W dniu 12 września 2015 roku (sobota) na Placu Herbowym (obok stadionu) w Trąbkach Wielkich odbędzie się 11. Biesiada "Trąbki w Trąbkach".
Program tej imprezy jest następujący:
14.00 – przemarsz ulicami Trąbek Wielkich ORKIESTRY MIASTA PRUSZCZ GDAŃSKI
14.30 – wręczenie nagród w Konkursie "Trąbimy o bezpieczeństwie"
15.00 – spektakl „Słoń Trąbaliński” Teatru Narwal
16.00 – występy dzieci i młodzieży z terenu Gminy Trąbki Wielkie
17.00 – Konkurs kompozytorski na hejnał Gminy Trąbki Wielkie
18.30 – występ zespołu MAJESTIC
20.00–  wręczenie nagród za Współzawodnictwo Sołectw 2014
20.30 – koncert zespołu BRATHANKI
22.00 – występ Teatru Ognia Flagrantis
22.20 – dyskoteka z DJ Kris-Tof
24.00 – zakończenie Biesiady

Gwiazdą tegorocznej imprezy będzie zespół BRATHANKI.  Ta folkowo-rockowa grupa powstała pod koniec 1998 roku. Największą popularnością cieszył się w latach 1999 – 2003, kiedy to wokalistką była Czeszka polskiego pochodzenia Halina Mlynkova. Pierwsza płyta „Ano!” jest największym wydarzeniem muzycznym roku. Sprzedaż przekracza 300 tysięcy egzemplarzy, a krążek zyskuje miano multi-platyny. Piosenki takie jak: „Czerwone korale”, „Gdzie ten który powie mi”, „Siebie dam po ślubie”, „Modliła się dziewczyna” czy „Heniek”, z tekstami Zbigniewa Książka, zna i śpiewa cała Polska.  Drugi album „Patataj” w ciągu niespełna dwóch tygodni od daty premiery sprzedaje się w ponad 50 tysiącach egzemplarzy, żeby ostatecznie osiągnąć status - platynowej. Krążek promuje m.in. piosenki: „W kinie w Lublinie kochaj mnie” i „Za wielkim morzem Ty”. Zespół występuje na festiwalach i zdobywa nagrody: „Superjedynkę” w kategorii “Najlepszy Debiut” na 37. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, III Nagrodę na Karlshamn Baltic Festival w Karlshamn, Nagrodę OTV w koncercie Premiery i „Superjedynkę” w kategorii „Teledysk roku” za „Gdzie ten, który powie mi” na 38. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej Opole 2001, Nagrodę polskiego przemysłu fonograficznego “Fryderyk 2001″ w kategorii “Album Roku”- muzyka ethno/folk.
Obecnie skład Zespołu tworzą: Janusz Mus – akordeon (od 1998), Wiktor Tatarek – gitara (od 2009), Stefan Błaszczyński – flet (od 1998), Grzegorz Piętak – gitara basowa (od 1998), Piotr Królik – perkusja (od 1998), Adam Prucnal – skrzypce, instrumenty klawiszowe (od 1998), Agnieszka Dyk – wokal (od 2009).
Więcej informacji o Zespole znajduje się na stronach:
www.brathanki.com.pl
www.facebook.com
Najnowszy przebój Zespołu to „Mamo, ja nie chcę za mąż”, który promuje teledysk znajdujący się na stronie:
www.youtube.com

