W ubiegłym roku nasi samorządowcy na Turnieju Sportowo-Rekreacyjnym Samorządowców Powiatu Gdańskiego nie mieli sobie równych. We wszystkich konkurencjach zajęli miejsca medalowe i zdecydowanie wygrali. W tym roku na Turnieju w Kolbudach w dniu 30 września 2019 roku już tak dobrze nie było. Musieli zadowolić się tylko jednym medalem i to brązowym. Wywalczył go Przewodniczący Rady Gminy Trąbki Wielkie Zbigniew Leszczyński w rzutach ringo. Piąte miejsca zajęli: Z-ca Wójta Jan Wiczling w rzutach do kosza oraz nasza drużyna w przeciąganiu liną składająca się z następujących osób: Mirela Formella, Justyna Perka, Sławomir Mazurek, Daniel Fedak i Michał Studziński. Szósta była drużyna w slalomie, która wystąpiła w składzie: Wioleta Frydrych, Michał Studziński i Daniel Fedak, siódma Beata Kaczmarek-Galińska w biegu na 60 m, a ósmy Leszek Orczykowski w strzałach do bramki. Wyniki te pozwoliły naszej ekipie zająć dopiero ósme miejsce. Nie wyjechali oni jednak bez pucharu. Otrzymali bowiem z rąk Starosty Gdańskiego Stefana Skoniecznego puchar za 2. miejsce we Współzawodnictwie Gmin Powiatu Gdańskiego w 2018 roku. Wszyscy zapewniali, że zrobią wszystko, aby w przyszłym roku odzyskać prymat w Powiecie Gdańskim.