Dwoje aktorów ze Studia Teatralnego „Krak – Art” z Krakowa przedstawiło dzieciom w Kłodawie spektakl będący adaptacją powieści „Latający kufer” Hansa Christiana Andersena. Była to egzotyczna historia młodzieńca i jego niezwykłego kufra. Dzieci włączane były do przedstawienia, odpowiadały aktorom na pytania, a także wspólnie tańczyły - świetnie się przy tym bawiąc. Jak w każdej bajce nie mogło zabraknąć morału. Tym razem dzieci przekonały się, że „kłamstwo ma krótkie nogi”.
Kolejne wakacyjne spektakle odbędą się w dniach:
11.08. (piątek), godz. 12.00 "Bazyliszek" w Granicznej Wsi,
18.08. (piątek), godz. 12.00 "Kwiat paproci" w Mierzeszynie.

Więcej…

W dniu 7 lipca 2017 roku występem Teatru "Blaszany Bębenek" z Trzebini zainaugurowana została akcja " Wakacje z GOKSiR i GBP". Zainteresowanie nim było bardzo duże. Na spektakl pt. "Kot w butach" do Auli Gimnazjum przybyło 125 dzieci. Dowiedziały się one o przygodach niezwykłego kota, który pomógł biednemu chłopcu zostać bogatym markizem. W przedstawieniu nie brakowało muzyki, tańca i zabaw dzięki czemu dzieci bawiły się doskonale.
Podobnie będzie podczas kolejnych spektakli. Oto ich program:
14.07. (piątek), godz. 12.00 spektakl "Nie ma jak w domu" w Świetlicy w Gołębiewie Wielkim

Więcej…

W dniu 7 lipca 2017 roku (piątek) o godzinie 13.00 w Auli Gimnazjum w Trąbkach Wielkich odbędzie się przedstawienie Teatru "Blaszany Bębenek" z Trzebini pt. "Kot w butach".
Spektakl opowiada o magicznym kocie, który przemawia ludzkim głosem i chodzi w pięknych, skórzanych butach. Tematem baśni są przygody kota, który dzięki swojemu sprytowi odmienia życie młodego młynarczyka, wygnanego w świat przez nieczułych braci. Biedny chłopiec zostaje bogatym markizem, udaje mu się zamieszkać we wspaniałym pałacu, żeni się także z piękna i dobrą królewną.
Spektakl ten jest bogaty w muzykę, śpiew, tańce i zabawy, w których dzieci biorą czynny udział. Między innymi pomagają kotu złapać animowanego bażanta oraz

Więcej…

Gwiazdą tegorocznej Biesiady „Trąbki w Trąbkach” będzie legendarny zespół LOMBARD. Wystąpi on na stadionie w Trąbkach Wielkich w dniu 17 czerwca 2017 roku o godzinie 20.30. Podczas koncertu na pewno nie zabraknie największego przeboju tego zespołu – „Przeżyj to sam”:
www.youtube.com
Zapraszamy.


Więcej…

Europejska Noc Muzeów także w Trąbkach Wielkich!!! Odbędzie się ona w dniu 20 maja 2017 roku (sobota) w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Trąbkach Wielkich. A oto jej program:
20.00 Prelekcja autora książek historycznych Dariusza Dolatowskiego o dziejach parafii i kościoła w Trąbkach Wielkich
21.00 Koncert w wykonaniu Zespołu Iława Gospel Singers.
Wstęp wolny. Zapraszamy.

Więcej…

Drugi występ zanotowała Grupa Teatralna „La Furia” działająca przy GOKSiR. Tym razem, w dniu 27 kwietnia 2017 roku, wystąpiła ona w Sali widowiskowej GOKSiR, a na widowni zasiedli w większości seniorzy z Klubu „Zawsze Młodzi”. Podobnie jak na w Bibliotece Publicznej w Trąbkach Wielkich wystawiona została sztuka opiekunki Grupy Kamilli Cieślak pt. „Zbuntowane Bajki”. I podobnie jak w Bibliotece spotkała się z ciepłym przyjęciem. Po finałowej piosence publiczność nagrodziła młodych aktorów burzą oklasków, a Przewodnicząca Klubu Seniora Bernadeta Rychlicka - słodyczami. Nie zabrakło także bukietu kwiatów dla autorki wystawionej sztuki.

Więcej…

Już po raz dziesiąty w Zespole Szkół w Mierzeszynie odbył się Wojewódzki Przegląd Przedstawień pod hasłem „Misterium Męki i Zmartwychwstania Pańskiego”. Jego celem jest kultywowanie tradycji, obrzędów i zwyczajów związanych z Wielkim Postem i Wielkanocą wśród dzieci i młodzieży oraz promowanie wychowania i nauczania poprzez sztukę teatralną.
W dniu 6 kwietnia 2017 roku zaprezentowanych zostało siedem inscenizacji:
- „Chryste, Ty masz szansę na śmierć i zmartwychwstanie” w wykonaniu uczniów Gimnazjum w Somoninie (pow. kartuski),
- „Szukam przyjaciela” w wykonaniu uczniów Gimnazjum w Trąbkach

Więcej…

LICZNIK ODWIEDZIN