Po czterech zawodach w ramach Współzawodnictwa Sołectw (szachy, warcaby, koszykówka kobiet i mężczyzn) na pierwszym i drugim miejscu nie zaszły żadne zmiany w klasyfikacji drużynowej, czyli na prowadzeniu jest Ełganowo, a tuż za nim Trąbki Wielkie. Wyniki koszykówki mężczyzn spowodowały tylko, że z czwartego na trzecie awansowało Kleszczewo, a z trzeciego na czwarte spadło Gołębiewo Wielkie.
Sklasyfikowanych jest obecnie 13 sołectw, z tym, że dwa: Błotnia i Mierzeszyn zdobyły punkty tylko za imprezy własne. W klasyfikacji indywidualnej punkty zdobyło 41 zawodniczek i 98 zawodników, czyli razem 139 osób.
W klasyfikacji na Najwszechstronniejszą Zawodniczkę Gminy prowadzi Wiktoria Czerw przed Zuzanną Myśliwiec (obie Gołębiewo Wielkie) i Anitą Zielke (Kleszczewo).
Natomiast w klasyfikacji Najwszechstronniejszych Zawodników samotnym liderem został Krystian Lewczuk z Kleszczewa, który startował we wszystkich tegorocznych zawodach. Tuż za nim znajduje się siedmiu zawodników: trzech z Kleszczewa (Daniel Ohl, Roman Zielke i Paweł Ziemann) i po jednym z Czerniewa (Wiesław Kosikowski), Pawłowa (Adrian Grulkowski), Ełganowa (Adam Surma) i Gołębiewa Wielkiego (Paweł Zarzeczny).
Kolejną imprezą podczas której będzie można zdobyć punkty do Współzawodnictwa Sołectw to Mistrzostwa Gminy w lekkoatletyce. Odbędą się one 12 maja br. na stadionie w Trąbkach Wielkich.