5-osobowa reprezentacja Gminy Trąbki Wielkie wzięła udział w XIV Mistrzostwach Powiatu Gdańskiego w tenisie, które w dniu 6 października odbyły się na kortach w Pruszczu Gdańskim. W kategorii seniorek wystartowała Monika Kubrak z Kaczek. Zagrała
ona od razu w półfinale z faworytką Magdaleną Pawul z G. Kolbudy i przegrała z nią 2 : 6, 2 : 6 zajmując miejsce 3 - 4.
W kategorii seniorów mieliśmy dwóch reprezentantów. Taras Kubrak z Kaczek zakończył swój występ na ćwierćfinale, w którym uległ Leonowi Binkiewiczowi z M. Pruszcz Gdański 2 : 6, 2 : 6. Lepiej wypadł w tej kategorii Mariusz Zaorski z Trąbek Małych.
W ćwierćfinale pokonał on Daniela Gruszczyńskiego z G. Kolbudy 4 : 6, 6 : 3, 10 : 8, a w półfinale przegrał z późniejszym zwycięzcą Bartoszem Kowalskim z M. Pruszcz Gdański 6 : 7 (4), 3 : 6.
Także dwóch zawodników z naszej Gminy startowało w kategorii juniorów. Hubert Hałun z Trąbek Wielkich w ćwierćfinale prowadził już z Kamilem Ugniewskim z G. Pruszcz Gdański 4 : 3, by ostateczni przegrać 4 : 6. Natomiast Patryk Meyer z Trąbek
Wielkich wygrywając pewnie 6 : 3 z Robertem Okuniewskim z G. Kolbudy awansował do półfinału, gdzie przegrał z późniejszym zwycięzcą Szymonem Plaskanym z M. Pruszcz Gdański 2 : 6.
W klasyfikacji drużynowej Gmina Trąbki Wielkie zajęła 4. miejsce za M. Pruszcz Gdański, G. Kolbudy i G. Pruszcz Gdański. Widać jednak wyraźny postęp zarówno w ilości zawodniczek i zawodników grających w tenisa w naszej Gminie, jak i w poziomie
gry. Można więc przypuszczać, że w następnych latach nasza drużyna powalczy o wyższe miejsca.