Rok 2020 był rokiem naznaczonym przede wszystkim przez pandemię COVID-19.
Od marca zmagamy się z nowym porządkiem sanitarnym. Wiele imprez sportowych zostało odwołanych. Mimo tego w całym roku było 35 dni, podczas których odbywały się imprezy sportowe zorganizowane przez GOKSiR. Były to zawody: biegowe, brydżowe, futsalowe, strzeleckie, tenisowe, w tenisie stołowym, warcabowe i wędkarskie. Uczestnikami tych zawodów byli: dzieci, młodzież, dorośli i seniorzy.
Jednak, aby tradycji stało się zadość postanowiliśmy imprezy sportowe 2020 roku sklasyfikować.
Ich kolejność naszym subiektywnym zdaniem wygląda następująco:

1. 01.03.2020 Bieg Tropem Wilczym Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Bieg odbył się już po raz 4. w Gminie Trąbki Wielkie. Tym razem w Sobowidzu, a miejscem startu i mety był plac obok wieży widokowej. Udział w nim wzięło 95 osób (43 biegaczki i 52 biegaczy). Biegano na trzech dystansach: 1963 m, 7,5 km i 11,5 km. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale.

2. 04.01.2020 3. Trąbkowska Liga Futsalu
Liga odbywała się w Hali Sportowej w Trąbkach Wielkich od 23 listopada 2019 roku do 2 lutego 2020 roku. Udział w niej wzięło 9 drużyn i 125 zawodników. Zwyciężył zespół Art Park z Pszczółek. Najlepsi zawodnicy Ligi, czyli tzw. „Złota Piątka” to: Daniel Łęc (Art Park), Jan Kopania (Pokolenia Czarnych), Marcin Laga (Elnaft Team), Jakub Filipek (Art Park) i Jakub Malinowski (Żelazny Team), który zdobywając 16 goli uzyskał tytuł Król Strzelców.

3. 13.09.2020 16. Mistrzostwa Gminy Trąbki Wielkie w strzelectwie
Odbyły się one na Orliku w Trąbkach Wielkich. Udział w nich wzięły 122 osoby z 18 sołectw. Strzelanie odbywało się z karabinku pneumatycznego z odległości 10 m. Najlepszy wynik uzyskał Rafał Orzoł z Trąbek Wielkich – 107 pkt na 120 możliwych. Rywalizowano w 8 kategoriach wiekowych. W klasyfikacji sołectw zwyciężyły Trąbki Wielkie przed Sobowidzem i Kłodawą.

4. 11.01.2020 LOTOS Griffin Cup dla chłopców urodzonych w 2009 r. i mł.
Turniej odbył się w Hali Sportowej w Trąbkach Wielkich. Udział w nim wzięło 16 drużyn (160 osób). Jego stawką była przepustka na wyjazd do Warszawy na turniej o Puchar Prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniewa Bońka. Uzyskała ją drużyna Escola Pruszcz Gdański, która w finale pokonała AP Jedynka Reda, po remisie 1 : 1, w rzutach karnych 2 : 1.

5. 23.08.2020 13. Mistrzostwa Gminy Trąbki Wielkie w wędkarstwie spławikowym
Miejscem Mistrzostw było Jezioro Małe Mierzeszyńskie. Udział w nich wzięło 16 wędkarzy z 7 sołectw. Każdy z nich mógł łowić ryby przez okres 3 godzin jedną wędką. W sumie złowiono 686 ryb o wadze 20,71 kg. Najlepszy wynik uzyskał Kamil Kapicki z Ełganowa – 4,36 kg (247 ryb). W klasyfikacji sołectw, po trwającej 7 lat hegemonii, Sobowidz musiał uznać wyższość drużyny z Ełganowa. Na trzecim miejscu uplasowali się wędkarze z Gołębiewa Wielkiego.

6. 23.02.2020 20. Mistrzostwa Powiatu Gdańskiego w futsalu
W Hali Sportowej w Trąbkach Wielkich wystąpiło 5 drużyn (35 zawodników), które grały systemem „każdy z każdym”. Mecze trwały po 12 minut. Zwyciężyła, po raz 4 z rzędu, drużyna Gminy Trąbki Wielkie,  która pokonała wszystkich rywali. Najlepszym zawodnikiem Mistrzostw został Daniel Jakuszczonek (Gmina Pszczółki), najlepszym bramkarzem Wojciech Kozłowski (Gmina Suchy Dąb), a najlepszym strzelcem - Sebastian Bara (Gmina Trąbki Wielkie).

7. 16.02.2020 27. Mistrzostwa Gminy Trąbki Wielkie w warcabach
Odbyły się one w Auli im. Jana Pawła II Szkoły Podstawowej w Trąbkach Wielkich. Wzięły w nich udział 44 osoby (17 warcabistek i  27 warcabistów) z 9 sołectw. Rywalizowano w 8 kategoriach wiekowych. W klasyfikacji sołectw wygrały Trąbki Wielkie. Drugie miejsce zajęło Ełganowo, a na trzecim uplasował się Sobowidz.

8. 30.06.-25.08.2020 7. Akcja „Wakacyjne wtorki z tenisem stołowym”
W jej ramach młodzi pingpongiści mogli zagrać w: Sobowidzu (30.06.), Gołębiewie Wielkim (7.07.), Gołębiewku (14.07.), Mierzeszynie (21.07.), Domachowie (28.07.), Skowarczu (04.08.), Żelisławkach (11.08.), Złej Wsi (18.08.) i Trąbkach Wielkich (25.08.). Udział w niej wzięło 48 osób. Najlepszym z nich okazał się Bartosz Pawlukiewicz z Sobowidza, który wygrał pięć turniejów, w trzech zajął drugie miejsca, a w jednym – trzecie.

9. 07.02.2020 2. Otwarte Mistrzostwa Gminy Trąbki Wielkie w brydżu sportowym
Odbyły się w ramach 20. Otwartych Mistrzostw Powiatu Gdańskiego składającego się z 7. turniejów. 16 brydżystów rywalizowało w Bibliotece Publicznej w Trąbkach Wielkich. Zwyciężyli dwaj arcymistrzowie: Kazimierz Gralak i Antoni Sękowski (obaj z Pruszcza Gdańskiego).

10. 27.06.2020 7. Mistrzostwa Gminy Trąbki Wielkie w tenisie
Na dwóch kortach w Trąbkach Małych rywalizowało 9 osób (3 tenisistki i 6 tenisistów). W kategorii kobiet zwyciężyła Małgorzata Serwa, w kategorii mężczyzn – Dawid Serwa (oboje z Rościszewa). W klasyfikacji sołectw pierwsze miejsce zajęło Rościszewo, drugie Sobowidz, a trzecie Kleszczewo.

Mamy nadzieję, że dzięki szczepionce przyjdzie taki czas kiedy kalendarz imprez sportowych GOKSiR znów będzie bogaty.

Jednocześnie bardzo prosimy o przesyłanie na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. do 31 stycznia br. opinii i uwag na temat organizowanych przez GOKSiR imprez sportowych. Wśród wszystkich, którzy odpowiedzą na nasz apel rozlosujemy atrakcyjną nagrodę.