Reprezentacja sołectwa Czerniewo wygrała 15. Mistrzostwa Gminy Trąbki Wielkie w halowej piłce nożnej. Podczas finałów Mistrzostw, które odbyły się w dniu 1 grudnia br. pokonała najpierw w ćwierćfinale Graniczną Wieś 4 : 1, w półfinale Ełganowo po remisie 1 : 1 i rzutach karnych 3 : 1 oraz w finale Kleszczewo 5 : 4. Wszystkie te mecze były niezwykle emocjonujące.
Pierwszy, z Graniczną Wsią, był początkowo bardzo wyrównany. Pierwsza bramka padła dopiero w 5 minucie i strzelili ją rywale. Dopiero na 6 s przed końcem pierwszej połowy padł wyrównujący gol po strzale Patryka Kisickiego. W drugiej połowie lepsi kondycyjnie piłkarze z Czerniewa zaczęli przeważać i udokumentowali tę przewagę trzema bramkami. Najpierw, w 16 minucie, Adam Lewańczyk strzałem lewą nogą pokonał bramkarza Granicznej Wsi, następnie, w 18 minucie, po doskonałym podaniu Tomasza Dończyka Mariusz Brzeziński nie miał żadnych problemów z umieszczeniem piłki w siatce rywali i na 20 s przed końcem dobił przeciwników Mateusz Dończyk, który na raty strzelił na 4 : 1.
W półfinale trafili oni na Ełganowo, z którym w eliminacjach przegrali 1 : 3.
Nie przejęli się tym wcale. W pierwszej połowie toczyli wyrównany pojedynek, ale to oni byli nawet bliżsi wyjścia na prowadzenie. Na 42 s przed jej końcem, za 4 przewinienie rywali, mieli możliwość wykonywać przedłużony rzut karny. Niestety strzał Tomasza Dończyka obronił bramkarz Ełganowa.
Druga połowa to groźne sytuacje raz pod jedną raz pod drugą bramką. Gol padł dopiero w 15 minucie. Po akcji Karol Kusaj - Dawid Chmielewski – Sebastian Bara Ełganowo prowadziło 1 : 0. Czerniewo ruszyło do odrabiania straty. Szczególnie Tomasz Dończyk był wtedy bardzo aktywny, ale zabrakło mu szczęścia. Najpierw w 16 minucie z 1 m trafił w poprzeczkę, a minutę później piłka po strzale zza pola karnego uderzyła w słupek. Kolejne ataki były coraz groźniejsze, aż na minutę i 10 s przed końcem Adam Lewańczyk atomowym strzałem lewą nogą doprowadził do remisu i wynik już nie uległ zmianie. Sędziowie zarządzili więc serie rzutów karnych. Pierwszy do piłki podszedł Patryk Kisicki i pięknym strzałem pod poprzeczkę Czerniewo objęło prowadzenie. Chwilę potem Cezary Kusaj podobnym uderzeniem doprowadził do wyrównania. Kolejnym strzelcem był Tomasz Dończyk, który tym razem strzelił po parkiecie i było 2 : 1. Gdy do piłki podchodził Karol Kusaj mało kto spodziewał się, że spudłuje, ale jego strzał w lewą stronę bramki Szymon Krakowski znakomicie sparował na słupek. Po obronie karnego z bramkarza zamienił się w strzelca i zadecydował o awansie Czerniewa do finału. W finale czekali już na nich faworyci - piłkarze Kleszczewa, którzy w ćwierćfinale pewnie pokonali Mierzeszyn 8 : 3, a w półfinale Gołębiewo Wielkie 6 : 1.
Pierwszą groźną akcję meczu w 2 minucie stworzyli jednak piłkarze Czerniewa, ale Adam Lewańczyk trafił w słupek. Minutę później to samo robi Adam Leszczyński po drugiej stronie boiska. Od 5 do 7 minuty to już popis skuteczności Artura Leszczyńskiego, który w ciągu trzech minut ustrzelił hat-tricka. Pierwszy i trzeci gol padł dzięki znakomitym podaniom brata Adama, a przy drugim asystował Wiesław Paul. Chyba nikt z obecnych w Hali Sportowej nie spodziewał się, że Kleszczewo nie wygra tego meczu. Nawet wtedy, gdy Tomasz Dończyk w 9 minucie bezbłędnie wykonał przedłużony rzut karny. O wszystkim zadecydowała prawdopodobnie akcja z ostatnich sekund pierwszej połowy. Wychodzącego na czystą pozycję Artura Leszczyńskiego sfaulował Mateusz Dończyk. Doszło do przepychanek i rękoczynów. Skutkiem tego była czerwona kartka nie tylko dla Mateusza Dończyka, ale i dla Adama Leszczyńskiego. Grając w osłabieniu zdecydowanie lepiej radzili sobie piłkarze z Czerniewa. W ciągu trzech pierwszych minut drugiej połowy zdemolowali oni obronę Kleszczewa strzelając trzy bramki. Najpierw Tomasz Dończyk w zamieszaniu podbramkowym zdobył gola, potem bramka padła po jego akcji z Adamem Lewańczykiem, a trzecia to efekt dokładnego podania Mariusza Brzezińskiego i kapitalnego strzału zza pola karnego Patryka Kisickiego. Piłkarze Kleszczewa próbowali jeszcze walczyć, ale w ich grze było zbyt dużo nerwowości. Gdy w 17 minucie za niesportowe zachowanie boisko opuścił Artur Leszczyński było już wiadomo, że nic nie może się już zmienić. Piąta bramka dla Czerniewa zdobyta przez Adama Lewańczyka w 18 minucie potwierdzała to przypuszczenie. Mając korzystny wynik piłkarze Czerniewa rozluźnili się i na 16 s przed końcem meczu pozwolili sobie strzelić gola, którego autorem był Wiesław Paul.
Tak więc Mistrzem Gminy zostało Czerniewo, Wicemistrzem Kleszczewo, a trzecie miejsce zajęło Ełganowo po zwycięstwie nad Gołębiewem Wielkim 8 : 3. Drużyny te występowały w następujących składach:
- Czerniewo: Szymon Krakowski, Mateusz Dończyk, Tomasz Dończyk, Mariusz Brzeziński, Adam Lewańczyk, Patryk Kisicki,
- Kleszczewo: Dawid Leszczyński, Adam Leszczyński, Artur Leszczyński, Krystian Lewczuk, Marcin Plak, Wiesław Paul
- Ełganowo: Wojciech Surma, Adam Surma, Łukasz Surma, Karol Kusaj, Sławomir Kusaj, Cezary Kusaj, Dawid Chmielewski, Sebastian Bara, ,
Trzy pierwsze drużyny otrzymały puchary, dyplomy i talony umożliwiające korzystanie z Hali Sportowej, a zawodnicy tych drużyn – medale.
Nagrodę otrzymał także najlepszy strzelec Mistrzostw. Został nim Sebastian Bara z Ełganowa, który zdobył 15 bramek (w eliminacjach 3, a w finałach 12). Nagrody najlepszym wręczał Wójt Gminy Trąbki Wielkie Błażej Konkol.
W Mistrzostwach wzięło udział 12 zespołów, w których występowało 86 piłkarzy.
Organizatorem Mistrzostw był Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Trąbkach Wielkich. Organizator dziękuje dyrektorowi Mariuszowi Paradeckiemu za udostępnienie Hali Sportowej na przeprowadzenie Mistrzostw.