Do niecodziennej sytuacji doszło podczas 7. Mistrzostw Gminy Trąbki Wielkie w piłce nożnej 6-osobowej. Otóż spośród 8 drużyn, które w dniu 7 czerwca 2015 roku wywalczyły prawo do gry w ćwierćfinałach, stawiły się 4. Rozegrany został tylko jeden mecz w tej fazie rozgrywek! Czerniewo zmierzyło się z Trąbkami Wielkimi. Mimo optycznej przewagi i prowadzenia 3 : 0 w końcówce meczu było emocjonująco. Piłkarze z Trąbek Wielkich na minutę przed końcem spotkania strzelili drugą bramkę i niewiele brakowało, aby doprowadzili do remisu. Pozostałe dwie drużyny: Domachowo i Kaczki awansowały do półfinałów bez walki. Kaczki, ze względu na brak żadnej z drużyn w czwartym ćwierćfinale, trafili od razu do finału. W jedynym półfinale zmierzyli się więc piłkarze z Czerniewa i Domachowa. Podobnie jak w pierwszym meczu ci pierwsi szybko objęli prowadzenie i już po 4 minutach było 2 : 0. Wydawało się, że sprawa awansu jest przesądzona, ale podobnie jak w pierwszym meczu stracili gola na minutę przed końcem spotkania i znów zrobiło się gorąco na boisku.
Finałowy mecz był trzecim tego dnia dla piłkarzy z Czerniewa i pierwszym dla piłkarzy z Kaczek. Nie widać tego jednak było na boisku. Toczyli oni wyrównany bój. Co chwilę groźne akcje były to pod jedną, to pod drugą bramką. Pierwszy gol padł w 6 minucie, kiedy to z prawej strony dośrodkowywał Patryk Goldschmidt, a piłka odbita od Mariusza Brzezińskiego wpadła do bramki. Wyrównał 4 minuty później Damian Lewańczyk po akcji całego zespołu. I wynik remisowy utrzymał się nie tylko do końca pierwszej, ale i drugiej połowy. Sędziowie zarządzili więc konkurs rzutów karnych. Najpierw pewnie strzelił Dawid Wiński. Potem pudłowali: Tomasz Dończyk, Tomasz Blejder i Szymon Krakowski. Decydującego gola strzelił Patryk Goldschmidt i drużyna z Kaczek została Mistrzem Gminy Trąbki Wielkie w piłce nożnej 6-osobowej na rok 2015. Drugie miejsce przypadło drużynie z Czerniewa, a trzecie – z Domachowa. Otrzymały one puchary, dyplomy i talony na korzystanie z Hali Sportowej w Trąbkach Wielkich odpowiednio przez 3, 2 i 1 godzinę. Mistrzowska ekipa wystąpiła w następującym składzie: MIchał Wiński, Rafał Ratyński, Sławomir Blejder, Daniel Bujnowski, Paweł Jaromin, Tomasz Blejder, Patryk Goldschmidt i Dawid Wiński. Wicemistrzowie zagrali w następującym zestawieniu: Andrzej Dończyk, Tomasz Dończyk, Bartłomiej Dończyk, Szymon Krakowski, Mariusz Brzeziński,, Adam Lewańczyk, Damian Lewańczyk. Natomiast w ekipie Domachowa zagrali: Bartłomiej Sela, Daniel Bielec, Przemysław Bielec, Damian Kolberg, Michał Baka, Jakub Pepliński i Adrian Bartosik. Wszyscy w/w wymienieni zawodnicy udekorowani zostali medalami. Nagrodzeni zostali także: najlepszy zawodnik Mistrzostw – Tomasz Blejder (Kaczki), najlepszy strzelec - Rafał Sela (Domachowo) i najlepszy bramkarz – Andrzej Dończyk (Czerniewo).