W dniu 15 grudnia 2018 roku (sobota) o godzinie 16.00 w Auli im. Jana Pawła II w Szkole Podstawowej w Trąbkach Wielkich odbędzie się 8. Konkurs „Powiatowy Stół Bożonarodzeniowy”. Organizatorami Konkursu są: Starostwo Powiatowe w Pruszczu Gdańskim oraz Gmina Trąbki Wielkie.
Celem Konkursu jest integracja środowiska wiejskiego w Powiecie Gdańskim, popularyzowanie dziedzictwa kulturowego regionu, pobudzenie aktywności wśród mieszkańców oraz kultywowanie tradycji bożonarodzeniowej.
W Konkursie udział wezmą przedstawiciele wszystkich gmin Powiatu Gdańskiego, czyli: z Gminy Cedry Wielkie – KGW Kiezmark, z Gminy Kolbudy – KGW Lisewiec, z Gminy Pruszcz Gdański – KGW Wiślinka, z Gminy Przywidz – KGW Przywidz, z Gminy Pszczółki – KGW Różyny, z Gminy Suchy Dąb – KGW Osice, z Gminy Trąbki Wielkie – KGW Gołębiewko oraz z Miasta Pruszcz Gdański – Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie oddział Pruszcz Gdański.
Każda z ekip przygotuje na Konkurs śledzia smażonego w zalewie oraz świąteczny sernik. Ocenie podlegać będzie także wystrój stołu bożonarodzeniowego. O wynikach Konkursu zadecyduje Komisja na czele z Przewodniczącym – Szefem Kuchni Restauracji „Harmonia” w Gdańsku Mikołajem Gileckim. Imprezą towarzyszącą Konkursowi będzie „gotowanie na żywo” w wykonaniu w/w.
Publiczność będzie miała możliwość, nie tylko podziwiać bożonarodzeniowe przysmaki, ale i degustować wszystkie potrawy z konkursowych stołów. Będzie coś dla ciała, będzie i dla ducha. Zapewnią to znakomici muzycy z Cappelli Gedanensis w repertuarze kolędowym.
Imprezę poprowadzi Magdalena Szpiner z Radia Gdańsk.
Sponsorami imprezy są: Stowarzyszenie Żuławy z Nowego Dworu Gdańskiego, Bank Spółdzielczy w Pruszczu Gdańskim, Bank Spółdzielczy w Pszczółkach, Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Lubaniu, Oceanic Sopot, Pomorska Izba Rolnicza w Pruszczu Gdańskim, ARiMR w Gdyni, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, Piekarnia „Sobowidz” w Różynach, Piekarnia Cukiernia „Mielnik” w Straszynie, Lokalna Organizacja Turystyczna Powiatu Gdańskiego, Sezam Furman, Drogeria Błękitna z Pruszcza Gdańskiego.
Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny.
I jeszcze zwycięzcy poprzednich konkursów:

7. edycja
9.12.2017 – Szkoła Podstawowa w Trąbkach Wielkich
dekoracja stołu – KGW Przywidz
ryba – KGW Skowarcz
wypiek – KGW Lisewiec

6. edycja
10.12.2016 – Restauracja „Sentoza Golf” w Cząstkowie
dekoracja stołu – ZK-P Pruszcz Gdański
ryba – KGW Cieplewo
wypiek – KGW Gołębiewko
kolęda – KGW Przywidz

5. edycja
12.12.2015 – Restauracja „Moja Weranda” w Gołębiewie Średnim
dekoracja stołu – KGW Przywidz i KGW Wiślinka
ryba – KGW Cedry Wielkie
wypiek – ZK-P Kolbudy

4. edycja
13.12.2014 – „Tropical Club” w Gołębiewie Średnim
dekoracja stołu – KGW Przywidz
ryba – KGW Jodłowno
wypiek – KGW Skowarcz

3. edycja
14.12.2013 – Restauracja „Moja Weranda” w Gołębiewie Średnim
dekoracja stołu – KGW Przywidz
ryba – KGW Mierzeszyn
wypiek – ZK-P Kolbudy

2. edycja
10.12.2011 – Restauracja „Małe Złotowo” w Kłodawie
dekoracja stołu – KGW Jodłowno
ryba – KGW Leszkowy

1. edycja
18.12.2010 – Restauracja „Modrzewiowy Dwór” w Gołębiewie Średnim
potrawa bożonarodzeniowa – KGW Rokitnica
  15.12.2018 KONKURS POWIATOWY STÓŁ BOŻONARODZENIOWY
 
     
Wstecz

LICZNIK ODWIEDZIN