W dniu 7 kwietnia br. w Hali Sportowej w Trąbkach Wielkich odbyły się 4. Mistrzostwa Gminy Trąbki Wielkie w koszykówce mężczyzn. Podobnie jak i w koszykówce kobiet, wystąpiły tylko trzy ekipy. Grano systemem "każdy z każdym" dwa razy po 10 minut przy czym w ostatniej minucie drugiej połowy czas był zatrzymywany na przerwy w grze.
Zwyciężyła ekipa z Ełganowa, która najpierw pokonała Trąbki Wielkie 8 : 6 (chociaż do przerwy przegrywała 2 : 6), a później Kleszczewo 13 : 2.
W meczu o drugie miejsce Kleszczewo wygrało z  Trąbkami Wielkimi 20 : 11. W drużynie z Ełganowa wystąpili: Sebastian Bara, Dawid Bukowski, Krzysztof Drożyński, Rafał Kwidziński, Adam Surma, Łukasz Surma, a także mistrz świata w wyścigach psich zaprzęgów Igor Tracz. Żaden jednak z nich nie został najlepszym zawodnikiem i strzelcem Mistrzostw. Najwięcej punktów (14) zdobył Artur Leszczyński z Kleszczewa i to on został uznany najlepszym koszykarzem Mistrzostw.