Kolejne 17 kg puszek aluminiowych przekazaliśmy wyspecjalizowanej firmie do ponownego przerobu. Otrzymamy za to wysokiej jakości piłkę. Jest to możliwe dzięki udziałowi GOKSiR w akcji „Piłki za puszki” organizowanej przez Fundację na rzecz Odzysku Opakowań Aluminiowych RECAL. Od 2016 roku kiedy to podpisaliśmy stosowną umowę przekazaliśmy już 297 kg puszek. Przy założeniu, że 1 kg to 60 sztuk uzyskujemy 17820 puszek. W nagrodę za zebranie w/w ilości puszek otrzymaliśmy już 20 piłek. Projekt nawiązujący do świadomości ekologicznej pod nazwą „Piłki za puszki” zainicjowała w 2011 roku Fundacja RECAL, wspólnie z Ministerstwem Sportu i Turystyki. Główną ideą projektu jest połączenie dwóch istotnych aspektów zrównoważonego rozwoju społeczeństwa, sportu i ochrony zasobów naturalnych. Myślą przewodnią projektu jest propagowanie idei, że aktywność fizyczna pozwala zachować zdrowie każdego uprawiającego sport. Recykling zaś oszczędza zasoby naturalne, a także przyczynia się do utrzymania środowiska w dobrej kondycji.
Projekt realizowany jest na ponad 120 obiektach. W rankingu za dwa ostatnie lata GOKSiR zajmuje 7. miejsce w Polsce, a w całej historii akcji - 8.
Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uzyskania tego wyniku. Jednocześnie prosimy o dostarczanie puszek aluminiowych do GOKSiR lub bezpośrednio do pojemnika znajdującego się na Placu Herbowym obok wejścia do Orlika.
Więcej informacji na temat akcji można uzyskać na stronie: www.pilkizapuszki.pl
  ZEBRALIŚMY JUŻ 297 KG ALUMINIOWYCH PUSZEK
ZEBRALIŚMY JUŻ 297 KG ALUMINIOWYCH PUSZEK
ZEBRALIŚMY JUŻ 297 KG ALUMINIOWYCH PUSZEK
 
     
Wstecz

LICZNIK ODWIEDZIN