Po Kłodawie, Mierzeszynie, Trąbkach Wielkich i Czerniewie dwaj pianiści: Kordian Góra i Tomasz Stroynowski wystąpią w Sobowidzu.
Koncert odbędzie się w dniu 6 czerwca (czwartek) o godzinie 18.00 w sali gimnastycznej tamtejszej Szkoły Podstawowej. Zakończy on cykl "Wiosennych koncertów fortepianowych na cztery ręce" w Gminie Trąbki Wielkie. Będzie to więc ostatnia szansa wysłuchania największych przebojów muzyki klasycznej, czyli utworów Beethovena, Straussa, Brahmsa, Dworzaka i Ravela, w znakomitym wykonaniu.
Organizatorami koncertu są: Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Trąbkach Wielkich oraz Szkoła Podstawowa w Sobowidzu

Więcej…

Przebywającej w Gminie Trąbki Wielkie delegacji z niemieckiej Gminy Uehlfeld zaprezentowało się również Męskie Towarzystwo Śpiewacze Gryf. Tym razem w 12-osobowym składzie wsparte, grającym na akordeonie, Marcinem Schuchardtem. Pod dyrekcją Eugeniusza Jasińskiego chórzyści wykonali 11 utworów. Początkowo były to trzy utwory religijne, później już tylko rozrywkowe. Wśród nich największe przeboje: "Bella, Bella, Donna", "Gdzie ta keja", "Już taki jestem zimny drań", "Cicha woda", "Casablanca". Po wykonaniu każdej piosenki wykonawcy otrzymywali gromkie brawa. Spotkanie nie zakończyło się na występie chóru. Następnie na scenę weszły dwie gitarzystki z Niemiec, które wykonały kilka popularnych

Więcej…

Patrycja Bukowska z Gimnazjum w Trąbkach Wielkich oraz Weronika Gajewska (na zdjęciu) ze Szkoły Podstawowej w Czerniewie okazały się najlepsze w 14. Powiatowym Konkursie Recytatorskim Poezji Zbigniewa Bukowskiego. Konkurs odbył się w dniu 21 maja br. w Szkole Podstawowej w Czerniewie. Uczestniczyło w nim 18 osób (6 w kategorii szkół gimnazjalnych i 12 w kategorii szkół podstawowych). Prezentowały one po dwa wiersze – jeden obowiązkowy („Do matki” – dla szkół podstawowych i „Maleńkie szczęście” – dla szkół gimnazjalnych) oraz drugi dowolny. Recytacje oceniała komisja w składzie: Małgorzata Wrycza (Starostwo Powiatowe), Anna Krawycińska (Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna

Więcej…

Czwarty „Wiosenny koncert fortepianowy na cztery ręce” odbył się 18 maja br. w Szkole Podstawowej w Czerniewie. Tym razem widzami były najwyższe władze Gminy z Wójtem Błażejem Konkolem i Przewodniczącym Rady Gminy Józefem Sroką na czele. Byli również goście specjalni, czyli 20-osobowa grupa osób z zaprzyjaźnionej niemieckiej Gminy Uehlfeld, w skład której wchodził Burmistrz Werner Stoker.
Kordian Góra i Tomasz Stroynowski zagrali tym razem utwory Beethovena, Straussa, Brahmsa, Dworzaka i Ravela. Niezależnie od tego, czy to Polacy czy też Niemcy, wszyscy, a było ok. 50 słuchaczy, byli pod wrażeniem tego co usłyszeli nie szczędząc braw artystom.
Organizatorami występu byli: Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Trąbkach Wielkich oraz Szkoła Podstawowa w Czerniewie.
W dniu 14 maja w Szkole Podstawowej w Trąbkach Wielkich odbył się trzeci "Wiosenny koncert fortepianowy na cztery ręce", spośród pięciu, które zaplanowane są w Gminie Trąbki Wielkie. Tak jak i w poprzednich pianiści: Kordian Góra i Tomasz Stroynowski, wykonali utwory Beethovena, Czajkowskiego, Brahmsa, Dworzaka i Ravela.
Prezentując dzieła znakomitych kompozytorów zaprezentowali oni swoje nieprzeciętne umiejętności i tylko szkoda, że tylko 19 osób podziwiało kunszt artystów.
Organizatorami występu byli: Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Trąbkach Wielkich oraz Szkoła Podstawowa w Trąbkach Wielkich.

Po występach w Kłodawie i Mierzeszynie pianiści: Kordian Góra i Tomasz Stroynowski w ramach cyklu "Wiosennych koncertów fortepianowych na cztery ręce" zaprezentują utwory m.in. Czajkowskiego, Brahmsa, Ravela w Szkole Podstawowej w Trąbkach Wielkich w dniu 14 maja br. (czwartek) o godzinie 18.00.

Kordian Góra swoją edukację muzyczną rozpoczął w PSM I i II st. w Słupsku pod kierunkiem Barbary Zielińskiej. Ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Gdańsku w klasie prof. Zbigniewa Śliwińskiego i studia podyplomowe w Lucernie w klasie fortepianu prof. Iwana Klansky'ego.

Więcej…

Także drugi "Wiosenny koncert fortepianowy na cztery ręce" dwóch pianistów Kordiana Góry i Tomasza Stroynowskiego okazał się sukcesem. Zgromadzona w Szkole Podstawowej w Mierzeszynie publiczność, w ilości 31 osób, oklaskami nagradzała wykonanie poszczególnych utworów. Furorę zrobiło, podobnie jak i w Kłodawie, Bolero Ravela, i tym razem widzowie dziękowali artystom brawami na stojąco. Oprócz utworu Ravela pianiści zaprezentowali także dzieła Beethovena, Czajkowskiego, Brahmsa i Dworzaka. Podczas koncertu można się było także dowiedzieć o wielu ciekawostkach z życia kompozytorów, o których barwnie i dowcipnie opowiadał Tomasz Stroynowski.

Więcej…

LICZNIK ODWIEDZIN