W dniu 31 lipca 2022 roku na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ZSO Nr 1 w Pruszczu Gdańskim odbyły się 21. Mistrzostwa Powiatu Gdańskiego w piłce nożnej. Startowało 7 drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy. W rozgrywkach grupowych grano 2 x 12 minut bez przerwy, natomiast w meczach o 1. i 3. miejsce 2 x 15 minut z 5 minutową przerwą. Wśród drużyn była także reprezentacja Gminy Trąbki Wielkie, którą tworzyli piłkarze LKS Sokół Ełganowo. Nasza drużyna nie przegrała żadnego meczu, ale … nie wygrała Mistrzostw. W rozgrywkach grupowych wygrała bowiem z Gminą Miejską Pruszcz Gdański 4 : 0 (bramki w tym meczu strzelali: Sebastian Bara, Kuba Piotrowski, Patryk Bela i Damian Wasyna), zremisowała z Gminą Suchy Dąb 1 : 1 (bramka: Sebastian Bara) i z Gminą Kolbudy 0 : 0, i zajęła drugie miejsce w grupie. Dzięki temu przystąpiła ona do meczu o 3. miejsce z Gminą Wiejską Pruszcz Gdański. Zakończył się on wynikiem bezbramkowym, a w konkursie rzutów karnych lepsi okazali się rywale. Wygrali oni 4 : 2 i zajęli 3. miejsce, a naszej drużynie przypadło 4. miejsce. Gminę Trąbki Wielkie w tych Mistrzostwach reprezentowali: Michał Jasiak (Trąbki Wielkie), Damian Wasyna (Trąbki Wielkie), Karol Stoduś (Kaczki), Bartosz Brembor (Ełganowo), Filip Gockowski (Gołębiewko), Karol Literski (Gołębiewko), Sebastian Bara (Ełganowo), Kuba Piotrowski (Trąbki Wielkie), Jakub Jasiak (Trąbki Wielkie), Patryk Bela (Trąbki Wielkie), Filip Pawlak (Kleszczewo), Adam Leszczyński (Kleszczewo). Mistrzostwo zdobyła Gmina Pszczółki, drugie miejsce zajęła Gmina Kolbudy, piąte – Gmina Przywidz, szóste – Gmina Suchy Dąb, a siódme – Gmina Miejska Pruszcz Gdański.
Po 3. Zawodach w ramach Współzawodnictwa Gmin Powiatu Gdańskiego prowadzi Gmina Wiejska Pruszcz Gdański – 21 pkt, druga jest Gmina Trąbki Wielkie – 18 pkt, a trzecia – Gmina Kolbudy – 16 pkt.