W dniach 24 listopada 2019 roku i  1 grudnia 2019 roku w Hali Sportowej w Trąbkach Wielkich odbyły się 21. Mistrzostwa Gminy Trąbki Wielkie w futsalu. Udział w nich wzięło 12 drużyn z 10 sołectw i 98 zawodników. Grano dwa razy po 8 minut. Najpierw odbyły się eliminacje w 4 grupach składających się z trzech drużyn. Dwie pierwsze z każdej grupy - awansowały do finałów, a pozostałe odpadały. Następnie utworzone zostały dwie grupy po 4 drużyny, przy czym mecze rozegrane w eliminacjach liczyły się do rozgrywek grupowych. Dwie najlepsze z każdej grupy grały na krzyż o finał, a te z 3. miejsc walczyły o 5. miejsce, a te z 4. – o miejsce 7.
Mistrzami zostali piłkarze z drużyny Trąbki Wielkie 2, którzy w grupie eliminacyjnej pokonali Kaczki 6 : 0 i Trąbki Wielkie 1 7 : 0, a w grupie finałowej wygrali z Sobowidzem 2 14 : 0 i zremisowali z Czerniewem 2 : 2. Mieli taką samą ilość punktów (7) i taki sam stosunek bramek (22 : 2) co Czerniewo, ale to oni wyszli z grupy z pierwszego miejsca, gdyż wygrali konkurs rzutów karnych 4 : 3.
W półfinale pokonali Pawłowo 3 : 1, a w finale spotkali się z Ełganowem, które wygrało trzy poprzednie mistrzostwa. Już w pierwszej minucie objęli prowadzenie, a w piątej podwyższyli na 2 : 0. Przed przerwą udało się jeszcze zdobyć drużynie z Ełganowa kontaktową bramkę i było 2 : 1 dla Trąbek Wielkich. Kolejne bramki padły w 13 minucie. Najpierw dla Trąbek Wielkich, a po chwili dla Ełganowa. Decydujący gol padł w 14 minucie i finał zakończył się wygraną Trąbek Wielkich 4 : 2. W meczu o 3. miejsce Czerniewo pokonało Pawłowo 3 : 1. Kolejne miejsca zajęły następujące sołectwa: Kłodawa, Kaczki, Mierzeszyn i Sobowidz. W eliminacjach odpadły: Gołębiewko, Postołowo, Sobowidz 1 i Trąbki Wielkie 1.
Trzy najlepsze drużyny wystąpiły w składach:
Trąbki Wielkie 2
Michał Jasiak, Daniel Jaśniewski, Marcin Laga, Dominik Lech, Jan Szurgociński, Maciej Zalewski, Łukasz Świerżewski, Jakub Lewańczyk, Patryk Jasiński
Ełganowo
Wojciech Surma, Sebastian Bara, Dawid Chmielewski, Jakub Pelowski, Cezary Kusaj, Krystian Szweda, Łukasz Zittermann
Czerniewo
Damian Lewańczyk, Adam Lewańczyk, Daniel Rogalski, Mariusz Brzeziński, Szymon Krakowski, Mateusz Dończyk, Bartłomiej Dończyk
W Mistrzostwach rozegrano 26 meczów, w których strzelono 152 bramki co daje 5,8 bramki na mecz.
Najlepszym strzelcem został Sebastian Bara z Ełganowa – zdobywca 22 bramek. Drugim był  – Bartłomiej Dończyk z Czerniewa z 12 trafieniami, a 11 goli na koncie mieli: Damian Lewańczyk z Czerniewa i Daniel Jaśniewski z Trąbek Wielkich 2.
Mecze były bardzo emocjonujące (odbyły się trzy serie rzutów karnych), a walczono tak, że sędziowie musieli upomnieć zawodników żółtą kartką 20 razy, a trzech - opuściło boisko po ujrzeniu czerwonego kartonika.
Trzy najlepsze drużyny otrzymały puchary, dyplomy i talony upoważniające do korzystania z Hali Sportowej w Trąbkach Wielkich przez odpowiednio 3, 2 i 1 godzinę. Natomiast wszystkie osoby występujące w tych drużynach udekorowane zostały medalami. Nagrody wręczał Wójt Gminy Trąbki Wielkie Błażej Konkol.