Ukazał się 21. numer kwartalnika artystyczno-historycznego „Neony – Tożsamość”. Podobnie jak i w każdym innym numerze znalazły się w nim artykuły dotyczące Gminy Trąbki Wielkie.
Jest artykuł Dariusza Dolatowskiego o nauczycielu i kierowniku polskiej szkoły w Trąbkach Wielkich – Zygmuncie Kurku (strony 49-51).  Bartosz Gondek i Marek Kozłow piszą o planowanej wystawie w Trąbkach Wielkich pt. „100 lat Macierzy Szkolnej w Wolnym Mieście Gdańsku” (strony 61-63). Zamieszczony został także fragment powieści Stacha Szulista z Sobowidza pt. „Coś przeminęło” (strony 27-30).
W numerze tym są również zdjęcia prac twórców związanych z naszą Gminą: na stronie 16 – obrazu olejnego na płótnie pt. „Samotność” Gabriela Roszaka z Trąbek Wielkich, na stronie 24 - obrazu narysowanego kredką pt. „Ogień” Filipa Fedaka z Gołębiewa Średniego, na stronie 32 - obrazu malowanego techniką mieszaną pt. „Pejzaż zimowy” Małgorzaty Ferenc z Klępin, a na stronie 33 – obrazu olejnego pt. „Olivka na halloween” Genowefy Latochy z Kleszczewa.
Na stronie 26 można zapoznać się z wierszem pt. „***” Patrycji Fedak z Gołębiewa Średniego (strona 36).
Zapraszamy do zapoznania się z tym numerem.
„Neony-Tożsamość” w wersji papierowej można dostać w Urzędzie Gminy w Trąbkach Wielkich, a jego wersja elektroniczna znajduje się na stronie: powiat-gdanski.pl
Wydawcą kwartalnika jest Stowarzyszenie Przyjaciół Pruszcza Gdańskiego i Okolicznych Gmin z Pruszcza Gdańskiego.
  JEST JUŻ 21. NUMER KWARTALNIKA NEONY-TOŻSAMOŚĆ
 
     
Wstecz

LICZNIK ODWIEDZIN