alt W dniach 7-8 grudnia 2013 roku w Hali Sportowej w Trąbkach Wielkich odbył się Turniej halowej piłki nożnej chłopców (r. 2000) R-GOL.com Cup. Patronat nad Turniejem objął Wójt Gminy Trąbki Wielkie Błażej Konkol. Mimo to, że orkan Ksawery i związane z nim opady śniegu sparaliżowały ruch na drogach udział w Turnieju wzięło 20 drużyn z 16 klubów i 178 zawodników. Nie dotarły jedynie drużyny: Lechia Gdańsk i Cartusia Kartuzy. Najpierw rywalizowano w czterech 5-drużynowych grupach. Następnie dwa pierwsze zespoły z każdej grupy walczyły o zwycięstwo w Turnieju głównym, natomiast pozostałe grały o wygraną w Turnieju pocieszenia. Ogółem rozegrano 80 meczów. Trwały one: w grupach 12 minut, w Turnieju pocieszenia 9 minut, a w Turnieju finałowym - 14.
Największą atrakcją Imprezy był przyjazd zespołu Śląska Wrocław i to ta właśnie drużyna okazała się najlepsza. Zwycięstwo jednak nie przyszło łatwo. W swojej grupie co prawda pokonali oni Arkę Gdynia 2001 3 : 1, RG 2000 I Gdańsk 2 : 1 i Gryfa Wejherowo 4 : 0, ale przegrali z Czarnymi Pruszcz Gdański 1 : 2 i z drugiego miejsca awansowali do ćwierćfinału. Tam zmierzyli się z Gryfem Tczew, który wygrał swoją grupę nie tylko bez straty punktu, ale i gola. Mecz był bardzo zacięty i wyrównany. Pierwsza bramka, i to dla Gryfa, padła dopiero w 9 minucie. Dwie minuty później padł wyrównujący gol i tak już zostało. O awansie Śląska zadecydowały rzuty karne i to tylko jedna seria, mimo, że grano na bramki 5 x 2. Strzał piłkarza Gryfa obronił bramkarz, a po strzale piłkarza Śląska piłka wpadła do bramki tuż obok prawego słupka. W półfinale Śląsk grał z Jedynką Reda. Rozpoczął znakomicie. Już w 1 minucie objął prowadzenie, w 4 – podwyższył wynik, a w 9 było już 3 : 0. Wszyscy kibice myśleli, że jest już po meczu. Jednak piłkarze Jedynki walczyli do końca. W 12 minucie strzelili pierwszą bramkę, a minutę później – drugą i wciąż atakowali, ale kontra Śląska na 40 sekund przed końcem meczu była zabójcza i ustaliła wynik na 4 : 2. Finał z Gedanią Gdańsk miał podobny przebieg. Początek meczu to całkowita dominacja Śląska i już w 4 minucie było 4 : 0 !. Gedania otrząsnęła się po tym nokaucie dopiero w 8 minucie, kiedy to przypadkowy strzał z własnego pola karnego przelobował bramkarza Śląska. Uwierzyli oni, że można strzelić kolejne bramki. Drugą zdobyli dwie minuty później, a trzecią na minutę i 40 s przed końcem meczu. Emocje wtedy sięgnęły zenitu, nie tylko na boisku, ale i na trybunach, wynik jednak już się nie zmienił i piłkarze Śląska, już bez koszulek, mogli odtańczyć swój taniec zwycięstwa.
Za zajęcie pierwszego miejsca otrzymali oni z rąk Przewodniczącego Rady Gminy Trąbki Wielkie Józefa Sroki okazały puchar, dyplom oraz medale. Najlepszym zawodnikiem Turnieju został Kacper Korkosz (Śląsk), najlepszym strzelcem, zdobywca 9 goli, Jakub Rumiński (Gedania), a najlepszym bramkarzem – Kacper Tuptanowski (Gryf Tczew).
W Turnieju udział wzięła także drużyna Orzeł Trąbki Wielkie. W rozgrywkach grupowych przegrała ona 3 mecze, a 1 wygrała. W pierwszym z Gryfem Tczew długo trzymała się dzielnie. Bramkę i to samobójczą straciła dopiero w 5 minucie. Minutę później miała nawet szansę na wyrównanie, ale Fabian Niedźwiecki nie wykorzystał sytuacji sam na sam. Kolejne bramki Orzeł stracił w 7 i 8 minucie. Drugi mecz z RG 2000 III Gdańsk Orzeł wygrał. Michał Wiński z bramki przesunięty został do ataku i…zaliczył hat-tricka. Jedną bramkę dołożył Fabian Niedźwiecki i mecz zakończył się wynikiem 4 : 1. Tak dobrze nie było już w kolejnych meczach. Z KP Starogard Gdański jedyną bramkę dla Orła Michał Wiński zdobył dopiero przy stanie 5 : 0 dla rywali. Z Moreną ponownie Michał Wiński okazał się jedynym strzelcem Orła. Jego bramka dała wyrównanie w 2 minucie meczu, ale rywale strzelili jeszcze 3 bramki i mecz zakończył się wynikiem 1 : 4. W Turnieju pocieszenia, który był rozgrywany następnego dnia wystąpili już bez Michała Wińskiego i ich szanse jeszcze bardziej zmalały. Przegrali z Wdą Świecie 0 : 3. Powalczyli natomiast z Gryfem Wejherowo. Co prawda w 5 minucie przegrywali już 0 : 3, ale potem ich zryw przyniósł efekty. Najpierw Łukasz Panikowski z rzutu wolnego strzelił pierwszą bramkę, a na 1,5 minuty przed końcem – Aleksander Ossowski, ale ostatecznie przegrali 2 : 3. W kolejnym meczu przegrali z RG 2000 III 3 : 0 i przyszło im walczyć o przedostatnie miejsce z  RG 2000 IV Gdańsk. Walczyli dzielnie. Ani jedna, ani druga drużyna jednak nie potrafiła zdobyć gola. Zadecydowały więc rzuty karne. W pierwszej serii trafił Łukasz Panikowski, rywal wyrównał. W drugiej strzelił Fabian Niedźwiecki, a strzał piłkarza RG 2000 obronił Maciej Zalewski i nasi piłkarze mogli cieszyć się ze zwycięstwa i 11 miejsca w Turnieju pocieszenia, a 19 w całym Turnieju. Nasza drużyna wystąpiła w następującym składzie: Michał Wiński, Fabian Niedźwiecki, Łukasz Panikowski, Maciej Zalewski, Karol Szarmach, Aleksander Ossowski, Mateusz Gostomski
Nagrodą dla wszystkich uczestników Turnieju była możliwość obejrzenia meczu o mistrzostwo Ekstraklasy Lechia Gdańsk – Legia Warszawa. Nie wszyscy piłkarze z tej możliwości skorzystali, ale ci którzy pojechali po Turnieju na PGE Arenę nie żałowali, bo gdańscy piłkarze po ciekawym meczu wygrali 2 : 0.

Organizatorami RG Cup był Uczniowski Klub Sportowy RG 2000 Gdańsk i Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Trąbkach Wielkich.

Organizatorzy dziękują dyrektorowi Gimnazjum za udostępnienie pomieszczeń do przeprowadzenia Imprezy, a także sponsorom: Centrum Piłkarskie R-GOL, Zakłady Mięsne NOWAK, Agencja Reklamowa twójbillboard, Lechia Gdańsk, Piekarnia Gneba SC, Piekarnia Sobowidz w Różynach, Telkom-Telmor Gdańsk, Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego.