Tegoroczna, VIII, Biesiada „Trąbki w Trąbkach” upłynęła pod znakiem piłki nożnej. Trwające w naszym kraju EURO spowodowało, że organizatorzy postanowili zaprosić do Trąbek Wielkich Mobilną Strefę Kibica. Było w niej moc atrakcji dla każdego. Największym zainteresowaniem cieszyło się boisko do Gigantycznych Piłkarzyków. Zagrali na nim nawet goście honorowi imprezy. Drużyna, w której występowali: Ryszard Świlski – członek Zarządu Województwa Pomorskiego, Cezary Bieniasz-Krzywiec – Starosta Gdański, Błażej Konkol – Wójt Gminy Trąbki Wielkie, Mateusz Sroka – Radny Powiatu Gdańskiego, Karol Kusaj – Radny Gminy Trąbki Wielkie oraz Andrzej Gralla – Radny Gminy Trąbki Wielkie pokonała najpierw zespół składający się z pań, potem przegrali z piłkarzami Sokoła Ełganowo, a na zakończenie swoich występów wygrali z chłopcami z Lęborka. Najważniejszym jednak elementem Strefy był ekran diodowy o wymiarach 3 m x 5 m, na którym kibice mogli obejrzeć mecz ćwierćfinałowy Mistrzostw Europy Włochy – Anglia. Szkoda tylko, że spotkanie to nie zakończyło się w regulaminowym czasie, gdyż później intensywne opady deszczu i porywisty wiatr utrudniały oglądanie meczu. Ale i tak do końca wytrwało ok. 60 najbardziej zatwardziałych sympatyków piłki nożnej.
Równolegle ze Strefą Kibica działała scena. Tam również działo się wiele. Gwiazdą naszej Imprezy był 16-letni techno-skrzypek Tomek Dolski, laureat programu „Must be the Music” Polsatu. Kiedy występował okazało się, że także w Trąbkach Wielkich mieszkają jego fanki, które piszczały, a po koncercie ustawiły się w długiej kolejce po autograf swojego idola.
Podczas Biesiady nie mogło się oczywiście obyć bez trębaczy. Najpierw zaprezentowali się oni w orkiestrze dętej „Ziemia Lęborska” maszerując od Gimnazjum do sceny, potem już jako Trąbnięci Muszkieterowie w programie „Z trąbką na wesoło”, a na koniec już pojedynczy trębacz jako członek zespołu Tico Tico.
Dużo atrakcji przygotowano dla dzieci. Był pokaz figur balonowych, pokaz gigantycznych baniek mydlanych, przejażdżki na koniku, zjeżdżalnia, basen z dmuchaną kulą w której można chodzić po wodzie, zjeżdżalnie pneumatyczne, nadmuchiwany plac zabaw.
Impreza ta była także okazją do prezentacji lokalnych twórców i sportowców. Na scenie wystąpiły dzieci z sekcji baletowej i karate. Solowy występ baletowy dała Oliwia Formela ze Szkoły Podstawowej w Sobowidzu. Piosenki śpiewali uczniowie Gimnazjum: Magda Nowak, Aleksandra Kardas i Damian Zawadzki. Dorosłych reprezentowali: Koło Gospodyń Wiejskich z Gołębiewka oraz Męskie Towarzystwo Śpiewacze. Wszyscy po swoich występach otrzymywali gromkie brawa, a panowie śpiewacy zostali nawet zmuszeni do bisowania.
Podczas Biesiady uroczyście ogłoszono również wyniki współzawodnictwa sołectw z 2011 rok. Zwycięski zespół Sołectwa Trąbki Wielkie otrzymał okazały puchar, dyplom, talon na 1700 zł i 3 metrowego świerka. Natomiast Wioleta Frydrych – Sołtys wsi Trąbki Wielkie za wygraną w klasyfikacji indywidualnej otrzymała statuetkę, dyplom i talon na 200 zł.
Korzystając z okazji Wójt Gminy Trąbki Wielkie nagrodził najlepszych młodych sportowców z Gminy Trąbki Wielkie. Dyplomy i talony na 100 zł otrzymali: Jakub Pelowski (piłka nożna), Zuzanna Myśliwiec (szachy), Kamil Staniszewski (tenis stołowy), Szymon Staszkiewicz (motocross) i Aleksandra Bida (karate). Wręczono także nagrody w Turnieju wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.
Jak zwykle ogromne powodzenie miała loteria. W ciągu 2,5 godzin sprzedano wszystkie 479 losów. Tak więc grupa niepełnosprawnych dzieci z Gminy Trąbki Wielkie będzie mogła wyjechać na wycieczkę w czasie wakacji. Duża w tym zasługa bardzo atrakcyjnych nagród głównych:
- telewizor 32’ ufundowany przez Sieć sklepów Fart,
- kuchenka mikrofalowa ufundowana przez Spółkę Nowa Energia Trąbki Wielkie,
- dwa karnety na semestralny kurs języka angielskiego ufundowany przez Leo – Centrum Języków Obcych z Pruszcza Gdańskiego,
- aparat fotograficzny ufundowany przez Wójta Gminy Trąbki Wielkie Błażeja Konkola.
Najwięcej szczęścia w losowaniu mieli: Stanisław Schroeder z Gołębiewa Wielkiego, Katarzyna Czyż z Granicznej Wsi, Patryk Jasiński z Trąbek Wielkich oraz Tadeusz Zakrzewski z Gdański, Roksana Palina z Rusocina.
Wójt Gminy Trąbki Wielkie wręczył także nagrody za prawidłowe odpowiedzi na pytanie: Jak nazywa się mieszkaniec i mieszkanka Trąbek Wielkich? Okazało się, że pytanie to sprawiło wiele kłopotów obecnym na Biesiadzie. Prawidłowa odpowiedź: to trąbczanin i trąbczanka.

Organizatorami Biesiady byli: Starostwo Powiatowe, Urząd Gminy Trąbki Wielkie oraz Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Trąbkach Wielkich.

Sponsorami: Bank Spółdzielczy w Pruszczu Gdańskim, sieć sklepów Fart, Oceanic Sopot, Leo – Studium Języków Obcych w Pruszczu Gdańskim, Pizzeria Głodzilla Trąbki Wielkie, Nowa Energia Trąbki Wielkie, Dammera – Szkółka Roślin Ozdobnych w Mierzeszynie, Gościniec dla Przyjaciół Kleszczewo, Zakład Fryzjerski Ewa Trąbki Wielkie, Sklep „U Sławki” Trąbki Wielkie, Usługi Handlowo-Gastronomiczne Mieczysław Płaza Trąbki Wielkie, Sklep Wielobranżowy Krzysztof Jagła Trąbki Wielkie, Transbit Marek Siek Pruszcz Gdański.

Sponsorami medialnymi: Radio Plus, Polska Dziennik Bałtycki, portal trabki.com

LICZNIK ODWIEDZIN