III Mistrzostwa Gminy Trąbki Wielkie w koszykówce kobiet i mężczyzn odbędą się w Hali Sportowej Gimnazjum w Trąbkach Wielkich w dniach 27 i 28 października 2012 r. W sobotę (27.10.) od godziny 16.00 rywalizować będą panie, natomiast w niedzielę od godziny 14.00 - panowie. Turniej rozegrany zostanie w dwóch kategoriach wiekowych (odzielnie panie i panowie): rocznik 1997 i młodsi (-ze) oraz open. Mecze trwać będą 2 x 10 minut (ostatnia minuta meczu - czas zatrzymywany). W każdej połowie przysługiwać będzie drużynie 30 sekundowa przerwa, a przerwa między połowami wynosić będzie 2 minuty. W zawodach mogą uczestniczyć drużyny składające się z maksimum 12, a minimum z 4 zawodników. Sołectwo może wystawić dowolną ilość drużyn. System rozgrywek będzie uzależniony od ilości zgłoszonych drużyn.
W ubiegłym roku w kategorii kobiet wygrał Sobowidz, a w kategorii mężczyzn - Trąbki Wielkie. Jak będzie na tegorcznych Mistrzostwach przekonamy się już w najbliższy weekend.