Mistrzyniami Gminy Trąbki Wielkie w piłce siatkowej kobiet zostały zawodniczki z Mierzeszyna. W swoim pierwszym meczu pewnie pokonały drużynę Domachowa w setach do 5 i do 6. W drugim zmierzyły się z faworytkami, triumfatorkami pięciu poprzednich mistrzostw, z Sobowidza. Pierwszy set zgodnie z przewidywaniami wygrały siatkarki z Sobowidza, a w drugim - prowadziły już 13 : 9. Wtedy to role się odwróciły i Mierzeszynianki zwyciężyły w tym secie 17 : 15, a w trzecim - do 9. W półfinale pokonały one, bez problemów, zespół z Trąbek Małych 15 : 9, 15 : 6. W finale zmierzyły się z siatkarkami z Gołębiewa Średniego. W pierwszym secie cały czas prowadziły (6 : 0, 8 : 3, 11 : 4, 12 : 6) i ostatecznie wygrały 15 : 7. Drugi set

Więcej…

W dniu 22 października 2017 roku (niedziela) w Hali Sportowej w Trąbkach Wielkich odbędą się 27. Mistrzostwa Gminy Trąbki Wielkie w piłce siatkowej kobiet. Biuro Mistrzostw czynne będzie od godziny 13.30, a początek rozgrywek planowany jest na godzinę 14.00. Mistrzostwa rozgrywane będą w jednej kategorii: bez ograniczeń wiekowych. System rozgrywek uzależniony będzie od ilości uczestniczących zespołów. W Mistrzostwach nie będzie obowiązywać gra zawodniczki Libero. Drużyny mogą składać się wyłącznie z zawodniczek z danego sołectwa i liczyć maksymalnie 8 zawodniczek. Drużyny muszą być zgłoszone przez sołtysów. Sołectwa mogą wystawić więcej niż jedną drużynę. Punkty będą