W dniu 23 sierpnia 2020 roku na Jeziorze Małym Mierzeszyńskim odbyły się 13. Mistrzostwa Gminy Trąbki Wielkie w wędkarstwie spławikowym. Udział w nich wzięło 16 wędkarzy z 7 sołectw. Każdy z nich mógł łowić ryby przez okres 3 godzin jedną wędką. Do siatek zawodników trafiały płotki, okonie i liny, a jeden z nich wyłowił nawet …raka. W sumie złowiono 686 ryb o wadze 20,71 kg. Najlepszy wynik uzyskał Kamil Kapicki z Ełganowa – 4,36 kg (247 ryb). Drugi był Piotr Jasiński z Sobowidza z wynikiem 3,46 kg (95 ryb), a trzeci – Andrzej Malinowski z Pawłowa, który złowił 85 ryb o wadze 2,14 kg. Najcięższą rybę wyciągnął z wody Roman Zielke z Kleszczewa. Był to lin o wadze 800 g.
W klasyfikacji sołectw, po trwającej 7 lat hegemonii, Sobowidz musiał uznać wyższość drużynie z Ełganowa, która ostatni raz zdobyła Mistrzostwo w 2012 roku.
Mistrzowie wystąpili w następującym składzie: Kamil Kapicki, Bernard Kapicki, Tomasz Zajączkowski. Ich wynik to 6890 g. O 400 g mniej uzyskała ekipa z Sobowidza, w skład której wchodzili: Piotr Jasiński, Adam Lataszewicz i Zbigniew Żyła. Na trzecim miejscu uplasowali się wędkarze z Gołębiewa Wielkiego: Krystian Świeczkowski, Ryszard Dajda i Piotr Kotwa z wynikiem 2890 g. Kolejne miejsca zajęły następujące sołectwa: Pawłowo, Mierzeszyn, Kleszczewo i Łaguszewo.
Trzy najlepsze drużyny nagrodzone zostały pucharami, a ich zawodnicy medalami. Medale były także wręczone trzem najlepszym wędkarzom w klasyfikacji indywidualnej. Otrzymali oni także nagrody rzeczowe: kubki termiczne i noże do filetowania ryb od Koła PZW Nr 117 „Czapla” z Pruszcza Gdańskiego. Od w/w Koła odznakę z okazji 70-lecia PZW otrzymał najstarszy uczestnik Mistrzostw – 76-letni Jerzy Lejk z Mierzeszyna. Natomiast nagrodą za złowienie najcięższej ryby była statuetka.