W dniu 26 stycznia 2019 roku (sobota) o godzinie 16.00 zapraszamy na Misterium Bożonarodzeniowe MOJE BETLEJEM oparte na kolędach SKALDÓW do muzyki Jacka Zielińskiego i tekstów Leszka Aleksandra Moczulskiego prowadzone przez Jana Budziaszka - perkusistę tego zespołu.
Misterium odbędzie się w kościele pw. św. Józefa Robotnika  w Postołowie. W Koncercie weźmie udział Młodzieżowy Chór Pruszcz Gdański i Orkiestra Kameralna Symfoników Gdańskich z gościnnym udziałem Jana Budziaszka.
Jan Budziaszek jest perkusistą znanym w środowisku jazzowo-estradowym, od 1965 roku związany z zespołem Skaldowie. Grał między innymi z Tomaszem Stańką, Januszem Muniakiem, Jarosławem Śmietaną, Marylą Rodowicz oraz z grupą "Pod Budą". W 1984 roku przeżył głębokie nawrócenie i od tego momentu opisuje historię swojego życia w „Dzienniczkach perkusisty”. Jeździ po Polsce i świecie z rekolekcjami, dzieląc się swoimi codziennymi przeżyciami, w których zawsze dostrzega Boży plan. Pomysłodawca, współtwórca i współorganizator największego w Europie koncertu uwielbieniowego Jednego Serca Jednego Ducha w Rzeszowie, granego od 2003 roku w Boże Ciało. W 1995 r. wraz z przyjaciółmi z zespołu Skaldowie zagrał pierwszy koncert kolędowy "Moje Betlejem". I tak już ponad 20 lat to niezwykłe misterium bożonarodzeniowe wciąż ewoluuje i przeżywane jest w różnych zakątkach Polski i świata.
Oto co mówi on o Misterium „Moje Betlejem”:
„Przez słowa Leszka Aleksandra Moczulskiego i muzykę Jacka Zielińskiego powstało coś, co się nazywa „Moje Betlejem”. To jest spektakl o narodzeniu Jezusa w sercu człowieka. Ile razy by się tego słuchało czy czytało, to zawsze coś pięknego się znajdzie. Genialność poezji polega na tym, że czyta się ją wiele razy i wciąż jest za mało. Jacek został obdarzony łaską, że te teksty spowodowały odezwanie się w nim całej polskiej kultury muzycznej. Nasz skarb to jest polska muzyka ludowa, która setki lat trwa i się nie nudzi. Przewija się więc ta nuta przez wszystkie regiony Polski i jest to skarb nad skarby i to jest też moje Betlejem.”
SERDECZNIE ZAPRASZAMY.
Uwaga!
Dla chętnych z parafii pw. św. Józefa Robotnika zapewniony zostanie autokar. Będzie on podstawiony w Suchej Hucie o godzinie 15.10. Następnie będzie przejeżdżał przez Drzewinę, Pawłowo, Cząstkowo, Graniczną Wieś i podjedzie pod kościół  w Postołowie. Po Koncercie wróci tą samą trasą.
  26.01.2019 MISTERIUM MOJE 
 
     
Wstecz

LICZNIK ODWIEDZIN