W dniu 30 listopada 2019 roku w Hali Sportowej w Trąbkach Wielkich odbyła się 2. kolejka 3. Trąbkowskiej Ligi Futsalu 2019/2020 pod patronatem Starosty Gdańskiego Stefana Skoniecznego i Wójta Gminy Trąbki Wielkie Błażeja Konkola.
W pierwszym meczu spotkały się dwie drużyny, które w 1. kolejce odniosły zwycięstwa: Art Park i Osiczanka, już ze sponsorem TRES w nazwie. W pierwszej połowie mecz był wyrównany. Drużyna z Osic prowadziła 1 : 0 i 2 : 1, by ostatecznie schodzić na przerwę przegrywając 2 : 3. Jeszcze w 28 minucie doprowadziła do remisu, ale później bramki strzelali już tylko piłkarze Art Parku i mecz zakończył się ich wygraną 8 : 3. Najwięcej bramek (3) w tym meczu zdobył Jakub Filipek z Art Parku.
W drugim meczu zagrały z kolei drużyny: Pokolenie Czarnych i 49. Baza Lotnicza, które w 1. kolejce przegrały swoje mecze. W pierwszej połowie piłkarze Pokoleń trzy razy obejmowali prowadzenie by wygrać ją 3 : 2. W drugiej to żołnierze wyszli na prowadzenie 5 : 3 i 7 : 4, ale na dwie minuty przed końcem zrobiło się już tylko 7 : 6. Ostatecznie jednak 49. BLot wygrała 8 : 6. W meczu tym strzelono najwięcej, jak dotychczas, bramek – 14. Najlepszą skuteczność w tym meczu zaprezentowali: Paweł Barczak, Kamil Dąbrowski (obaj z 49. BLot) i Jakub Żubrowski z Pokoleń Czarnych, którzy zdobyli po 3 bramki.
W trzecim meczu po raz pierwszy zaprezentowali się zwycięzcy poprzedniej edycji Ligi, czyli Elnaft Team. Był on zdecydowanym faworytem w meczu z Orłem 1955 1, który w pierwszej kolejce przegrał aż 1 : 10 z Art Parkiem. Jednak aż do 7 minuty dzielnie się trzymał nie tracąc bramki. Na przerwę drużyny schodziły przy wyniku 4 : 1 dla Elnaft Team. Potem było jeszcze 5 : 1 i …niespodziewanie przewagę uzyskali piłkarze Orła 1955 doprowadzając w 33 minucie do rezultatu 5 : 3. Ostatecznie przegrali oni 4 : 7. Najlepszym zawodnikiem tego meczu, i całej kolejki, był Marcin Laga z Elnaft Team – strzelec 3 goli.
Ostatni mecz tego dnia to spotkanie zwycięskich drużyn z 1. kolejki: MD Team – Żelazny Team. I zaskakująco łatwe zwycięstwo tej pierwszej drużyny. Prowadziła ona w pierwszej połowie już 3 : 0, a w 29 minucie aż 7 : 0. Rozmiary przegranej zmniejszył Jakub Malinowski, który w ciągu 4 minut (od 32 do 36 min) uzyskał, jako pierwszy w Lidze, klasycznego hat tricka. Mecz zakończył się wygraną MD Team 10 : 4. Najwięcej bramek w tym meczu zdobył Łukasz Głogowski, bo aż 4.