Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Trąbkach Wielkich w 2019 roku organizował wydarzenia sportowe rangi sołeckiej, gminnej, powiatowej, międzywojewódzkiej, a także z udziałem gości z zagranicy. Były to zawody biegowe, futsalowe, golfowe, kolarskie, lekkoatletyczne, piłkarskie, w piłce siatkowej, strzeleckie, szachowe, tenisowe, w tenisie stołowym, warcabowe, wędkarskie, a także rekreacyjne. Po raz pierwszy w historii zorganizowane zostały także zawody: kajakowe, brydżowe i w footgolfie. Zorganizowanych zostało 80 różnorodnych imprez. Uczestnikami tych zawodów byli: dzieci, dorośli i seniorzy. Podobnie jak w przypadku wydarzeń kulturalnych także imprezy sportowe postanowiliśmy sklasyfikować. Ich kolejność wygląda następująco:

Więcej…

W 2019 roku nie udało się powtórzyć Gminie Trąbki Wielkie sukcesu z 2017 roku, ani też 2. miejsca z 2018 roku we Współzawodnictwie Sportowo-Rekreacyjnym Gmin Powiatu Gdańskiego. Nasza drużyna zajęła tym razem trzecie miejsce. Na ten wynik złożyły się wygrane w futsalu i w tenisie, drugie miejsce w tenisie stołowym, trzecie - w szachach, czwarte - w koszykówce i piłce siatkowej plażowej, piąte - w piłce nożnej, siódme - w Turnieju sportowo-rekreacyjnym samorządowców i ósme - w piłce siatkowej. W klasyfikacji generalnej Gmina Trąbki Wielkie zdobyła 51 punktów. O dziewięć punktów więcej wywalczyło Miasto Pruszcz Gdański i to ono zwyciężyło. Jednym punktem wyprzedziła nas jeszcze Gmina Pruszcz Gdański.

Więcej…

W dniach 24 listopada 2019 roku i  1 grudnia 2019 roku w Hali Sportowej w Trąbkach Wielkich odbyły się 21. Mistrzostwa Gminy Trąbki Wielkie w futsalu. Udział w nich wzięło 12 drużyn z 10 sołectw i 98 zawodników. Grano dwa razy po 8 minut. Najpierw odbyły się eliminacje w 4 grupach składających się z trzech drużyn. Dwie pierwsze z każdej grupy - awansowały do finałów, a pozostałe odpadały. Następnie utworzone zostały dwie grupy po 4 drużyny, przy czym mecze rozegrane w eliminacjach liczyły się do rozgrywek grupowych. Dwie najlepsze z każdej grupy grały na krzyż o finał, a te z 3. miejsc walczyły o 5. miejsce, a te z 4. – o miejsce 7.
Mistrzami zostali piłkarze z drużyny Trąbki Wielkie 2, którzy w grupie eliminacyjnej pokonali Kaczki 6 : 0 i Trąbki Wielkie 1 7 : 0, a w grupie finałowej wygrali z Sobowidzem 2 14 : 0 i zremisowali z Czerniewem 2 : 2. Mieli taką samą ilość punktów (7) i taki sam stosunek bramek (22 : 2) co Czerniewo,

Więcej…

W dniu 24 listopada 2019 roku w Hali Sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Pruszczu Gdańskim odbyły się 20. Mistrzostwa Powiatu Gdańskiego w piłce siatkowej. Na Mistrzostwach stawiły się reprezentacje wszystkich gmin wchodzących w skład Powiatu Gdańskiego, a wśród nich reprezentacja Gminy Trąbki Wielkie. Była ona jedyną, w której wystąpiły siatkarki. Rozegrała trzy mecze, ale żadnego nie udało się wygrać. Została pokonana przez: Gminę Pszczółki 3 : 21 i 6 : 21, Gminę Pruszcz Gdański 10 : 21 i 10 : 21 oraz Gminę Przywidz 8 : 21 i 14 : 21. Sklasyfikowana została ostatecznie na 8. miejscu. W jej składzie znajdowali się: Agnieszka Górska (Trąbki Małe), Aleksandra Wawrynowicz (Kleszczewo), Aleksander Bębenek (Trąbki Wielkie), Jakub Galiński (Trąbki Wielkie), Julian Górski (Trąbki Małe), Mariusz Górski (Trąbki Małe), Sebastian Grzywna (Gołębiewo Wielkie), Mateusz Wiese (Trąbki Wielkie). Pierwsze miejsce zajęło Miasto Pruszcz Gdański, drugie – Gmina Pszczółki, trzecie – Gmina Pruszcz

