W dniu 9 lutego br. w Hali Sportowej w Trąbkach Wielkich odbył się Turniej halowej piłki nożnej dla chłopców U-13 ELNAFT CUP. Udział w nim wzięło 8 zespołów. Zostały one podzielone na dwie grupy, a następnie dwa najlepsze z każdej grupy rywalizowały o miejsca 1 - 4, a pozostałe o miejsca 5 - 8. Grano po 12 minut, przy czym w ostatniej minucie czas był zatrzymywany na przerwy w grze.
Zwyciężyła drużyna Zespołu Szkół Nr 4 z Pruszcza Gdańskiego, która najpierw pewnie pokonała Gryfa Tczew 7 : 0 i Morenę Gdańsk 6 : 0.  W trzecim meczu grupowym przegrywała na 4 minuty przed końcem z Orłem Trąbki Wielkie 0 : 1, by ostatecznie wygrać 5 : 1. W półfinale nie dała szans Rozstajom pokonując ich 7 : 3. W finale podopieczni Zbigniewa Górniewicza zmierzyli się z lokalnym rywalem Czarnymi. Już w 3 minucie objęli prowadzenie, dwie minuty później było już 2 : 0. Rywale kontaktową bramkę zdobyli w 9 minucie i trzy minuty zaciekle atakowali, ale wynik już nie uległ zmianie. Zwycięska drużyna wystąpiła w następującym składzie: Kacper Sasiak, Krystian Wasiluk, Jakub Gazarkiewicz, Patryk Bolewski, Kacper Mospinek, Oskar Frygier. Ten ostatni zawodnik został najlepszym strzelcem Turnieju zdobywając 16 bramek, szczególną skutecznością popisał się on w meczu z Gryfem strzelając 5 goli. Najlepszym bramkarzem został Adrian Kleina (Czarni Pruszcz Gdański), a najlepszym zawodnikiem Michał Bocian (Rozstaje Gdańsk).
W Turnieju wzięły udział także dwie drużyny z Gminy Trąbki Wielkie. Orzeł Trąbki Wielkie pechowo przegrał pierwszy mecz z Moreną 0 : 1, drugi z Gryfem wygrał 3 : 2 i aby walczyć o miejsca 1 - 4 musiał pokonać ZS Nr 4. Kiedy w 8 minucie meczu Paweł Ziemann strzelił bramkę na 1 : 0 wszyscy uwierzyli, ze jest to możliwe. Niestety, rywale wzięli się wtedy do roboty i wygrali 5 : 1. W kolejnych meczach chłopcy Tomasza Kempy wygrywali już pewnie: z ZS Mierzeszyn 5 : 2 i z Gryfem 4 : 1 i zajęli ostatecznie 5. miejsce. Zespół ten wystąpił w następującym składzie: Michał Wiński, Łukasz Zitterman, Damian Zitterman, Paweł Ziemann, Karol Szarmach, Maciej Zalewski, Aleksander Ossowski i Fabian Niedźwiecki. Natomiast drużyna Zespołu Szkół z Mierzeszyna rozpoczęła fatalnie przegrywając po 0 : 10 z Czarnymi oraz z Rozstajami. Potem z każdym meczem grała coraz lepiej. W trzecim meczu przegrała z Potokiem tylko 1 : 2 (tracąc bramkę na półtorej minuty przed końcem meczu), w czwartym z Orłem 2 : 5, by w ostatnim wygrać z Potokiem aż 5 : 1, co dało zespołowi Bożeny Kucharskiej 7. pozycje. Miejsce to wywalczyli: Jakub Kupisiński, Oskar Surma, Mateusz Markowski, Damian Bukowski, Andrzej Brodziński, Mateusz Dobrowolski, Jakub Kuduk, Jędrzej Niemczyk i Filip Byzdra.
Podczas Turnieju odbyły się także konkursy, w których startowało po jednym zawodniku z każdej drużyny. W żonglowaniu piłki najlepszy okazał się Jan Kowalina z Moreny, który podbił piłkę dokładnie 100 razy, drugi był Jakub Dziadko (Rozstaje) z wynikiem 92, a trzeci Kacper Mospinek (ZS Nr 4) - 85 podbić. Natomiast w konkursie strzałów z połowy boiska do pustej bramki nad linią bramkową liczyło się tylko dwóch piłkarzy: Szymon Tomaszewski z Gryfa i Michał Bocian z Rozstajów. O wygranej tego pierwszego zadecydowała dopiero piąta seria i czwarty celny strzał.
