W dniu 19 kwietnia br. w Szkole Podstawowej w Sobowidzu odbył się 6. Gminny Konkurs Wiedzy Przyrodniczej „Rozumiem swoje środowisko”. W tym roku tematem przewodnim Konkursu były „Leśne tajemnice”. Startowało w nim 10 osób ze szkół podstawowych w Mierzeszynie i Sobowidzu. Uczestnicy mieli do rozwiązania test składający się z 23 pytań lub zadań. Musieli oni m.in. podać nazwy poszczególnych warstw lasu, na podstawie rysunków rozpoznać gatunki drzew i krzewy leśne, odpowiedzieć na pytanie o największego ssaka żyjącego w polskim lesie. Jedno z pytań dotyczyło rezerwatu przyrody znajdującego się na terenie Gminy Trąbki Wielkie. Maksymalnie można było uzyskać 63 punkty.

Więcej…

Kolejny występ pianistów Kordiana Góry i Tomasza Stroynowskiego w ramach cyklu "Wiosennych koncertów fortepianowych na cztery ręce" odbędzie się w Szkole Podstawowej w Mierzeszynie w dniu 25 kwietnia br. (czwartek) o godzinie 18.00.

Kordian Góra swoją edukację muzyczną rozpoczął w PSM I i II st. w Słupsku pod kierunkiem Barbary Zielińskiej. Ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Gdańsku w klasie prof. Zbigniewa Śliwińskiego i studia podyplomowe w Lucernie w klasie fortepianu prof. Iwana

Więcej…

W dniu 12 kwietnia br. w Szkole Podstawowej w Kłodawie odbył się pierwszy z cyklu „Wiosennych koncertów fortepianowych na cztery ręce”. Na jednym instrumencie grali jednocześnie dwaj pianiści: Kordian Góra i Tomasz Stroynowski. Zaprezentowali oni utwory Beethovena, Czajkowskiego, Brahmsa i Ravela. Słuchaczom, wśród których byli zarówno uczniowie Szkoły Podstawowej, jak i osoby w wieku dojrzałym, najbardziej podobało się wykonanie Bolera Ravela, które nagrodzili brawami na stojąco.
Koncert zorganizowali: Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Trąbkach Wielkich oraz Szkoła Podstawowa w Kłodawie.

Więcej…

Od 8 kwietnia w Sali widowiskowej GOKSiR odbywa się nauka gry na trąbce. Jest ona możliwa dzięki dotacji z Urzędu Gminy jaką otrzymało Stowarzyszenie Rodzina Kolpinga z Kłodawy w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w zakresie inicjatyw kulturalnych. Stowarzyszenie to realizuje m.in. w ten sposób projekt pt. „Polskę współczesną gramy – niech śpiący się obudzą”. Jest to uwspółcześniona wersja sztuki Stanisława Wyspiańskiego „Wyzwolenie”. Dotacja została przeznaczona m.in. na zakup trzech trąbek i na wynagrodzenie instruktora. Zajęcia odbywać się będą w każdy poniedziałek od godziny 15.00, a uczestniczyć w nich będzie, pod okiem Janusza Beyera, 6 młodych

Więcej…

Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Trąbkach Wielkich zaprasza na cykl „Wiosennych koncertów fortepianowych na cztery ręce”.

Solistami będą dwaj pianiści: Kordian Góra i Tomasz Stroynowski.

Kordian Góra swoją edukację muzyczną rozpoczął w PSM I i II st. w Słupsku pod kierunkiem Barbary Zielińskiej. Ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Gdańsku w klasie prof. Zbigniewa Śliwińskiego i studia podyplomowe w Lucernie w klasie fortepianu prof. Iwana Klansky’ego. Obecnie prowadzi klasę fortepianu w macierzystej uczelni

Więcej…

Od 15 lutego w Sali widowiskowej GOKSiR odbywają się zajęcia break dance. Uczestniczy w nich grupka licząca 10 osób, a instruktorem jest Paweł Kamiński ("Bboy Pawlotti). Po zaledwie 6 treningach dwie najlepsze nasze tancerki: Kasia Pawłowska i Klaudia Ratkowska odważyły się wystartować w zawodach. Były to Ogólnopolskie Zawody Breakdance "BreakScena" zorganizowane w dniu 23 marca przez Scenę Muzyczną Gdańskiego Archipelagu Kultury. Turniej skierowany był zarówno do osób początkujących jak i doświadczonych. Przedstawiciele różnych szkółek Breakdance z całej Polski zmagali się w kategorii 2 vs 2 zaś Ci starsi stażem rywalizowali w kategorii 1 vs 1.

Więcej…

Już po raz szósty w Zespole Szkół w Mierzeszynie odbył się Wojewódzki Przegląd Przedstawień pod hasłem „Misterium Męki i Zmartwychwstania Pańskiego”. Jego celem jest kultywowanie tradycji, obrzędów i zwyczajów związanych z Wielkim Postem i Wielkanocą wśród dzieci i młodzieży oraz promowanie wychowania i nauczania poprzez sztukę teatralną.
W dniu 22 marca br. zaprezentowanych zostało dziewięć inscenizacji:
- „Misterium Krzyża” - Gimnazjum w Trąbkach Wielkich,
- „Poezja Krzyża” – Szkoła Podstawowa w Czerniewie,
- „Proces Jezusa” – Szkoła Podstawowa w Sobowidzu,
- „Sumienie Gimnazjalisty” – Gimnazjum w Somoninie,

Więcej…

LICZNIK ODWIEDZIN