji spektaklu „Cudowna lampa Aladyna” w wykonaniu aktorów Studia Małych Form Teatralnych, Scenografii i Reżyserii „Art-Re” z Krakowa. 25 dzieci miało okazję poznać jedną z najbardziej znanych baśni Szeherezady, opowiadającą o magicznej lampie, która znalazła się w posiadaniu biednego, ale sprytnego chłopca o imieniu Aladyn. Aktorzy w zabawny sposób, wierszem, opowiedzieli o przygodach Aladyna, zachęcając dzieci do wspólnej zabawy i występów na scenie. A ponieważ nawiązali oni od razu bardzo dobry kontakt z publicznością dzieci chętnie brały udział w przedstawieniu. Barwne kostiumy, elementy scenografii oraz orientalna muzyka przybliżyły dzieciom

Więcej…

Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Trąbkach Wielkich wraz z Teatrem ART.-RE z Krakowa zapraszają dzieci na przedstawienie pt. „Cudowna lampa Aladyna”.
Jest to adaptacja  jednej z najsłynniejszej opowieści Szeherezady. „Baśnie tysiąca i jednej nocy” to piękne, poetyckie historie przybliżające egzotykę krajów dalekiego wschodu. Spektakl w całości mówiony wierszem, przeplatany orientalną muzyką. Barwne, piękne kostiumy oraz elementy scenografii w pełni oddają baśniową atmosferę spektaklu. Przesłanie baśni to zwrócenie uwagi na znaczenie uczciwości, szacunku i odpowiedzialności. Humorystycznie potraktowane są perypetie

Więcej…

 W okresie od 11 do 15 lipca w Szkole Podstawowej w Trąbkach Wielkich odbyły się półkolonie. Uczęszczało na nie 25 dzieci. Przedział wiekowy był dość szeroki, bo znalazły się i pierwszaki, i młodzież, która w tym roku pożegnała się ze szkołą. Opiekowało się nimi troje nauczycieli. Program zajęć był zróżnicowany. Było rysowanie, malowanie w plenerze (także twarzy). Dzieci grały w przeróżne gry planszowe, ale także w sportowe na pobliskim „Orliku”. Wielu emocji dostarczyły gigantyczne gąbkowe klocki, z których powstawały przedziwne budowle. Największym powodzeniem cieszyła się jednak ścianka wspinaczkowa ulokowana na przyszkolnym placu. Nawet najmłodsze dzieci spróbowały swoich sił.

Więcej…

Dzieci, które w dniu 14 lipca 2016 roku odwiedziły Szkołę Podstawową w Kłodawie przeniosły się na prawie godzinę do krainy smerfów. Spotkały się tam z Papą Smerfem, Śpiochem, Mądralą, Gargamelem i jego kotem Klakierem. Wszystkie aktywnie uczestniczyły w toczącej się akcji, a niektóre z nich zostały nawet zamienione na chwilę w smerfy. Dzięki nim bajka „Smerfne przygody” zakończyła się szczęśliwie. Za mile spędzony czas podziękowały aktorom z Teatru „Blaszany Bębenek” z Trzebini gromkimi brawami.


Więcej…

Od początku wakacji w miejscowościach Gminy Trąbki Wielkie odbywają zajęcia multimedialne dla dzieci i młodzieży. Do 15 lipca skorzystało z tej formy wypoczynku 85 osób z Sobowidza, Złej Wsi, Gołębiewa Średniego, Trąbek Małych, Czerniewa, Błotni, Domachowa i Rościszewa.
W przyszłym tygodniu zajęcia te odbędą się w następujących miejscowościach:
18.07. (poniedziałek), godz. 10.00 w Świetlicy w Pawłowie
19.07. (wtorek), godz. 10.00 w Świetlicy w Łaguszewie
20.07. (środa), godz. 10.00 w Świetlicy w Szkole w Warczu
21.07. (czwartek), godz. 10.00 w salce przy kościele w Postołowie

Więcej…

Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Trąbkach Wielkich wraz z Teatrem Blaszany Bębenek z Trzebini zapraszają dzieci na przedstawienie pt. „Smerfne przygody”.
Jest to spektakl, w którym bohaterami są doskonale znane wszystkim dzieciom, jak i dorosłym, Smerfy. Przedstawienie jest energiczne, pełne humoru, a najmłodsi mogą aktywnie uczestniczyć i współtworzyć akcję dziejącą się w wiosce smerfów oraz okolicznym lesie. Niestety czyha na nich wiele niebezpieczeństw, a największym z nich jest Gargamel, który tropi smerfy za pomocą kota Klakiera.
Papa Smerf przygotowuje tajemniczą miksturę jednak zostaje ona

Więcej…

LICZNIK ODWIEDZIN