Ukazał się wiosenny numer kwartalnika artystyczno-historycznego „Neony – Tożsamość”. Podobnie jak i w każdym innym numerze znalazły się w nim artykuły dotyczące Gminy Trąbki Wielkie.
Na stronie 2 jest notka biograficzna Honorowej Obywatelki Gminy Trąbki Wielkie Józefy Krośnickiej. Na stronach 39 i 40 Dariusz Dolatowski pisze o „Terrorystach z Drzewiny”. Dwa artykuły są Bartosza Gondka. W pierwszym, na stronie 54, prezentuje on cykl notacji „Ostatni mówią w Trąbkach Wielkich”, a w drugim na stronie 55, wspólnie z Markiem Kozłowem, wspominają oni Józefę Krośnicką.
W numerze tym są także zdjęcia prac twórców związanych z naszą Gminą: na stronie 4 - lipowej płaskorzeźby pt. „Dyngus” Zygmunta Bukowskiego, na 20 - obrazu olejnego na płótnie pt. „Dworek w Pruszczu Gd.” Małgorzaty Ferenc, a na 30 - akwareli Filipa Fedaka.
Jest tam także, na stronie 59, relacja z 16. Przeglądu Chórów Powiatu Gdańskiego „Listopadowe Śpiewanie 2019”, a obok niej zdjęcie Męskiego Towarzystwa Śpiewaczego „Gryf” Gminy Trąbki Wielkie
Zapraszamy do zapoznania się z tym numerem.
Jego wersja elektroniczna znajduje się na stronie: www.neony.pruszcz.com

Wstecz

LICZNIK ODWIEDZIN