W dniu 17 czerwca 2017 roku (sobota) odbędzie się 2. Edycja Konkursu Trąbkowego „Mały Trębacz w Trąbkach Wielkich”. Patronat nad Konkursem sprawują: Wójt Gminy Trąbki Wielkie Błażej Konkol oraz znakomity trębacz i wokalista Zbigniew Wodecki. Celem Konkursu jest popularyzacja gry na trąbce wśród dzieci i młodzieży, konfrontacja osiągnięć i wymiana doświadczeń pedagogicznych, podnoszenie poziomu i nauczania gry na trąbce, szerzenie kultury muzycznej w środowiskach lokalnych, promocja Gminy Trąbki Wielkie.
W Konkursie mogą uczestniczyć uczniowie klas trąbki wszystkich typów szkół muzycznych I stopnia, ognisk muzycznych i domów kultury województwa pomorskiego, warmińsko-mazurskiego oraz kujawsko-pomorskiego. Konkurs przeznaczony jest wyłącznie dla trębaczy.
W Konkursie nie może uczestniczyć zdobywca nagrody Grand Prix z poprzedniej edycji Konkursu.
Uczestnicy Konkursu klasyfikowani będą w dwóch grupach wiekowych:
- I grupa – uczniowie urodzeni w 2007 roku i młodsi,
- II grupa – uczniowie urodzeni od 2003 roku do 2006 roku.
Przesłuchania Konkursowe odbędą się w Gimnazjum im. Kazimierza Jagiellończyka w Trąbkach Wielkich przy ulicy Sportowej 2 i będą otwarte dla publiczności.
Uczestnicy Konkursu prezentować będą dowolny repertuar obejmujący jeden lub więcej utworów muzycznych z akompaniamentem.
Czas prezentacji nie powinien przekroczyć:
- 4 minuty dla grupy I,
- 6 minut dla grupy II.
Program można wykonywać z nut.
Uczestnicy Konkursu występują z własnym akompaniatorem.
Oceny uczestników Konkursu dokona Jury składające się z pedagogów – trębaczy powołanych przez Organizatorów. Decyzje Jury są ostateczne i nieodwołalne.
Wpisowe na Konkurs wynosi 40 złotych od uczestnika i nie podlega zwrotowi.
Wpisowe należy wpłacać na konto GOKSiR Trąbki Wielkie nr 57 8335 0003 0300 4636 2000 0001 w Banku Spółdzielczym w Pruszczu Gdańskim z dopiskiem „Mały Trębacz w Trąbkach Wielkich”.
Koszty uczestnictwa pokrywane będą przez uczestników we własnym zakresie.
Każdy uczestnik otrzyma dyplom uczestnictwa, a laureaci nagrody rzeczowe.
Zgłoszenia należy przesyłać do dnia 19.05.2017 roku wraz z dowodem wpłaty na adres mailowy: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Każdy uczestnik zobowiązany jest do udziału w koncercie finałowym, w którym zaprezentuje się chór trąbek. Do uczestnictwa w chórze trąbkowym zapraszamy także wszystkich nauczycieli, których uczniowie wezmą udział w Konkursie, a także wszystkich trębaczy. Wtedy to bowiem zostanie ustanowiony Rekord Polski w ilości trębaczy jednocześnie grających na trąbce. Zagrany zostanie Hejnał Gminy Trąbki Wielkie. Nuty w dwóch wersjach znajdują się poniżej. Wybór jednej z nich należy do trębaczy i uzależniony jest od możliwości danej osoby.
W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z Dyrektorem Konkursu Kamilem Kruczkowskim:
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , nr tel. 511 354 010.

Konkurs Trąbkowy - regulamin
Konkurs Trąbkowy – karta zgłoszenia
Konkurs Trąbkowy – nuty wersja I
Konkurs Trąbkowy – nuty wersja II

Wstecz

LICZNIK ODWIEDZIN