W dniu 15 czerwca 2019 roku (sobota) odbędzie się 4. Edycja Konkursu Trąbkowego „Mały Trębacz w Trąbkach Wielkich” imienia profesora Szymona Pawłowskiego. Patronat nad Konkursem sprawują: Wójt Gminy Trąbki Wielkie Błażej Konkol oraz Zespół Golec uOrkiestra. Celem Konkursu jest popularyzacja gry na trąbce wśród dzieci i młodzieży, konfrontacja osiągnięć i wymiana doświadczeń pedagogicznych, podnoszenie poziomu i nauczania gry na trąbce, szerzenie kultury muzycznej w środowiskach lokalnych i promocja Gminy Trąbki Wielkie.
W Konkursie mogą uczestniczyć uczniowie klas trąbki wszystkich typów szkół muzycznych I stopnia. Konkurs przeznaczony jest wyłącznie dla trębaczy.
Uczestnicy Konkursu klasyfikowani będą w dwóch grupach wiekowych:
- I grupa – uczniowie urodzeni w 2009 roku i młodsi,
- II grupa – uczniowie urodzeni od 2005 roku do 2008 roku.
Przesłuchania Konkursowe odbędą się w Szkole Podstawowej im. Kunegundy Pawłowskiej w Trąbkach Wielkich przy ulicy Sportowej 2 i będą otwarte dla publiczności.
Uczestnicy Konkursu prezentować będą dowolny repertuar obejmujący jeden lub więcej utworów muzycznych z akompaniamentem.
Czas prezentacji nie powinien przekroczyć:
- 4 minut dla grupy I,
- 6 minut dla grupy II.
Program można wykonywać z nut.
Uczestnicy Konkursu występują z własnym akompaniatorem.
Oceny uczestników Konkursu dokona Jury składające się z pedagogów – trębaczy powołanych przez Organizatorów. Decyzje Jury są ostateczne i nieodwołalne.
Wpisowe na Konkurs wynosi 50 zł i nie podlega zwrotowi.
Każdy uczestnik otrzyma dyplom uczestnictwa, a laureaci nagrody rzeczowe.
Każdy uczestnik zobowiązany jest do udziału w biciu Rekordu Polski w jednoczesnej grze na trąbkach, który odbędzie się przed ogłoszeniem wyników Konkursu. Do uczestnictwa w tym wydarzeniu zapraszamy także wszystkich nauczycieli, których uczniowie wezmą udział w Konkursie, a także wszystkich trębaczy. Zagrany zostanie Hejnał Gminy Trąbki Wielkie. Nuty w dwóch wersjach znajdują się poniżej. Wybór jednej z nich należy do trębaczy i uzależniony jest od możliwości danej osoby.
Zgłoszenia wraz ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych należy przesyłać do dnia 20.05.2019 roku na adres mailowy: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z Dyrektorem Konkursu Kamilem Kruczkowskim:
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , nr tel. 511 354 010.
W poprzednich Konkursach zwyciężali:
2016 - Jakub Perehuda z klasy trąbki mgra Wojciecha Wiśniewskiego w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. F. Nowowiejskiego w Kwidzynie,
2017 - Maria Śmietańska z klasy trąbki mgr Edwarda Klepczyńskiego w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych I i II st. w Koszalinie,
2018 - Kajetan Szewczyk z klasy trąbki mgr Sylwii Romanieckiej-Zamora w Zespole Szkół Muzycznych w Gdańsku-Wrzeszczu.

Konkurs Trąbkowy - regulamin
Konkurs Trąbkowy – karta zgłoszenia
Konkurs Trąbkowy – dane osobowe
Konkurs Trąbkowy – nuty wersja I
Konkurs Trąbkowy – nuty wersja II

Wstecz

LICZNIK ODWIEDZIN