altW dniu 29 czerwca 2014 roku odbyła się jubileuszowa, bo dziesiąta, Biesiada „Trąbki w Trąbkach”. Rozpoczął ją przemarsz „Pstrong Orkiestry” składającej się z 27 muzyków, w tym 7 trębaczy, i 4 pomponistek. Grając muzykę marszową i rozrywkową przeszli oni ulicami Trąbek Wielkich, od poczty na stadion. Granie kontynuowali na murawie prezentując różne układy marszowe. Następnie odbyło się uroczyste otwarcie Biesiady, którego dokonali Starosta Gdański Cezary Bieniasz-Krzywiec i Wójt Gminy Trąbki Wielkie Błażej Konkol. Po czym przystąpili oni wraz z Dyrektor Pomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Gdańsku Wiesławą Kasprzewską-Charkin do wręczania nagród laureatom IV Finału Turnieju Wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym pn. „Trąbimy o bezpieczeństwie”. Główną nagrodę, trzy rowery, otrzymał zespół ze Szkoły Podstawowej w Trąbkach Wielkich w składzie: Aleksandra Stoduś, Karol Stoduś i Maciej Preuss. Następnie nagrodę, w postaci tabletu wraz z listem gratulacyjnym od Wójta Gminy Trąbki Wielkie Błażeja Konkola, otrzymała Magdalena Karnath nominowana do tytułu najlepszej gimnazjalistki województwa pomorskiego. Kolejnymi nagrodzonymi byli strażacy-ochotnicy z OSP Rościszewo, którzy dzień wcześniej na Powiatowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych okazali się najlepsi. Na ręce Prezesa Ireneusza Drewniaka Wójt Gminy Trąbki Wielkie Błażej Konkol oraz Komendant Gminny ZOSP Grzegorz Maliszewski przekazali list gratulacyjny oraz talon o wartości 2000 zł na sprzęt przeciwpożarowy. Po tych uroczystościach rozpoczęły się występy na scenie. Jako pierwsi zaprezentowali się członkowie zespołu teatralnego Narnia działającego w ramach Stowarzyszenia Rodzina Kolpinga w Kłodawie w przedstawieniu „Jeden świat – wolontariuszem TY i ja. Opowieści starego misjonarza”, którego scenariusz napisała Ewa Krąglik. Wystąpiło 19 młodych aktorów, którzy opowiadali o życiu ludzi mieszkających na różnych kontynentach. Głosili oni idee wolontariatu oraz zasadę tolerancji, a Natalia Korycka, Hubert Hałun i Mateusz Naczk nawet trąbili o tym na trąbkach.
Potem na scenie królował taniec. Najpierw pełnych wdzięku i uroku tańczyło 15 małych baletnic w trzech grupach z sekcji GOKSiR, które po występach otrzymały z rąk swojej instruktorki Anny Wierzchuckiej-Tryksza dyplomy ukończenia zajęć z tańca klasycznego, współczesnego oraz rytmiki w roku szkolnym 2013/2014. Potem widzowie mogli podziwiać 7 uczennic z sekcji tańca towarzyskiego GOKSiR, podopiecznych Agaty Jankowskiej. Na zakończenie części tanecznej niesamowite ewolucje pokazało trzech czołowych pomorskich tancerzy break dance: Bboy Jazzman, Bboy Stachu i Bboy Tiwor. Po nich na scenie 9 karateków z sekcji GOKSiR prezentowało swoje umiejętności wykonując polecenia wydawane przez instruktora karate-shotokan Zbigniewa Świerka. Po nich rozpoczął się blok piosenek w wykonaniu uczennic szkół podstawowych i Gimnazjum. Zaśpiewały: Marta Kozikowska, Aniela Dończyk, Natalia Kaczmarek, Róża Fischer, Kasia Pawłowska, Iza Bolczak, którym akompaniował znakomity pianista, nauczyciel w Szkołach Podstawowych w Trąbkach Wielkich i Czerniewie – Tomasz Stroynowski. Kiedy one śpiewały nad Trąbki Wielkie nadciągnęły czarne chmury i zaczął padać deszcz. Występ gimnazjalistki Adrianny Schuchardt kończył się, gdy nad stadionem rozpoczęła się ulewa.