Więcej…

W 6-osobowym składzie wystąpiła drużyna Gminy Trąbki Wielkie na 19. Mistrzostwach Powiatu Gdańskiego w szachach. I jak zwykle wróciła z nich z miejscami medalowymi. Drugie miejsca w swoich kategoriach zajęli: Kewin Korkowski z Trąbek Małych i Michał Zdrojewski z Kaczek, a trzecie: Anita Zielke z Kleszczewa i Wiesław Kempa z Trąbek Wielkich. Tuż za podium znaleźli się: Kinga Pozorska (4. miejsce) i Krzysztof Pozorski (5. miejsce) - oboje z Postołowa. W klasyfikacji drużynowej bezkonkurencyjna była ekipa z Kolbud (7 pierwszych miejsc i 1 drugie), która zdobyła 78 punktów. Na drugim miejscu uplasował się zespół z Miasta Pruszcz Gdański (1 pierwsze miejsce, 2 - drugie i 1 - trzecie) z dorobkiem 41 pkt, a tuż za nimi nasza drużyna posiadająca na koncie 37 pkt. Kolejne miejsca zajęli: Gmina Cedry Wielkie (29 pkt), Gmina Pruszcz Gdański (12) i Gmina Suchy Dąb (6 pkt). Mistrzostwa odbyły się w dniu 24 listopada 2019 roku w Hali Sportowej w Cedrach Wielkich.

Więcej…

W dniu 30 listopada 2019 roku (sobota) w Hali Sportowej w Trąbkach Wielkich odbędzie się 2. kolejka 3. Trąbkowskiej Ligi Futsalu.
Zagrają w niej następujące drużyny:
16.00 TRES OSICZANKA – ART PARK
16.50 POKOLENIA CZARNYCH – 49. BAZA LOTNICZA
17.40 ORZEŁ 1955 I – ELNAFT TEAM
18.30 MD TEAM – ŻELAZNY TEAM
Pauza: ORZEŁ 1955 II
Zmiana kolejności meczów nastąpiła na wniosek jednego z zespołów za zgodą wszystkich trzech pozostałych.

Więcej…

Pod patronatem Starosty Gdańskiego Stefana Skoniecznego i Wójta Gminy Trąbki Wielkie Błażeja Konkola w dniu 23 listopada 2019 roku rozpoczęła się 3. Trąbkowska Liga Futsalu 2019/2020.
Zainaugurował ją mecz Art Park – Orzeł 1955 1 Trąbki Wielkie. Pierwszą bramkę w Lidze zdobył już w 5 minucie gry Jakub Filipek z Art Parku. Jego koledzy zdobyli jeszcze 9 bramek i rozgromili rywali 10 : 1. Najwięcej bramek (3) dla zwycięzców zdobył Daniel Jakuszczonek. Był to mecz z największą ilością bramek (11) w tej kolejce.
W drugim meczu doszło do pierwszej niespodzianki. Faworyzowany Orzeł 1955 2 uległ MD Team 1 : 2. Po raz pierwszy w Lidze sędzia pokazał żółtą kartkę. Ukaranym był Rafał Bronka z Orła 1955 2. Padła też najładniejsza bramka kolejki. Zdobył ją Kamil Stadnicki z MD Team, który pokonał bramkarza Dawida Krawcewicza strzałem z rzutu wolnego (pierwszego w Lidze) w samo okienko.

Więcej…

LICZNIK ODWIEDZIN