Kolejne 36 kg puszek aluminiowych przekazaliśmy wyspecjalizowanej firmie do ponownego przerobu. Otrzymamy za to wysokiej jakości dwie piłki. Jest to możliwe dzięki udziałowi GOKSiR w akcji „Piłki za puszki” organizowanej przez Fundację na rzecz Odzysku Opakowań Aluminiowych RECAL. Od 2016 roku kiedy to podpisaliśmy stosowną umowę przekazaliśmy już 423 kg puszek. Przy założeniu, że 1 kg to 60 sztuk uzyskujemy 25380 puszek. W nagrodę za zebranie w/w ilości puszek otrzymaliśmy już 30 piłek. Projekt nawiązujący do świadomości ekologicznej pod nazwą „Piłki za puszki” zainicjowała w 2011 roku Fundacja RECAL, wspólnie z Ministerstwem Sportu i Turystyki. Główną ideą projektu jest połączenie dwóch istotnych aspektów zrównoważonego rozwoju społeczeństwa, sportu i ochrony zasobów naturalnych. Myślą przewodnią projektu jest propagowanie idei, że aktywność fizyczna pozwala zachować zdrowie każdego uprawiającego sport. Recykling zaś oszczędza zasoby naturalne, a także przyczynia się do utrzymania środowiska w dobrej kondycji.
Projekt realizowany jest na ponad 120 obiektach. W rankingu za dwa ostatnie lata GOKSiR zajmuje 7. miejsce w Polsce, a w całej historii akcji - 6.
Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uzyskania tego wyniku. Jednocześnie prosimy o dostarczanie puszek aluminiowych do GOKSiR lub bezpośrednio do pojemnika znajdującego się na Placu Herbowym obok wejścia do Orlika.
Więcej informacji na temat akcji można uzyskać na stronie: www.pilkizapuszki.pl
  ZEBRALIŚMY JUŻ PONAD 25 TYS. PUSZEK ALUMINIOWYCH
ZEBRALIŚMY JUŻ PONAD 25 TYS. PUSZEK ALUMINIOWYCH
ZEBRALIŚMY JUŻ PONAD 25 TYS. PUSZEK ALUMINIOWYCH
ZEBRALIŚMY JUŻ PONAD 25 TYS. PUSZEK ALUMINIOWYCH
 
     
Wstecz

LICZNIK ODWIEDZIN