Przerwała ona program Biesiady, ale nie przerwała finałowego meczu o Mistrzostwo Gminy Trąbki Wielkie pomiędzy drużynami Czerniewa i Kleszczewa, który odbywał się na Orliku. W strugach deszczu wykonywano nawet rzuty karne, gdyż mecz nie przyniósł rozstrzygnięcia. Ostatecznie piłkarze Czerniewa wygrali 3 : 1, a gdy otrzymywali medale deszcz …już nie padał. Można było wtedy przystąpić do usuwania wody ze sceny i do kontynuowania Biesiady. Wtedy to Wójt Gminy Trąbki Wielkie Błażej Konkol przystąpił do dekoracji sześciu najwszechstronniejszych zawodniczek i zawodników Współzawodnictwa Sołectw 2013. Statuetki, dyplomy i talony na sprzęt sportowy o wartości 200 zł za zajęcie I miejsca otrzymali: Dominika Surma z Ełganowa i Adrian Grulkowski z Pawłowa. Wyróżnieni zostali także sołtysi sołectw, których mieszkańcy w ubiegłorocznej rywalizacji zajęli miejsca od 1 do 10. Każdy z nich otrzymał puchar, dyplom i czek na zakup sprzętu sportowego. Najbardziej wartościowy czek, bo na kwotę 1500 zł , odebrał z rąk Przewodniczącego Rady Gminy Trąbki Wielkie Józefa Sroki Sołtys wsi Ełganowo Maciej Czerwiński.
Kolejnym punktem programu Biesiady był występ Moniki Schuchardt z zespołem New Band. Wykonała ona zarówno najnowsze hity, np. Bałkanica, jak i stare przeboje polskie i zagraniczne. Tak więc każdy ze słuchaczy, niezależnie od wieku usłyszał coś dla siebie.
Tuż przed występem Łódzkiego Tria „Złota Trąbka” Wójt Gminy Trąbki Wielkie Błażej Konkol miał wręczyć certyfikaty ukończenia szkolenia pt. „O finansach…w bibliotece zorganizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Trąbkach Wielkich dla seniorów 50+. Niestety na widowni spośród 20 absolwentów, obecne były tylko: Elżbieta Mincer i Emilia Brzózka. Tak więc tylko one otrzymały certyfikaty.
Łódzkie Trio, w składzie: Marcin Błoszyk – trąbka, Maciej Malec – puzon i Wojciech Stępnik – instrumenty klawiszowe, zagrało największe utwory muzyki klasycznej, jak również evergreeny muzyki rozrywkowej, standardy jazzowe czy wielkie hity muzyki latynoamerykańskiej. Przygotowało także konkursy muzyczne dla dzieci z nagrodami.
Po nim nastąpił finał loterii fantowej, dzięki której grupa dzieci z Gminy Trąbki Wielkie spędzi w czasie wakacji  na trzytygodniowych koloniach w Murzasichlu k. Zakopanego. Miała ona ogromne powodzenie. Prawie przez całą Imprezę do namiotu gdzie sprzedawano losy stała długa kolejka. Organizatorzy przygotowali 800 losów i wszystkie, ostatni tuż przed finałem, zostały sprzedane. Ich cena wynosiła 5 zł i z każdym związana była nagroda. Można było wygrać: kosmetyki, książki, przejażdżkę bryczką, zabawki, koszulki, plakaty, filiżanki, kubki, talony do fryzjera, karnety do Postołowa Golf Clubu, kwiaty doniczkowe, karmę dla zwierząt, piłki, pendrive, lampki, czapki, torby, plecaki, talony na wycieczkę do Gdańska, puzzle, płyty CD, parasolki, teczki, bidony itp.
Wszyscy liczyli jednak na nagrody główne. Tym razem było ich aż 10:
- talon o wartości 600 zł na semestralny kurs języka angielskiego w Pruszczu Gdańskim lub Trąbkach Wielkich nagroda LEO - Centrum Języków Obcych w Pruszczu Gdańskim (www.leoschool.pl)
- talon o wartości 250 zł na roletki lub siatki przeciwinsektowe nagroda ALFA SYSTEM Trąbki Wielkie ( www.alfasystem.pl ),
- talon o wartości 250 zł na usługi florystyczne nagroda Natalii Daszewskiej,
- rower nagroda HOTEL SENTOZA-GOLF Cząstkowo (www.sentoza-golf.pl),
- teczka - organizer nagroda Saur Neptun Gdańsk ( www.sng.com.pl ),
- Encyklopedia Gdańska w oprawie płóciennej z limitowanej edycji nagroda Saur Neptun Gdańsk,
- aparat fotograficzny Fujifilm nagroda Zakładu Remontowo-Budowlanego "Mejka" Pruszcz Gdański ( www.mejka.pl ),
- rower nagroda Wójta Gminy Trąbki Wielkie Błażeja Konkola,
- tablet nagroda Przewodniczącego Rady Gminy Trąbki Wielkie Józefa Srokę,
- strusie jajo nagroda Kustosza Sanktuarium Matki Bożej w Trąbkach Wielkich Księdza Prałata Edwarda Szymańskiego.
Szczęście uśmiechnęło się głównie do mieszkańców Trąbek Wielkich. Byli to: Lidia Piórek, Sandra Niedźwiedzka, Żaneta Gostomska, Artur Szymikowski, Robert Mądraszewski i Dominik Lech. Oprócz nich nagrody główne otrzymali: Andrzej Sautycz i Andrzej Myszk (obaj z Kleszczewa) oraz Cyryl Fibik i Michał Fibik (obaj z Gołębiewka).
