„Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” odbył się już po raz siódmy, a po raz trzeci na terenie Gminy Trąbki Wielkie. Tym razem start i meta usytuowane były w Postołowie. Bieg poprzedzony został okolicznościową Mszą św. koncelebrowaną w kościele św. Józefa Robotnika przez ks. Marka Lange. Tuż przed startem do Biegu odczytany został przez uczestnika Biegu Adama Dąbkowskiego specjalny list od Prezydenta RP Andrzeja Dudy do uczestników i organizatorów Biegu. Przemówienia wygłosili Wójt Gminy Trąbki Wielkie Błażej Konkol oraz gen. bryg. rez. pilot Dariusz Wroński - były dowódca elitarnych jednostek Wojska Polskiego, m.in. 49. Pułku Śmigłowców Bojowych, 25.

Więcej…

Do Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych zgłosiło się już 100 osób, a więc tyle ile wynosił limit otrzymany od organizatorów Biegu, czyli Fundacji Wolność i Demokracja z Warszawy. Nie będzie więc zapisów w dniu Wydarzenia. Przypominam, że dla uczestników Biegu przygotowane są koszulki, medale, torby papierowe, odblaski, broszury i plakaty. Będzie na nich czekała także grochówka i gorąca herbata. Jednocześnie przypominam, że na terenie Zawodów prowadzona będzie zbiórka na leczenie Małgosi i Bartka (szczegóły w załączeniu). W załączeniu także mapka trasy zarówno biegu rodzinnego na dystansie 2,6 km, jak i biegu na dystansie 6,4 km lub 12,8 km.

Małgosia i Bartek

Więcej…

Bieg Tropem Wilczym odbędzie się już w najbliższą niedzielę w Postołowie. Zapisy jednak wciąż trwają. Wszyscy chętni proszeni są o zapisanie się w bibliotekach w Trąbkach Wielkich, Sobowidzu lub Mierzeszynie i opłacenie wpisowego w wysokości 10 zł.
 
Do GOKSiR-u dotarły już pakiety startowe dla tych co pobiegną. Są to koszulki z wizerunkami: Barbary Otwinowskiej, Stanisławy Rachwałowej, Władysława Siła-Nowickiego, Pawła Jasienicy, Jerzego Stawskiego i Antoniego Hedy, medale, torby papierowe, odblaski, broszury i plakaty.
 

Więcej…

W dniu 1 lutego 2019 roku w Bibliotece Publicznej w Trąbkach Wielkich odbyły się Otwarte Mistrzostwa Gminy Trąbki Wielkie w brydżu sportowym. Udział w nich wzięło 18 osób z Gołębiewa Wielkiego, Granicznej Wsi, Pruszcza Gdańskiego, Juszkowa, Straszyna, Pszczółek, Kolnika, Kolbud, Pręgowa, a nawet z Gdyni. Zwyciężyła para Jan Kryger z Pruszcza Gdańskiego i Andrzej Wojnowski z Pręgowa, drugie miejsce zajęli – Antoni Sękowski i Kazimierz Gralak (obaj z Pruszcza Gdańskiego), a trzecie – Tadeusz Koronowski z Pruszcza Gdańskiego i Michał Gapa z Pszczółek. Najlepszym zawodnikiem z Gminy Trąbki Wielkie okazał się Janusz Karczewski z Granicznej Wsi.

Więcej…

MAMO czyli Mobilna Akademia Młodych Orłów to nowy projekt PZPN, który ma na celu wyłonić największe talenty w naszym kraju oraz edukować trenerów. Specjalnie do potrzeb programu została wyselekcjonowana grupa 32 trenerów koordynatorów. W województwie pomorskim są nimi Rafał Kaczmarczyk i Arkadiusz Janor. Wspomniana dwójka monitoruje region pomorski, pracuje w terenie z zawodnikami i trenerami. Co trzy dni odbywa wizyty szkoleniowe, co daje około 120 wizyt rocznie w regionie, a 1920 w skali całego kraju. PZPN rusza w teren w celu wyszukania potencjalnych piłkarzy, którzy w przyszłości mają stanowić o sile naszej rodzimej ekstraklasy, a w późniejszym czasie

Więcej…

W dniu 1 lutego 2019 roku (piątek) o godzinie 18.00 w Bibliotece Publicznej w Trąbkach Wielkich odbędą się Otwarte Mistrzostwa Gminy Trąbki Wielkie w brydżu sportowym. Odbędą się one w ramach Mistrzostw Powiatu Gdańskiego jako jeden z 7 turniejów. Udział w Turnieju jest ogólnodostępny. W zależności od liczby par startujących w Turnieju może on być rozgrywany na maksy (co najmniej 6 par) lub na impy (do 5 par). Zgłoszenia par będą przyjmowane w dniu i miejscu rozgrywania Turnieju, na 15 minut przed rozpoczęciem. Dopuszcza się przyjęcie zgłoszeń spóźnionych, najpóźniej w trakcie trwania pierwszej rundy Turnieju. Obowiązuje wpłacenie wpisowego w wysokości: normalny - 6 zł, ulgowy - 3 zł.

Więcej…

W dniu 27 stycznia 2018 roku w Hali Sportowej w Trąbkach Wielkich odbył się Finał Turnieju LOTOS Griffin Cup dla chłopców urodzonych w 2007 roku. Wystąpiło w nim 16 najlepszych zespołów: Arka Gdynia SI, Beniaminek 03 Starogard Gdański, Byki Słupsk, Dragon Bojano, DSPN Kwidzyn, Gedania Gdańsk, Gowidlino FC, GTS Straszyn, Jaguar Gdańsk, Jantar Ustka, Jedynka Reda, Olimpia Osowa, Radunia Stężyca, SAP Sopot, Sokół Ełganowo i U2 Bytów. Drużyny te podzielone zostały na cztery grupy, z których do ćwierćfinałów awansowały:
Jantar Ustka, Jaguar Gdańsk, Arka Gdynia, Dragon Bojano,

Więcej…

LICZNIK ODWIEDZIN