W dniu 8 maja 2016 roku na Jeziorze Małym w Mierzeszynie odbyły się 9. Mistrzostwa Gminy Trąbki Wielkie w wędkarstwie spławikowym. Udział w nich wzięło 20 wędkarzy z 10 sołectw. W klasyfikacji drużynowej zwyciężył Sobowidz w składzie: Piotr Jasiński, Stanisław Lemańczyk i Krzysztof Zdun uzyskując wynik 8580 pkt. Drugie miejsce zajęli wędkarze z Gołębiewa Średniego: Tomasz Szatkowski, Marcin Turzyński i Paweł Wiński z wynikiem 5100 pkt, a trzecie ekipa z Trąbek Wielkich: Zenon Banaczek, Mirosław Bolczak i Waldemar Doroch, którzy złowili ryby o wadze 1380 g. Kolejne miejsca zajęły następujące sołectwa: Kłodawa, Mierzeszyn, Domachowo, Drzewina, Czerniewo,

Więcej…

W dniu 8 maja 2016 r. (niedziela) odbędą się 9. Mistrzostwa Gminy Trąbki Wielkie w wędkarstwie spławikowym. Ich miejscem będzie Jezioro Małe w Mierzeszynie. Biuro Mistrzostw czynne będzie od godziny 6.30, losowanie stanowisk odbędzie się o godzinie 7.30, natomiast rywalizacja trwać będzie od godziny 8.15 do 11.15. Mistrzostwa odbędą się w jednej kategorii wiekowej (rocznik 1998 i starsi).  W zawodach może uczestniczyć tylko jedna drużyna z każdego sołectwa składająca się co najwyżej z trzech osób. O zwycięstwie w klasyfikacji indywidualnej decydować będzie waga złowionych ryb. W przypadku równej ilości – o wyższej pozycji zadecyduje większa ilość