W 2018 roku nie udało się powtórzyć Gminie Trąbki Wielkie ubiegłorocznego sukcesu we Współzawodnictwie Sportowo-Rekreacyjnym Gmin Powiatu Gdańskiego. Nasza drużyna zajęła tym razem drugie miejsce. Na ten wynik złożyły się wygrane w futsalu i w Turnieju samorządowców, drugie miejsce w tenisie, trzecie w szachach i czwarte w koszykówce. W Mistrzostwach Powiatu Gdańskiego w piłce nożnej i w piłce siatkowej nasze drużyny nie wystąpiły. Pozwoliło to zdobyć  39 punkty. O trzy punkty więcej wywalczyła Gmina Kolbudy i to ona zwyciężyła w klasyfikacji generalnej. Trzecie miejsce zajęło Miasto Pruszcz Gdański z 33 punktami. Kolejne miejsca zajęły gminy: Przywidz (18 pkt), Pruszcz Gdański (16 pkt), Suchy Dąb (14 pkt), Pszczółki (12 pkt) i Cedry Wielkie (8 pkt).
Trzy najlepsze gminy otrzymają z rąk Starosty Gdańskiego Stefana Skoniecznego okazałe puchary. Uroczyste wręczenie pucharów nastąpi podczas przyszłorocznego Turnieju Samorządowców. Jego gospodarzem będzie zdobywca pierwszego miejsca w tegorocznej klasyfikacji, czyli Gmina Kolbudy.
Naszą Gminę w poszczególnych zawodach reprezentowały 33 osoby:
- w futsalu (6)
Sebastian Bara (Ełganowo), Mariusz Brzeziński (Czerniewo), Cezary Kusaj (Ełganowo), Łukasz Mejer (Graniczna Wieś), Przemysław Mejer (Graniczna Wieś), Jakub Pelowski (Ełganowo)
- w Turnieju Samorządowców (11)
Wioleta Frydrych (Trąbki Wielkie), Iwona Kamińska (Trąbki Wielkie), Katarzyna Karnath (Sobowidz), Błażej Konkol (Domachowo), Karol Kusaj (Ełganowo) x 2, Zbigniew Leszczyński (Sobowidz), Marcin Mazankiewicz (Zła Wieś), Krzysztof Pepliński (Domachowo), Konrad Seredyński (Drzewina), Michał Studziński (Drzewina), Piotr Zarzycki (Postołowo),
- w szachach (6)
Oliwia Fijał (Gołębiewo Wielkie), Dariusz Kosikowski (Czerniewo),
Kewin Korkowski (Trąbki Małe), Lidia Myśliwiec (Gołębiewo Wielkie), Krzysztof Pozorski (Postołowo), Dariusz Zajączkowski (Ełganowo),
- w koszykówce (6)
Jakub Gądek (Kaczki), Kacper Kąkol (Kaczki), Wiktor Knie (Kleszczewo), Mieszko Kowalczyk (Kaczki), Rafał Kowalczyk (Kaczki), Michał Słupianek (Kłodawa),
- w tenisie (4)
Michalina Perka (Kaczki), Dariusz Pettke (Kaczki), Adrian Serwa (Rościszewo), Dawid Serwa (Rościszewo).
Jedynym zawodnikiem, który wystąpił w dwóch konkurencjach był Karol Kusaj. Reprezentował on naszą Gminę w strzałach do bramki i w slalomie podczas Turnieju Samorządowców.
Nasi reprezentanci to mieszkańcy 15 sołectw: Czerniewo, Domachowo, Drzewina, Ełganowo, Gołębiewo Wielkie, Graniczna Wieś, Kaczki, Kleszczewo, Kłodawa, Postołowo, Rościszewo, Sobowidz, Trąbki Małe, Trąbki Wielkie, Zła Wieś.
Najwięcej 6 pochodziło z Kaczek, a 5 z Ełganowa.
Wszystkim dziękujemy za udział w zawodach.

Wstecz

LICZNIK ODWIEDZIN