Po raz pierwszy na Biesiadzie przeprowadzona została także licytacja. Licytowano dwie piłki: z autografami piłkarzy Lechii Gdańsk i z autografem naszego najlepszego koszykarza Marcina Gortata. O piłki walczyli Przewodniczący Rady Gminy Trąbki Wielkie Józef Sroka z Radnym Markiem Czerwińskim, ale obu przebił Bronisław Stoduś z Kaczek. Pierwszą z piłek otrzymał on za 700 zł, a drugą za 500 zł.
Gdy wszystkie nagrody główne zostały rozlosowane, a piłki wylicytowane na scenie pojawiła się gwiazda tegorocznej imprezy, czyli zespół DE MONO z legendarnym muzykiem Markiem Kościkiewiczem. Podczas koncertu widzowie usłyszeli jego największe hity: Kim naprawdę jesteś, Kamień i aksamit, Statki na niebie, Znów jesteś ze mną, Ona jest ze snu.
Okazało się, że nie tylko te, ale i wszystkie pozostałe utwory były doskonale znane zarówno starszym, jak i młodszym fanom zespołu. Śpiewali oni razem z wokalistą Michałem Karpackim. Trzy fanki zaprosił nawet na scenę i tańczyły w rytm przebojów. W ogóle przez cały koncert miał on świetny kontakt z publicznością. Nic więc dziwnego, że później jeszcze długo musiał rozdawać autografy i ustawiać się do zdjęć.
Występy na scenie to nie jedyne atrakcje Biesiady „Trąbki w Trąbkach”. Na dzieci oczekiwały urządzenia rekreacyjne składające się m.in. z dwóch pneumatycznych zjeżdżalni i kolejki złożonej z „kaczek”. Były także stoiska z zabawkami, z lodami, z watą cukrową, z balonami i kosmetykami. Rozrywki dostarczały  przejażdżki na konikach. Można było obejrzeć trójkołowce oraz samochód KIA. Nie tylko rozrywki dostarczył symulator zderzeń samochodu z nieodkształcalną przeszkodą. Uświadomił on każdego, kto z niego skorzystał, jak ważne jest zapinanie pasów podczas jazdy samochodem.
Z symulatora skorzystał m.in. Starosta Gdański Cezary Bieniasz-Krzywiec. Nie zabrakło także stoisk gastronomicznych, spośród których furorę robiło stoisko KGW Gołebiewko z przepysznymi pierogami. Dla starszych oferowano kosmetyki i koronki.

Organizatorami Biesiady byli:
- Starostwo Powiatowe,
- Urząd Gminy Trąbki Wielkie,
- Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Trąbkach Wielkich,
- Gminna Biblioteka Publiczna w Trąbkach Wielkich. 

Partnerami i sponsorami Biesiady byli:
SAUR NEPTUN Gdańsk,
OCEANIC Sopot,
LEO-CENTRUM JĘZYKÓW OBCYCH Pruszcz Gdański,
ART-POL Systemy Ogrodzeniowe Paweł Włodarczyk Trąbki Wielkie,
POSTOŁOWO GOLF CLUB,
Zakład Remontowo - Budowlany Zbigniew Mejka Pruszcz Gdański,
HOTEL SENTOZA-GOLF Cząstkowo,
Fundacja Pomocy Społecznej na Rzecz Dzieci PAN WŁADEK Gdańsk, 
ELNAFT Trąbki Wielkie,
MEBLOTECHNIKA Kleszczewo,
SPÓŁDZIELNIA KÓŁEK ROLNICZYCH Trąbki Wielkie,
Perfect Lady International WALLER Polska Sp. z o.o. Trąbki Wielkie,
ALFA SYSTEM Trąbki Wielkie,
HILARY - GOŚCINIEC DLA PRZYJACIÓŁ Kleszczewo,
EXCLUSIVE SPORT Gdańsk,
MESTOL Zbigniew Myszk Kaczki,
POLESZAK Sopot - Dealer Kia Motors Polska,
MONI-GAZ Monika Podwysocka Gołębiewo Wielkie,
Kustosz Sanktuarium Matki Bożej w Trąbkach Wielkich Ks. Prałat Edward Szymański
AGNI Pruszcz Gdański,
Piekarnia SOBOWIDZ w Różynach,
Biuro Rachunkowe PERFEKT Małgorzata Ogonowska Trąbki Wielkie,
PENSJONAT NOCE I DNIE Cząstkowo,
Kwiaciarnia ILUZJA Ryszard Grunwald Trąbki Wielkie
TOI TOI Polska Przedstawicielstwo Gdańsk,
Fundacja Oparcia Społecznego Aleksandry FOSA Gdańsk,
Pralnia MARJANA Straszyn,
Zakład Fryzjerski EWA Trąbki Wielkie,
LECZNICA DLA ZWIERZĄT Andrzej Pyliński Trąbki Wielkie,
Dorota Barciś Okręgowy Menadżer Sprzedaży AVON

Sponsorami medialnymi Biesiady byli:
- RADIO GDAŃSK,
- POLSKA DZIENNIK BAŁTYCKI
- KURIER GMIN I POWIATU GDAŃSKIEGO,
- portal trabki.com,
- gdansktown.pl

Organizatorzy dziękują sponsorom i partnerom, a także wszystkim, którzy pomogli w jakikolwiek sposób w zorganizowaniu 10. Biesiady „Trąbki w Trąbkach” i zapraszają na jedenastą Biesiadę, która odbędzie się 28 czerwca 2015 roku.
