W dniu 8 października 2017 roku w Hali Sportowej w Trąbkach Wielkich odbyły się 27. Mistrzostwa Gminy Trąbki Wielkie w piłce siatkowej mężczyzn. Udział w nich wzięło 5 drużyn reprezentujących sołectwa: Czerniewo, Gołębiewo Średnie, Kaczki, Trąbki Małe i Trąbki Wielkie. Grano systemem "każdy z każdym" do dwóch wygranych setów do 15. Zwyciężyła ekipa z Gołębiewa Średniego, która pokonała wszystkich rywali bez straty seta. Wydawało się, że może im zagrozić drużyna z Kaczek. Jednak w pierwszym secie ich pojedynku wyrównana walka toczyła się tylko do stanu 9 : 9, by zakończyć się wynikiem 15 : 9. W drugim secie przewaga Gołębiewa Średniego była jeszcze większa. Na początku przewaga wynosiła 5 : 0, potem 9 : 3 i 14 : 6. Kaczki do końca nie poddawały się i zdołały jeszcze wygrać 5 punktów by ostatecznie przegrać tego seta 11 : 15. Okazało się więc, że więcej punktów z Mistrzami zdobyła drużyna z Czerniewa - 24, a także drużyna z Trąbek Małych - 22. Zespół z Gołębiewa Średniego wystąpił w składzie: Michał Klemm, Damian Grabowski, Radosław Grabowski, Paweł Wiński, Daniel Potratzki, Michał Worzała, Tomasz Szatkowski i Patryk Cierocki. Natomiast w drużynie z Kaczek grali: Sebastian Buga, Dariusz Pettke, Paweł Blejder, Dariusz Szczukowski, Wojciech Paszylk i Marek Buga. Trzecie miejsce zajęło Sołectwo Czerniewo, którego barw bronili: Filip Żmuda, Patryk Kisicki, Mateusz Konarzewski, Daniel Rogalski, Robert Ptach, Szymon Krakowski i Piotr Zulewski. Czwarte - Trąbki Wielkie, które reprezentowali: Krzysztof Kamiński, Maciej Stankiewicz, Mateusz Szostek, Wojciech Zielke, Sylwester Wajsbrot i Jakub Lewańczyk. Piąte natomiast, z zawodniczkami; Agnieszką, Celiną i Heleną Górskimi oraz z zawodnikami: Mariuszem Zaorskim, Kamilem Kęsym i Julianem Górskim w składzie, - Trąbki Małe. W sumie w Mistrzostwach wzięło udział 33 osoby. Trzy pierwsze drużyny otrzymały puchary, dyplomy i talony do korzystania z Hali Sportowej (odpowiednio przez 3, 2 i 1 godzinę), a zawodnicy z trzech pierwszych drużyn - medale. Nagrody wręczał Przewodniczący Rady Gminy Trąbki Wielkie Zbigniew Leszczyński. Organizatorzy dziękują OSP w Trąbkach Wielkich za zabezpieczenie medyczne zawodów.