Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Trąbkach Wielkich zaprasza na koncert Grupy Radnyna.
Koncert ten odbędzie się w sali widowiskowej GOKSiR w dniu 27 lutego (środa) o godzinie 18.00.
Grupa Radnyna wykonuje muzykę dawną, pochodzącą z wieków od XII do XVII. Najbliższa jest im jednak stylistyka średniowiecza, więc w repertuarze dominują utwory z tegoż okresu. Są to głównie pieśni świeckie o tanecznym charakterze, choć nie stronią od muzyki sakralnej.Czerpiąc ze źródeł historycznych odtwarzają utwory zarówno anonimowych, jak i znanych obecnie, a uznawanych wówczas kompozytorów.Jest to zespół instrumentalny (z nielicznymi wokalnymi wyjątkami).
Wykonywane przez nich utwory są aranżacyjnie uwspółcześnione, ale nade wszystko dążą do zachowania ducha epoki.Zespół od 7 lat występuje na wielu festiwalach historycznych, turniejach rycerskich, rekonstrukcjach i festynach archeologicznych w całym kraju. Ma na koncie również występ podczas festiwalu Kaup w Zielonogradsku (Rosja), czy na Festiwalu Folku i Rzemiosła w Silute (Litwa).
W skład Grupy wchodzą następujący muzycy:
 Anna Weyna - flet (obecnie muzyk sesyjny)Anna Gadzińska - fletMarta Kalinowska - rebek/skrzypce  Grzegorz Haasa - bęben/djembeAndrzej Łebek - lutnia W trakcie koncertu nastąpi uroczyste ogłoszenie wyników XV Gminnego Konkursu Kronikarskiego "O Gęsie Pióro" im. Lidii Orzechowskiej zorganizowanego pod patronatem Wójta Gminy Trąbki Wielkie Błażeja Konkola i Przewodniczącego Rady Gminy Trąbki Wielkie Józefa Sroki.
Serdecznie zapraszamy. 

Wstecz

LICZNIK ODWIEDZIN