Aż 9 drużyn z 8 sołectw, w których występowało 61 osób (6 zawodniczek i 55 zawodników) zgłosiło się do 29. Mistrzostw Gminy Trąbki Wielkie w piłce siatkowej mężczyzn. Odbyły się one w Hali Sportowej w Trąbkach Wielkich w dniu 6 października 2019 roku. Grano systemem „każdy z każdym” w trzech grupach do dwóch wygranych setów do 15 punktów. Następnie najlepsze zespoły z każdej grupy walczyły między sobą o Mistrzostwo Gminy, ale już do dwóch wygranych setów do 25 punktów, a w przypadku remisu rozgrywany był set decydujący do 15 punktów.
Zwyciężyła, podobnie jak w roku ubiegłym, drużyna z Sobowidza. Pokonała ona wszystkich rywali nie tracąc seta. Najpierw w rozgrywkach grupowych: Trąbki Wielkie do 9 i 13, a Postołowo dwa razy do 2. Potem w rozgrywkach finałowych Czerniewo do 11 i 18, a Ełganowo do 23 i do 7. Emocje były tylko w pierwszym secie meczu z Ełganowem kiedy to Sobowidz zlekceważył rywala i przegrywał już 9 : 21,

Więcej…

W dniu 6 października 2019 roku (niedziela) w Hali Sportowej w Trąbkach Wielkich odbędą się 29. Mistrzostwa Gminy Trąbki Wielkie w piłce siatkowej mężczyzn. Biuro Mistrzostw czynne będzie od godziny 13.30, a początek rozgrywek planowany jest na godzinę 14.00. Mistrzostwa rozgrywane będą w jednej kategorii: bez ograniczeń wiekowych. System rozgrywek uzależniony będzie od ilości uczestniczących zespołów. W Mistrzostwach nie będzie obowiązywać gra zawodnika Libero. Drużyny mogą składać się wyłącznie z zawodników lub zawodniczek z danego sołectwa. Drużyny muszą być zgłoszone przez sołtysów. Sołectwa mogą wystawić więcej niż jedną drużynę.