Pierwsze zawody w ramach akcji „Wakacyjne wtorki z tenisem stołowym” odbyły się w świetlicy w Mierzeszynie. Udział w nich wzięło 10 osób. Zwyciężył Kacper Pawlukiewicz pokonując w finale swojego brata – Bartosza 11 : 8, 15 : 13. Trzeci był Antoni Gurbisz, a czwarty – Grzegorz Karkocha (wszyscy z Sobowidza). Kolejne miejsca zajęli: Emilia Wrońska, Wiktor Rączka, Julia Radkowska, Łukasz Góra, Justyna Rączka i Maja Brzoskowska (wszyscy z Mierzeszyna). W czasie wakacji odbędzie się jeszcze osiem zawodów: 9 lipca w Świetlicy w Gołębiewie Wielkim, 16 lipca w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Sobowidzu, 23 lipca - w Świetlicy w Domachowie, 30 lipca w Szkole Podstawowej w Przywidzu,

Więcej…

Podobnie jak w latach ubiegłych, także i w tym roku, Gmina Trąbki Wielkie będzie brała udział w Sportowym Turnieju Miast i Gmin organizowanym w ramach Tygodnia Sportu dla Wszystkich. W tym roku Turniej odbędzie się w dniach 26 maja (niedziela) - 1 czerwca (sobota). Jego głównym celem jest promowanie aktywności ruchowej jako najlepszej formy spędzania wolnego czasu i zdrowego stylu życia oraz integracji rodzinnej. Program Tygodnia Sportu znajduje się w załączeniu.
Organizatorem XI Tygodnia Sportu dla Wszystkich – XXV Sportowego Turnieju Miast i Gmin jest Krajowa Federacja Sportu dla Wszystkich przy finansowym wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Więcej…

W ubiegłym roku miłośników kolarstwa gościliśmy na Vienna Lang Life Maratony Rowerowe w Trąbkach Wielkich. W tym roku także o nich nie zapomnimy. Będą oni mogli uczestniczyć w wyścigach kolarskich w ramach MTB Pomerania Maraton, którego jedna z edycji odbędzie się w dniu 8 czerwca 2019 roku (sobota), a jej start i meta usytuowane będą w Domachowie.
Miasteczko Zawodów zlokalizowane będzie przy świetlicy. Natomiast trasa Zawodów będzie prowadzić po pięknych zalesionych terenach, na których nie zabraknie podjazdów i urzekających widoków. Nie tylko jest ona wytyczona na terenach naszej Gminy, ale także Gminy Kolbudy i Gminy Przywidz, gdzie kolarze jechać będą wokół Jeziora Przywidzkiego.

Więcej…

W dniu 7 kwietnia 2019 roku w Arena Przywidz odbyły się 19. Mistrzostwa Powiatu Gdańskiego w futsalu. Udział w nich wzięło 5 drużyn reprezentujących: Gminę Cedry Wielkie, Gminę Pszczółki, Gminę Suchy Dąb, Gminę Trąbki Wielkie i Miasto Pruszcz Gdański. Grano systemem "każdy z każdym" po 12 minut bez przerwy. Zwyciężyła, po raz trzeci z rzędu, drużyna Gminy Trąbki Wielkie, która pokonała wszystkich rywali. Rozpoczęła od zwycięstwa nad Gminą Pszczółki 2 : 0, potem wygrała z Gminą Cedry Wielkie 3 : 0, Miastem Pruszcz Gdański 4 : 1 i w decydującym Gminę Suchy Dąb 1 : 0.
Nasza drużyna wystąpiła w składzie: Szymon Krakowski,

Więcej…

„Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” to nie tylko sportowe wydarzenie kulturalno- historyczne. To również wielka akcja zbierania funduszy na cele ratowania zdrowia najmłodszych. W tym roku beneficjentami finansowej zbiórki towarzyszącej Biegowi we wszystkich miejscach, gdzie on wystartował (ponad 300 miejscowości w Polsce i zagranicą) byli:  17-miesięczna Małgosia Późniecka cierpiąca na bardzo rzadką chorobę genetyczną Canavan i 8-letni Bartek Orzechowski, który urodził się bez lewej stopy. Także w Postołowie można było wrzucić datki pieniężne do specjalnie przygotowanych czterech puszek. Po zakończeniu kwesty okazało się, że znajdowało się w nich 270 zł.

Więcej…

„Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” odbył się już po raz siódmy, a po raz trzeci na terenie Gminy Trąbki Wielkie. Tym razem start i meta usytuowane były w Postołowie. Bieg poprzedzony został okolicznościową Mszą św. koncelebrowaną w kościele św. Józefa Robotnika przez ks. Marka Lange. Tuż przed startem do Biegu odczytany został przez uczestnika Biegu Adama Dąbkowskiego specjalny list od Prezydenta RP Andrzeja Dudy do uczestników i organizatorów Biegu. Przemówienia wygłosili Wójt Gminy Trąbki Wielkie Błażej Konkol oraz gen. bryg. rez. pilot Dariusz Wroński - były dowódca elitarnych jednostek Wojska Polskiego, m.in. 49. Pułku Śmigłowców Bojowych, 25.

Więcej…

Do Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych zgłosiło się już 100 osób, a więc tyle ile wynosił limit otrzymany od organizatorów Biegu, czyli Fundacji Wolność i Demokracja z Warszawy. Nie będzie więc zapisów w dniu Wydarzenia. Przypominam, że dla uczestników Biegu przygotowane są koszulki, medale, torby papierowe, odblaski, broszury i plakaty. Będzie na nich czekała także grochówka i gorąca herbata. Jednocześnie przypominam, że na terenie Zawodów prowadzona będzie zbiórka na leczenie Małgosi i Bartka (szczegóły w załączeniu). W załączeniu także mapka trasy zarówno biegu rodzinnego na dystansie 2,6 km, jak i biegu na dystansie 6,4 km lub 12,8 km.

Małgosia i Bartek

Więcej…

LICZNIK ODWIEDZIN