W 6-osobowym składzie wystąpiła drużyna Gminy Trąbki Wielkie na 19. Mistrzostwach Powiatu Gdańskiego w szachach. I jak zwykle wróciła z nich z miejscami medalowymi. Drugie miejsca w swoich kategoriach zajęli: Kewin Korkowski z Trąbek Małych i Michał Zdrojewski z Kaczek, a trzecie: Anita Zielke z Kleszczewa i Wiesław Kempa z Trąbek Wielkich. Tuż za podium znaleźli się: Kinga Pozorska (4. miejsce) i Krzysztof Pozorski (5. miejsce) - oboje z Postołowa. W klasyfikacji drużynowej bezkonkurencyjna była ekipa z Kolbud (7 pierwszych miejsc i 1 drugie), która zdobyła 78 punktów. Na drugim miejscu uplasował się zespół z Miasta Pruszcz Gdański (1 pierwsze miejsce, 2 - drugie i 1 - trzecie) z dorobkiem 41 pkt, a tuż za nimi nasza drużyna posiadająca na koncie 37 pkt. Kolejne miejsca zajęli: Gmina Cedry Wielkie (29 pkt), Gmina Pruszcz Gdański (12) i Gmina Suchy Dąb (6 pkt). Mistrzostwa odbyły się w dniu 24 listopada 2019 roku w Hali Sportowej w Cedrach Wielkich. Trzy najlepsze osoby w każdej kategorii otrzymały puchary, a wszystkie - medale i upominki od Gminy Cedry Wielkie. Nagrody wręczała Przewodnicząca Rady Gminy Cedry Wielkie Justyna Słowińska.
Zdjęcia: Wiesław Kempa