Zwyciężając w eliminacjach gminnych uczennica Szkoły Podstawowej w Czerniewie Anna Morawska zakwalifikowała się do Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego „Wygraj Szansę”. Finałowy koncert, z udziałem 22 uczestników z całego województwa pomorskiego, odbył się w dniu 30 października 2018 roku w Sali Koncertowej Portu Gdynia. Nasza reprezentantka zaśpiewała, jako przedostatnia, piosenkę Anny German „Tańczące Eurydyki”. Zaprezentowała się bardzo dobrze. Jej występ można zobaczyć na poniższym filmie po 1:49,30. Niestety nie wystarczyło to, aby zostać laureatką Konkursu. Podczas występu była wspierana przez grupę koleżanek i kolegów ze Szkoły w Czerniewie, a także przez swojego nauczyciela Janusza Beyera, który przygotowywał ją do występu. W trakcie obrad Komisji Konkursowej zaprezentowany został przybyłym spektakl Teatru dla Dzieci i Młodzieży Moralitet z Krakowa pt. „Specjalne zadanie”.
Ogólnopolski Konkurs Wokalny „Wygraj Szansę” jest organizowany przez Agencję Telewizyjno-Estradową TV Media z Łodzi w ramach programu dydaktyczno-kulturalnego „TRZEŹWOŚĆ NA CO DZIEŃ” dla dzieci i młodzieży artystycznie uzdolnionej.
Natomiast eliminacje w Gminie Trąbki Wielkie i wyjazd na finał do Gdyni zorganizował Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Trąbkach Wielkich.
 
 
Wstecz

LICZNIK ODWIEDZIN