Na scenie w Trąbkach Wielkich zaprezentuje się także zespół MAJESTIC. Od prawie 10 lat jego członkowie robią coraz większe zamieszanie na scenie muzycznej nie tylko w Polsce (także Anglia, Niemcy, Litwa), a ich żywiołem są koncerty - do tej pory wystąpili ponad 450 razy. Zespół rodem z Gdańska prezentuje muzykę taneczno-energetyczną (mix ska, reggae, rock), a to w połączeniu z wybuchową sekcją dęta, specyficznym poczuciem humoru oraz z dobrym kontaktem z publiką szybko zamienia wszystkie ciała stałe pod sceną w skaczące, uśmiechnięte i chcące uwolnić swoją energię elektrony. Czasami ciężko je później okiełznać...
Wystąpili w programieMust Be The Music, gdzie dotarli aż do półfinału (2 edycja, Polsat 2011) oraz u Kuby Wojewódzkiego jako gość muzyczny. Wielokrotnie nagradzani na przeglądach i konkursach w całym kraju (między innymi: Ostróda Reggae Festiwal, KortoFest). W styczniu 2013 ukazała się ich druga płyta "Przyzwoita" , a w wielu rozgłośniach radiowych można usłyszeć singlowe utwory - tytułową  "Przyzwoitą" oraz „Jedziemy”. We wrześniu 2014 roku premierę miał klip "Mi-ło-ś-ć" - drugi singiel z płyty "Przyzwoita". Najnowszym dziełem grupy jest singiel oraz teledysk "Tatko" , który miał premierę na początku lutego 2015 w programie "Świat się kręci" na antenie TVP1.
Więcej informacji o zespole znajduje się na stronach:
www.facebook.com
www.majestic.art.pl

Najnowszy przebój zespołu to „Tatko”, który promuje teledysk znajdujący się na stronie:
www.youtube.com

Ważnym wydarzeniem tegorocznej Biesiady będzie Konkurs na hejnał Gminy Trąbki Wielkie. Zaprezentowanych zostanie 10 hejnałów wybranych przez Jury spośród 85 nadesłanych na Konkurs. Wykonywać je będzie trębacz Opery Bałtyckiej w Gdańsku Kamil Kruczkowski. Wtedy też Jury zadecyduje, który z hejnałów będzie Hejnałem Gminy Trąbki Wielkie oraz który z kompozytorów otrzyma główną nagrodę pieniężną w wysokości 1800 zł.
W czasie kiedy Jury zastanawiać się będzie nad werdyktem na scenie wystąpi kwintet blaszany BRASS QUINTET. W skład zespołu wchodzą instrumentaliści m.in. z Opery Bałtyckiej w Gdańsku, Akademii Muzycznej w Gdańsku, Filharmonii Pomorskiej w Słupsku czy Orkiestry Marynarki Wojennej w Gdyni. Zespół koncertuje od ponad 10 lat. Posiada szeroki repertuar muzyki klasycznej oraz rozrywkowej.

Na Biesiadzie nie może również zabraknąć orkiestry. Zagra więc ORKIESTRA MIASTA PRUSZCZ GDAŃSKI. Można ją usłyszeć na koncertach plenerowych w repertuarze obejmującym wiele stylów i nurtów muzycznych, począwszy od tradycyjnych utworów marszowych, poprzez dzieła muzyki klasycznej,  skończywszy na muzyce popowo-rockowej oraz standardach jazzowych. W Trąbkach Wielkich przemaszeruje ona od Poczty na stadion.

Na pewno wiele osób z przyjemnością obejrzy przedstawienie Teatru Ognia Flagrantis. Artyści wchodzący w skład Teatru tak mówią o sobie:
„Jesteśmy grupą artystów i performerów zakochanych w fireshow, nowym cyrku, kuglarstwie i sztuce ulicznej. Uwielbiamy bawić się formą i puszczać oko do widza. Przygotowując nasze choreografie nie sięgamy po utarte schematy. Inspiracje czerpiemy z pop i kontrkultury. Podczas naszych występów często przenosimy się w świat komiksu lub teledysku. Istniejąc od 2006 roku wypracowaliśmy własny styl, dzięki któremu dajemy jedne z najbardziej energicznych pokazów ognia w Polsce. Nieustannie sięgamy po artystyczne środki wyrazu oraz nieszablonowe rozwiązania. Specjalizujemy się w tworzeniu i operowaniu sprzętami ogniowymi takimi jak: płonące hula hoop, kwiatki, wachlarze, łańcuchy, kije, kilkumetrowe skakanki. Oprawiamy wszystko deszczem iskier i dozą pirotechniki. Cały czas kształcimy się i rozwijamy - uczestnicząc i współorganizując festiwale ognia, warsztaty kuglarskie, taneczne i teatralne, realizując niezależne projekty artystyczne. Wystąpiliśmy na ponad 250 wydarzeniach kulturalnych w Polsce i za granicą, m.in. dla renomowanych firm i organizacji. Nasze umiejętności i doświadczenie zaowocowały czołowymi miejscami na podiach najważniejszych polskich konkurów fireshow, m.in.: I miejsce w kategorii solistów Festiwalu Fireproof 2012.
Materiał promocyjny grupy znajduje się na stronie:
www.youtube.com

