W dniu 25 października 2015 r. w Hali Sportowej w Trąbkach Wielkich odbyły się 25. Mistrzostwa Gminy Trąbki Wielkie w piłce siatkowej mężczyzn. Udział w nich wzięło 9 drużyn, składających się z 63 osób. Zostały one podzielone na trzy grupy, w których grano systemem "każdy z każdym". Mecze trwały do dwóch wygranych setów do 25 punktów, w przypadku remisu trzeciego seta grano do 15. Następnie najlepsze drużyny z każdej grupy walczyły o 1. miejsce. Te, które uplasowały się na drugich miejscach w grupach grały o 4. miejsce. Natomiast ostatnie zespoły w grupach rywalizowały o 7. lokatę.
Zwyciężyli, już po raz piąty z rzędu, siatkarze z Sobowidza. W rozgrywkach grupowych lekko, łatwo i przyjemnie pokonali Trąbki Wielkie (do 14 i 11) oraz Kłodawę (do 8 i 9). W meczach o Mistrzostwo było o wiele trudniej. W pierwszym meczu z drużyną Kaczek na początku pierwszego seta przegrywali nawet 2 : 7 i 6 : 10, by później wygrywać 17 : 12 i 20 : 17, a następnie remisować 20 : 20. Gdy wydawało się, że mają wygranego seta, gdyż prowadzili 24 : 21, rywale zdobyli trzy kolejne punkty i był remis! Dalej trwał wyrównany pojedynek, aż w końcu zakończył się wynikiem 29 : 27! Drugi set był już całkiem inny. Grająca w 5-osobowym składzie drużyna z Kaczek, wyraźnie osłabiona i załamana porażką w pierwszym secie przegrywała od początku do końca. Sobowidz prowadził nawet 20 : 6, by ostatecznie wygrać do 15. Podobnie jak mecz z Kaczkami, układał się mecz z Gołębiewem Średnim. Po początkowym prowadzeniu Sobowidza (8 : 6 i 11 : 8) do głosu doszli siatkarze z Gołębiewa Średniego. Wyszli oni na prowadzenie 16 : 13, 18 : 15, a nawet 21 : 19, ale set zakończył się wygraną Sobowidza do 23. W drugim secie zawodnicy z Sobowidza kontrolowali grę prowadząc przez cały mecz różnicą kilku punktów, z wyjątkiem stanu 10 : 10, i wygrali do 22.
W meczu decydującym o 2. miejscu Gołębiewo Średnie pokonało Kaczki, ale po trzysetowym pojedynku. W pierwszym przez długi czas Kaczki prowadziły - 16 : 13, 20 : 17, nawet 21 : 20. Końcówka seta była niezwykle wyrównana, ale minimalnie lepsi okazali się siatkarze z Gołębiewa Średniego - było 26 : 24. Drugiego pewnie wygrały Kaczki - do 17. W trzecim stało się coś dziwnego. Chyba zbyt pewni siebie przystąpili do meczu zawodnicy z Kaczek i po chwili przegrywali już 1 : 7, a następnie 3 : 10, by przegrać do 12.
Kolejne miejsca zajęli: Trąbki Małe, Trąbki Wielkie, Domachowo, Kłodawa, Kleszczewo i Drzewina.
Podczas uroczystego zakończenia Mistrzostw puchary i medale trzem najlepszym drużynom wręczył Z-ca Przewodniczącego Rady Gminy Trąbki Wielkie Józef Sroka. Drużyny te otrzymały także talony upoważniające do korzystania z Hali Sportowej.