W dniu 30 sierpnia GOKSiR zorganizował imprezę z okazji Zakończenia Wakacji. Udział w niej wzięło ok. 150 dzieci z różnych miejscowości Gminy Trąbki Wielkie. Najpierw na Placu Herbowym wystąpił dla nich Teatr Qfer z przedstawieniem "Czerwony Kapturek". Dzieci dowiedziały się kim był autor bajki i jak ona powstawała. Były świadkami trudnego procesu twórczego i aktywnie w nim uczestniczyły. Szczęśliwcy mogli wystąpić w przedstawieniu. Po spektaklu część uczestników brała udział w grach, zabawach i konkursach na Placu Herbowym, część w konkursach piłkarskich na Orliku, a część wzięła udział w zawodach modelarskich. Po imprezie wszystkie dzieci miały możliwość posilenia się kiełbaską z grilla.

Już tradycyjnie, w pierwszą niedzielę września, czyli w tym roku 8 września, odbędą się Dożynki Archidiecezjalno - Samorządowe Gminy Trąbki Wielkie.
Miejscem głównych  uroczystości będzie plac przy Kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Trąbkach Wielkich. Rozstrzygnięty będzie wtedy konkurs koron żniwnych, a Kapituła Promująca Wzorowe Rodziny w Archidiecezji Gdańskiej przedstawi rodzinę laureata oraz dziewięć rodzin wyróżniających się.
Po nabożeństwie odbędzie się procesja z wieńcami dożynkowymi na stadion, na którym zaplanowano biesiadę.

Więcej…

W dniu 30 sierpnia (piątek) na placu herbowym odbędzie się impreza dla dzieci z okazji zakończenia wakacji, która rozpocznie się o godzinie 11.30. Najpierw wystąpi Teatr Qfer z przedstawieniem "Czerwony Kapturek".
Któż nie zna bajki o Czerwonym Kapturku, nie pamięta złego wilka, jego zębów i pyska wystającego spod falban babcinego czepka? Ta historia z naszego dzieciństwa przekazywana przez dziadków jest stara, jak świat. Był jednak ktoś, kto po raz pierwszy oczami wyobraźni zobaczył dziewczynkę w czerwonym kapturku, idącą przez las do chorej babci. Kim był autor pomysłu? Jak bajka powstawała? Dlaczego kapturek był czerwony, a nie np. żółty?
Młody widz poznaje roztargnionego bajkopisarza,

Więcej…

Ostatni w czasie tegorocznych wakacji piknik GOKSiR zorganizował na placu przed świetlicą w Klępinach. Dzieci z tej miejscowości, przy słonecznej pogodzie, uczestniczyły w kilkunastu konkursach sprawnościowych. Wszystkie zadania wykonywały z pełnym zaangażowaniem.
Po zawodach, niezależnie od wyników, otrzymały one drobne upominki. Spotkanie zakończyło pieczenie kiełbasek przy ognisku

W sierpniu w poniedziałki i środy od godziny 13.00 w świetlicy w Granicznej Wsi odbywają się zajęcia dla najmłodszych. Mogą tam wspólnie bawić się, grać w gry planszowe i rozwijać swoje zainteresowania plastyczne. Poza tym śpiewają, tańczą i przebierają się. Mają wiele pomysłów i cieszą się, że mogą je realizować. Dzieci chętnie korzystają z tej letniej oferty. Na kolejne zajęcia serdecznie zapraszamy.

W sobotę, 10 sierpnia, w Drzewinie odbył się piknik dla dzieci. W jego zorganizowaniu nie przeszkodził nawet deszcz, który po okresie upałów niespodziewanie pojawił się akurat tego dnia. Po prostu impreza została przeniesiona z pleneru do budynku dawnej szkoły. Drzewina to maleńka i urocza wieś, dzieci jest niewiele, ale kilkanaście przybyło z rodzicami i wszyscy aktywnie włączyli się do zabawy. Uczestniczyli oni w konkursach sprawnościowych, plastycznych, zabawach tanecznych. Zarówno dla zwycięzców poszczególnych zmagań, jak i dla pozostałych przygotowane były nagrody. Jedną z atrakcji było także malowanie twarzy.
Nie zabrakło słodyczy, napojów, owoców, a nawet lodów. Na zakończenie Radny Powiatu Gdańskiego Mateusz Sroka przeprowadził konkurs skoków

Więcej…

8 sierpnia 2013 roku 38 – osobową grupę dzieci z Ełganowa, Trąbek Wielkich, Kleszczewa i Czerniewa droga powiodła w urzekające i niepowtarzalne krajobrazy Kaszub. Zwiedzanie tego pięknego zakątka ziemi rozpoczęto od Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku. Przy wejściu powitała ich statua „Świętowida Kaszuba” symbolizująca religijność, pracowitość, upór i patriotyzm Kaszubów. Następną ciekawostką była najdłuższa deska świata i muzeum gospodarstwa domowego. Dużo emocji wzbudził pobyt w bunkrze Gryfa Pomorskiego. Niezwykłym i niepowtarzalnym przeżyciem okazało się także zwiedzanie „domu do góry nogami”. Tam wszystko wszystkim stanęło na głowie, niektórzy uczestnicy wycieczki mieli potężne zawroty głowy i problem z utrzymaniem

Więcej…

LICZNIK ODWIEDZIN