Inną atrakcją Turnieju był mecz pokazowy, w którym zmierzyły się drużyny Samorządowców Gminy Trąbki Wielkie i Elnaft Trąbki Wielkie. W tej pierwszej wystąpili: Wójt Gminy Błażej Konkol, trzej radni (Karol Kusaj, Andrzej Gralla i Zbigniew Leszczyński), trzech sołtysów (Andrzej Dończyk, Marcin Mazankiewicz i Adam Wiński) oraz trzech pracowników jednostek samorządowych (Marcin Laga, Maciej Gemborys i Sławomir Kusaj). Drużynę Elnaftu prowadził z ławki rezerwowych Prezes Rafał Bielawa, a w jej skład wchodzili: Grzegorz Gwarduś, Paweł Jakubiak, Maciej Borkowski, Tomasz Tessa, Konrad Stosio, Łukasz Balcer i Tomasz Ossowski. Grano 2 x 10 minut. Już w 3. minucie meczu Elnaft objął prowadzenie po akcji Pawła Jakubiaka i Łukasza Balcera. Ci dwaj zawodnicy stwarzali bardzo groźne sytuacje pod bramką Macieja Gemborysa, ale kolejne gole padły dopiero w drugiej połowie. Na 4. minuty przed końcem meczu było już 4 : 0. Dopiero wtedy zmęczeni Samorządowcy wykrzesali z siebie resztki sił i zdołali doprowadzić do wyniku 4 : 2. Tego dnia na więcej już ich nie było stać. Zapowiedzieli jednak, że będą trenowali i w następnym meczu wynik powinien być dla nich korzystniejszy.
Impreza została zorganizowana pod patronatem Wójta Gminy Trąbki Wielkie Błażeja Konkola przez Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Trąbkach Wielkich oraz LKS Sokół Ełganowo. Sponsorem tytularnym był Elnaft Sp z o.o. z Trąbek Wielkich.
Natomiast sponsorami: Urząd Gminy Trąbki Wielkie, Starostwo Powiatowe w Pruszczu Gdańskim, Urząd Miasta Gdańsk, Pomorski Związek Piłki Nożnej, Lechia Gdańsk SA, Piekarnia Sobowidz w Różynach, Exclusive Sport Gdańsk. Patronat medialny nad Turniejem objęły portale internetowe: trabki.com oraz gdanstown.pl.
Nagrodami dla wszystkich uczestników Turnieju były medale i plakaty drużyny Lechia Gdańsk.
Cztery najlepsze zespoły otrzymały puchary, a wszystkie - dyplomy. Nagrodą dla najlepszego zawodnika Turnieju była statuetka, dres oraz zestaw upominków. Natomiast najlepszy strzelec i bramkarz zostali uhonorowani statuetkami, piłkami i zestawami upominków. Zwycięzcy konkursów otrzymali piłki, a najlepsi zawodnicy poszczególnych drużyn szaliki lub koszulki Lechii Gdańsk.
Poza tym organizatorzy przewidzieli jeszcze nagrodę specjalną dla piłkarzy Orła Trąbki Wielkie oraz ZS Mierzeszyn. Jest nią zwiedzanie stadionu PGE Arena oraz obejrzenie meczu ekstraklasy futsalu AZS UG Gdańsk - Wisła Krakbet Kraków. Wyjazd do Gdańska odbędzie się 15 lutego.

16 bramek - Oskar Frygier (ZS Nr 4)
6 bramek - Michał Bocian (Rozstaje), Jakub Dziadko (Rozstaje)
5 bramek - Paweł Ziemann (Orzeł)
4 bramki - Kacper Gutfrański (Czarni), Kamil Łapiński (Czarni), Dominik Ciołek (Czarni), Krystian Wasiluk (ZS Nr 4)
3 bramki - Kacper Mospanek (ZS Nr 4), Jakub Gazarkiewicz (ZS Nr 4), Paweł Kamiński (Gryf), Damian Bukowski (ZS Mierzeszyn), Michał Wiński (Orzeł)

Najlepszy zawodnik: Michał Bocian (Rozstaje)
Najlepszy bramkarz: Adrian Kleina (Czarni)