W kolejny wakacyjny czwartek, 25 lipca, 38 dzieci pojechało na wycieczkę do Łeby. Spacer i wspinaczka po wydmach dostarczyły dzieciom mnóstwo rozrywki. Atrakcją był także długi marsz brzegiem morza do wyrzutni rakiet. Super frajdą okazała się zabawa w ściganie się z falami (z różnym skutkiem). Zmęczeni, a jednocześnie ukojeni szumem morza dotarli do miejsca, skąd odbyli przejażdżkę specjalnym tramwajem akumulatorowym. Na zakończenie nie obyło się bez posiłku i zakupów pamiątek.
Zdjęcia: Władysław Ornowski

W czasie wakacji GOKSiR organizuje także zajęcia w świelicach wiejskich. Odbywają się one m.in. w Ełganowie. Cieszą się one dużym zainteresowaniem - na każdych jest kilkanaście osób. Każde z nich znajdzie tam dla siebie coś interesującego. Podczas zajęć odbywają się bowiem gry, zabawy ruchowe, ćwiczenia plastyczne i taneczne, a nawet pokazy mody. Serdecznie zapraszamy w każdy poniedziałek i środę od godziny 10.00 do 12.00.

Jedną z propozycji spędzenia wolnego czasu w czasie wakacji dla uczniów szkół podstawowych, i nie tylko, są warsztaty plastyczne organizowane przez GOKSiR. Odbywają się one w każdy czwartek w sali widowiskowej GOKSiR lub w plenerze. Dzieci wykonują wtedy ćwiczenia malarskie lub rysunkowe na różne tematy np. "łąka", "wakacje", "owady". Najbliższe zajęcia dotyczyć będą jednak lepienia bajkowych postaci z plasteliny. Odbędą się one w dniu 1 sierpnia (czwartek) o godzinie 11.00 i potrwają 1,5 godziny.
Serdecznie zapraszamy.

W dniach  od 15 do 19 lipca 2013 r. w Szkole Podstawowej w Czerniewie odbyły się półkolonie dla dzieci. Uczestniczyło  w nich 29 osób w wieku od 5 do 12 lat z miejscowości: Postołowo, Graniczna Wieś, Zaskoczyn i Czerniewo. W czasie zajęć dzieci poznały legendy związane z okolicznymi miejscowościami,  zdobyły dużo informacji o Kościerzynie - jej historii i zabytkach.  Nie zabrakło także gier i zabaw na świeżym powietrzu – między innymi nauki gry w golfa w Postołowie i zawodów sprawnościowych na szkolnym boisku. Uczestnicy codziennie spożywali „zdrowe poczęstunki" (jogurty, owoce, kanapki). Dzieci poprzez zajęcia profilaktyczne  nabyły umiejętności odmawiania i organizowania  bezpiecznego spędzania czasu wolnego zgodnie ze swoimi zainteresowaniami. Z uczestnikami półkolonii

Więcej…

W dniu 19.07.2013 r. w Szkole Podstawowej w Czerniewie odbyło się szkolenie dla dzieci pt. „Latem można bawić się na wsi bezpiecznie”. W ramach szkolenia omówione zostały pojęcia takie jak: rolnik, praca na roli, niebezpieczeństwo, zagrożenia na wsi, rodzaje wypadków, przyczyny wypadków. W trakcie pogadanki uczniowie samodzielnie podawali codzienne zagrożenia w gospodarstwie rolnym, które były analizowane pod względem przyczyn i możliwości ich uniknięcia. W nawiązaniu do kampanii „Upadek to nie przypadek” szczegółowo omówiono zagadnienia związane z upadkami i sposobami ich unikania. Ponadto, w trakcie pogadanki został zaprezentowany film animowany pt. „Rodzina Porażków”, który dokładnie omawiał niebezpieczną zabawę na wsi i metody unikania wypadków. W trakcie

Więcej…

Po raz pierwszy w okresie wakacji w sali widowiskowej GOKSiR odbywają się zajęcia dla miłośników break dance.
Każdy chętny jest mile widziany - także początkujący, zarówno dziewczęta jak i chłopcy chcący rozpocząć taneczną przygodę. Prowadzący Bboy Pawlotti oczekuje w następujące poniedziałki od godziny 12.00 -  22.07., 29.07., 5.08., 12.08. W programie warsztatów m.in. przedstawienie historii tańca Break Dance oraz zajęcia praktyczne z podstaw tańca: Top Roch style, Footwork style, Freezes, Powermoves.
Serdecznie zapraszamy.

Jak zwykle podczas wakacji największym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży cieszą się wycieczki.
W tym roku GOKSiR zaplanował siedem wyjazdów dla młodych mieszkańców Gminy Trąbki Wielkie. Odbywać się one będą w wakacyjne czwartki.
Dwie wycieczki już się odbyły:
- 4.07. do Aquaparku w Sopocie, w której udział wzięło 38 osób,
- 11.07. do Dino Parku w Malborku. w której uczestniczyło 40 osób.
Odbędzie się więc jeszcze pięć:
- 18.07. do Kościerzyny dla uczestników półkolonii w Czerniewie
- 25.07. do Łeby dla dzieci z sołectw: Drzewina, Pawłowo, Postołowo,
Graniczna Wieś, Cząstkowo

Więcej…

LICZNIK ODWIEDZIN