W dniu 6 stycznia 2019 roku odbyło się tradycyjne opłatkowe spotkanie rolników z Gminy Trąbki Wielkie po raz drugi połączone ze spotkaniem przedsiębiorców z Gminy Trąbki Wielkie. Na zaproszenie Wójta Gminy Trąbki Wielkie Błażeja Konkola, Przedstawicieli Pomorskiej Izby Rolniczej Andrzeja Dończyka i Stanisława Klepsa oraz Przewodniczącego Oddziału "Pracodawcy Pomorza" w Trąbkach Wielkich Rafała Bielawy do Szkoły Podstawowej w Trąbkach Wielkich przybyło ok. 100 osób.

Na wstępie zebrani wysłuchali koncertu w wykonaniu Zespołu w składzie:

Więcej…

Już tradycyjnie, od 2013 roku, a więc po raz siódmy, w Domu Pomocy Społecznej "Leśny" w Zaskoczynie wystąpili uczniowie z Sobowidza w  bożonarodzeniowym przedstawieniu słowno-muzycznym. Tym razem wydarzenie to odbyło się w dniu 4 stycznia 2019 roku, a uczestniczyła w nim 20-osobowa grupa. Przedstawienie nosiło tytuł "On jest królem", a za scenariusz i reżyserię odpowiadała Helena Pijanowska. Natomiast stroną muzyczną zajmował się ksiądz Krzysztof Masiulanis. Zarówno gra młodych aktorów, jak i ich stroje, bardzo podobały się mieszkankom DPS, których aż 60 zasiadło na widowni. Potwierdziły to oklaski. Po przedstawieniu wszyscy zaśpiewali kilka kolęd.

Więcej…

W dniu 18 grudnia 2018 roku o godzinie 17.30 na Placu Herbowym w Trąbkach Wielkich odbyło się przekazanie Betlejemskiego Światełka Pokoju miejscowej społeczności. Uroczystość przygotowali harcerze Związku Harcerstwa Polskiego z dwóch miejscowych drużyn we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury, Sportu i Rekreacji w Trąbkach Wielkich.
Uroczystość rozpoczęło Męskie Towarzystwo Śpiewacze „Gryf” pod dyrekcją Marka Rogalskiego. Chór zaśpiewał cztery kolędy, które wprowadziły zgromadzonych w przedświąteczny nastrój.
Następnie prowadząca uroczystość druhna Paulina Jaszewska przywitała

Więcej…

W dniu 17 listopada 2018 roku w GOKSiR zaprezentowane zostało widowisko słowno-muzyczne "Puls Wolności - Wolność jest w nas". Autorką scenariusza i reżyserką była Ewa Kruglik, a wykonawcami - dzieci i młodzież z Zespołu Teatralnego "Narnia" działającego w ramach Stowarzyszenia Rodzina Kolpinga w Kłodawie. Przedstawiona została historia Polski od czasów Józefa Piłsudskiego aż do współczesności. Były śpiewy (wspólne z publicznością), recytacje, scenki, a także slajdy wyświetlane na ekranie. Młodzi aktorzy po występie nagrodzeni zostali gromkimi brawami. Był to jeszcze jeden akcent obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w Gminie Trąbki Wielkie.

Więcej…

W dniu 17 listopada 2018 roku (sobota) o godzinie 16.00 w Sali GOKSiR odbędzie się Biesiada Patriotyczna z widowiskiem słowno-muzycznym „Puls Wolności – Wolność jest w nas”. Wystąpi Młodzieżowy Zespół Teatralny „Narnia” działający w ramach Stowarzyszenia Rodzina Kolpinga w Kłodawie. Będzie to już czwarte, cykliczne wydarzenie kulturalne tego Stowarzyszenia, dofinansowane przez Gminę Trąbki Wielkie i Starostwo Powiatowe w Pruszczu Gdańskim. Przedstawienie, według scenariusza Ewy Kruglik, oparte jest na wydarzeniach historycznych od czasów Józefa Piłsudskiego do współczesności. Dzięki uzyskanemu dofinansowaniu zakupiony został ekran sceniczny, na którym będą wyświetlane obrazy adekwatne

Więcej…

Zwyciężając w eliminacjach gminnych uczennica Szkoły Podstawowej w Czerniewie Anna Morawska zakwalifikowała się do Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego „Wygraj Szansę”. Finałowy koncert, z udziałem 22 uczestników z całego województwa pomorskiego, odbył się w dniu 30 października 2018 roku w Sali Koncertowej Portu Gdynia. Nasza reprezentantka zaśpiewała, jako przedostatnia, piosenkę Anny German „Tańczące Eurydyki”. Zaprezentowała się bardzo dobrze. Jej występ można zobaczyć na poniższym filmie po 1:49,30. Niestety nie wystarczyło to, aby zostać laureatką Konkursu. Podczas występu była wspierana przez grupę koleżanek i kolegów ze Szkoły w Czerniewie, a także przez swojego

Więcej…

W dniu 16 października 2018 roku w sali GOKSiR odbył się Gminny Konkurs Wokalny "Wygraj Szansę". Jego celem jest m.in. odkrywanie talentów artystycznych dzieci i młodzieży oraz popularyzacja polskiej twórczości artystycznej. Każda szkoła podstawowa z naszej Gminy mogła zgłosić do udziału w Konkursie dwie osoby, które nie ukończyły 14 lat. Ostatecznie na scenie GOKSiR wystąpiło 8 osób: Michalina Borowska, Amelia Frydrychowicz, Zuzanna Jaśkiewicz, Liliana Krupińska, Anna Morawska, Szymon Raducha, Wiktoria Raducha i Martyna Rojkiewicz. Osoby te zaśpiewały po jednej piosence. Oceniane były one przez Jury, w skład którego wchodziły trzy osoby: Elżbieta Kruglik - piosenkarka,

Więcej…

LICZNIK ODWIEDZIN