Także dla dzieci wystąpi teatr. Będzie to Teatr Narwal z Białegostoku ze sztuką „Słoń Trąbaliński”. Spektakl opowiada o życiu małego, zabawnego słonika, który urodził się bez trąby. Mały Trąbalek bardzo cierpiał z tego powodu, a inne zwierzęta nie pomagały mu w jego niedoli, gdyż wciąż się z niego naśmiewały i nie chciały się z nim bawić. Wkrótce jednak okazało się, że odmienność czyni z nas niepowtarzalnych i wyjątkowych. To wesoła, muzyczna bajka, która uczy tolerancji. Pokazuje, że wszyscy choć tak różni jesteśmy tak samo wyjątkowi  i wartościowi.

Podczas Biesiady wystąpią także: członkowie sekcji GOKSiR - break dance i karate, uczniowie Szkoły Muzycznej w Trąbkach Wielkich oraz trio trąbkowe uczniów z OSM w Gdańsku.
Na zakończenie DJ Kris-Tof zaprosi wszystkich do tańca.
 
Parafialny Zespół Caritas, w czasie Imprezy, zorganizuje loterie fantową, z której dochód przeznaczony będzie na pomoc dla dzieci z rodzin wielodzietnych. Przygotowanych zostanie ok. 1000 losów w cenie 5 zł, z których każdy wygrywa. Głównymi nagrodami będą w tym roku m.in.: laptop i tablet. Ich losowanie odbędzie się na zakończenie Biesiady Dożynkowej w niedzielę – 13.09.
Na dzieci oczekiwać będą urządzenia rekreacyjne (wesołe miasteczko) składające się m.in. z dwóch pneumatycznych zjeżdżalni, kolejki "kaczki" i Centrum Kosmicznego Activ. Będą także stoiska z zabawkami, z lodami, z watą cukrową, z balonami. Rozrywki dostarczy także zamek strachów, strzelnica, ścianka wspinaczkowa i przejażdżki na konikach. Nie tylko rozrywki dostarczy symulator zderzeń samochodu z nieodkształcalną przeszkodą. Uświadomi on każdego, kto z niego skorzysta, jak ważne jest zapinanie pasów podczas jazdy samochodem.

Imprezami towarzyszącymi Biesiadzie "Trąbki w Trąbkach" będą tym razem:
- V Konkurs Wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym "Trąbimy o bezpieczeństwie",
- wręczenie nagród za Współzawodnictwo Sołectw 2014.

Organizatorami Biesiady są: Starostwo Powiatowe, Urząd Gminy Trąbki Wielkie oraz Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Trąbkach Wielkich.

Partnerami i sponsorami: PB "Górski" Gdańsk, „Cemex” Warszawa, Firma Transportowa S.C. Edward Salewski, Marek Salewski Rusocin,  "Elnaft" Trąbki Wielkie, Bank Spółdzielczy w Pruszczu Gdański,, Nadleśnictwo Kolbudy, "Biall-Net" Otomin, "Agromel” Pruszcz Gdański, LEO-Centrum Języków Obcych Pruszcz Gdański", Hotel Sentoza Golf Cząstkowo, Alfa System" Trąbki Wielkie, Biuro Rachunkowe "Perfekt" Małgorzata Ogonowska Trąbki Wielkie, Akademia Muzyczna w Gdańsku,  Hurtownia "Ferrum" Pruszcz Gdański, Piekarnia „Sobowidz” w Różynach, Jan Selka Kleszczewo

 

Sponsorami medialnymi: Radio Gdańsk, Polska Dziennik Bałtycki, Północna.TV, portal naszemiasto.pl, Panorama Pomorza Flash, Gazeta Trąbkowska

  12.09.2015 BIESIADA TRĄBKI W TRĄBKACH
12.09.2015 BIESIADA TRĄBKI W TRĄBKACH  
     
Wstecz

LICZNIK ODWIEDZIN