W dniu 7 grudnia 2019 roku (sobota) o godzinie 15.30 w Sali Bankietowej Sentozy Golf w Cząstkowie odbędzie się 9. Konkurs „Powiatowy Stół Bożonarodzeniowy”. Organizatorami Konkursu są: Starostwo Powiatowe w Pruszczu Gdańskim oraz Gmina Trąbki Wielkie.
W Konkursie udział wezmą przedstawiciele 7 gmin Powiatu Gdańskiego, czyli: z Gminy Kolbudy – KGW Lisewiec oraz Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie oddział Kolbudy, z Gminy Pruszcz Gdański – KGW Cieplewo, z Gminy Przywidz – KGW Przywidz, z Gminy Pszczółki – KGW Kolnik, z Gminy Suchy Dąb – KGW Suchy Dąb, z Gminy Trąbki Wielkie – KGW Gołębiewko oraz z Miasta Pruszcz Gdański – Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie oddział Pruszcz Gdański.
Każda z ekip przygotuje na Konkurs śledzia na zimno oraz ciasto z orzechami. Ocenie podlegać będzie także wystrój stołu bożonarodzeniowego. O wynikach Konkursu zadecyduje Komisja w składzie: Prezes Lokalnej Organizacji Turystycznej Powiatu Gdańskiego Cezary Bieniasz-Krzywiec - przewodniczący, a także Starszy Specjalista w Oddziale Terenowym w Pruszczu Gdańskim Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Alicja Orłowska, Radna Powiatu Gdańskiego i Przewodnicząca KGW Wiślinka Izabela Adamowicz, Kierownik Biura Pomorskiej Izby Rolniczej w Pruszczu Gdańskim Renata Wiczling, Prezes Fundacji Pomocy Społecznej na Rzecz Dzieci "Pan Władek" Władysław Ornowski oraz Menager Sentoza Golf w Cząstkowie Krystian Żołnierewicz.
Imprezą towarzyszącą Konkursowi będzie „gotowanie na żywo” w wykonaniu kucharzy z Restauracji "Trzy Piece" w Rotmance. Zaprezentują oni żur lubelski oraz kanapki z okrasą z gęsi.
Publiczność będzie miała możliwość, nie tylko podziwiać bożonarodzeniowe przysmaki, ale i degustować wszystkie potrawy z konkursowych stołów. Będzie coś dla ciała, będzie i dla ducha. Zapewni to Zespół Kameralny w składzie: Agnieszka Wojtas - śpiew, Ewelina Wojtas - śpiew, Roman Chojnacki - skrzypce, Sławomir Daga - saksofon i Tomasz Stroynowski - fortepian i prowadzenie, który wystąpi w repertuarze kolędowym.
Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny.

Sponsorami Konkursu są: Starostwo Powiatowe w Pruszczu Gdańskim, Urząd Gminy Trąbki Wielkie, Bank Spółdzielczy w Pruszczu Gdańskim, Bank Spółdzielczy w Pszczółkach, Stowarzyszenie Żuławy z Nowego Dworu Gdańskiego, Fundacja Pomocy Społecznej na Rzecz Dzieci "Pan Władek", Lokalna Organizacja Turystyczna Powiatu Gdańskiego, Pomorska Izba Rolnicza z Pruszcza Gdańskiego, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Pruszczu Gdańskim, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Biuro Powiatowe w Pruszczu Gdańskim, Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Lubaniu, Oceanic SA z Sopotu,Pomorskie Centrum Hurtowe Rënk z Gdańska, Lokalna Grupa Działania "Trzy Krajobrazy" z Pruszcza Gdańskiego, Piekarnia-Cukiernia Sławomir Mielnik ze Straszyna,Piekarnia Sobowidz Michał Czajka z Różyn, Drogeria Błękitna z Pruszcza Gdańskiego.
  7_12_2019_konkurs_powiatowy_stol_bozonarodzeniowy  
     
Wstecz

LICZNIK ODWIEDZIN