W dniu 8 grudnia 2019 roku (niedziela) w Auli Szkoły Podstawowej w Trąbkach Wielkich odbędą się 46. Mistrzostwa Gminy Trąbki Wielkie w szachach. Będą to ostatnie Zawody zaliczane do Współzawodnictwa Sołectw Gminy Trąbki Wielkie. Mistrzostwa odbędą się według programu: 13.30 - otwarcie biura zawodów, 14.00 – zakończenie zapisów. W Mistrzostwach mogą uczestniczyć tylko osoby mieszkające w Gminie Trąbki Wielkie. Turniej odbędzie się w 10 kategoriach:
a) żaczki i żacy (rocznik 2006 i młodsi),
b) młodziczki i młodzicy (rocznik 2005 - 2003),
c) juniorki i juniorzy (rocznik 2002 - 1999),
d) seniorki i seniorzy (rocznik 1998 - 1955),
e) weteranki i weterani (1954 i starsi).
W Mistrzostwach może uczestniczyć dowolna ilość osób z poszczególnych sołectw. System rozgrywek uzależniony będzie od ilości uczestników w poszczególnych kategoriach. W przypadku, gdy do danej kategorii zgłosi się tylko jedna osoba zajmie ona 1. miejsce. O zwycięstwie w klasyfikacji drużynowej decydować będzie suma punktów zdobytych przez najlepszych zawodników danego sołectwa w poszczególnych kategoriach według kolejności uwzględniającej tylko jednego zawodnika z każdego sołectwa. W przypadku jednakowej ilości punktów zdobytych przez sołectwa o wyższym miejscu decydować będzie większa ilość wyższych miejsc w poszczególnych kategoriach. Nagrodami dla najlepszych trzech sołectw w Mistrzostwach będą puchary i dyplomy. Dodatkową nagrodą dla trzech najlepszych drużyn Mistrzostw będzie możliwość korzystania z Hali Sportowej w Trąbkach Wielkich przez okres - odpowiednio 3, 2 i 1 godziny w terminach uzgodnionych z administratorem Hali. Za zajęcie pierwszych trzech miejsc w dyscyplinach w kategoriach indywidualnych przyznane będą dyplomy i medale. Nagrody otrzymają także najmłodsza i najmłodszy uczestnik Mistrzostw.

W ubiegłym roku w klasyfikacji drużynowej zwyciężyło Gołębiewo Wielkie przed Trąbkami Wielkimi i Postołowem. W klasyfikacjach indywidualnych wygrywali: żaczki - Kinga Pozorska (Postołowo), żacy - Kewin Korkowski (Trąbki Małe), młodziczki - brak, młodzicy – Mateusz Łopuch (Czerniewo), juniorki – brak, juniorzy – Dariusz Zajączkowski (Ełganowo), seniorki - Lidia Myśliwiec (Gołębiewo Wielkie), seniorzy – Karol Kusaj (Ełganowo). Startowało 26 osób z 8 sołectw.
I jeszcze zwycięzcy w ubiegłych latach:
2018 - Gołębiewo Wielkie
2017 - Drzewina
2016 - Drzewina
2015 – Trąbki Małe
2014 - Gołębiewo Wielkie
2013 - Gołębiewo Wielkie
2012 - Gołębiewo Wielkie
2011 – Gołębiewo Wielkie.
Serdecznie zapraszamy.
  8.12.2019 MISTRZOSTWA GMINY W SZACHACH
 
     
Wstecz

LICZNIK ODWIEDZIN