  TRĄBKI W TRĄBKACH – FOTOGALERIA
TRĄBKI W TRĄBKACH – FOTOGALERIA
TRĄBKI W TRĄBKACH – FOTOGALERIA
TRĄBKI W TRĄBKACH – FOTOGALERIA
TRĄBKI W TRĄBKACH – FOTOGALERIA
TRĄBKI W TRĄBKACH – FOTOGALERIA
TRĄBKI W TRĄBKACH – FOTOGALERIA
TRĄBKI W TRĄBKACH – FOTOGALERIA
TRĄBKI W TRĄBKACH – FOTOGALERIA
TRĄBKI W TRĄBKACH – FOTOGALERIA
TRĄBKI W TRĄBKACH – FOTOGALERIA
TRĄBKI W TRĄBKACH – FOTOGALERIA
TRĄBKI W TRĄBKACH – FOTOGALERIA
TRĄBKI W TRĄBKACH – FOTOGALERIA
TRĄBKI W TRĄBKACH – FOTOGALERIA
TRĄBKI W TRĄBKACH – FOTOGALERIA
TRĄBKI W TRĄBKACH – FOTOGALERIA
TRĄBKI W TRĄBKACH – FOTOGALERIA
TRĄBKI W TRĄBKACH – FOTOGALERIA
TRĄBKI W TRĄBKACH – FOTOGALERIA
TRĄBKI W TRĄBKACH – FOTOGALERIA
TRĄBKI W TRĄBKACH – FOTOGALERIA
TRĄBKI W TRĄBKACH – FOTOGALERIA
TRĄBKI W TRĄBKACH – FOTOGALERIA
TRĄBKI W TRĄBKACH – FOTOGALERIA
TRĄBKI W TRĄBKACH – FOTOGALERIA
TRĄBKI W TRĄBKACH – FOTOGALERIA
TRĄBKI W TRĄBKACH – FOTOGALERIA
TRĄBKI W TRĄBKACH – FOTOGALERIA
TRĄBKI W TRĄBKACH – FOTOGALERIA
TRĄBKI W TRĄBKACH – FOTOGALERIA
TRĄBKI W TRĄBKACH – FOTOGALERIA
TRĄBKI W TRĄBKACH – FOTOGALERIA
TRĄBKI W TRĄBKACH – FOTOGALERIA
TRĄBKI W TRĄBKACH – FOTOGALERIA
TRĄBKI W TRĄBKACH – FOTOGALERIA
TRĄBKI W TRĄBKACH – FOTOGALERIA
TRĄBKI W TRĄBKACH – FOTOGALERIA
TRĄBKI W TRĄBKACH – FOTOGALERIA
TRĄBKI W TRĄBKACH – FOTOGALERIA
TRĄBKI W TRĄBKACH – FOTOGALERIA
TRĄBKI W TRĄBKACH – FOTOGALERIA
TRĄBKI W TRĄBKACH – FOTOGALERIA
TRĄBKI W TRĄBKACH – FOTOGALERIA
TRĄBKI W TRĄBKACH – FOTOGALERIA
TRĄBKI W TRĄBKACH – FOTOGALERIA
TRĄBKI W TRĄBKACH – FOTOGALERIA
TRĄBKI W TRĄBKACH – FOTOGALERIA
TRĄBKI W TRĄBKACH – FOTOGALERIA
TRĄBKI W TRĄBKACH – FOTOGALERIA
TRĄBKI W TRĄBKACH – FOTOGALERIA
TRĄBKI W TRĄBKACH – FOTOGALERIA
TRĄBKI W TRĄBKACH – FOTOGALERIA
TRĄBKI W TRĄBKACH – FOTOGALERIA
TRĄBKI W TRĄBKACH – FOTOGALERIA
TRĄBKI W TRĄBKACH – FOTOGALERIA
TRĄBKI W TRĄBKACH – FOTOGALERIA
TRĄBKI W TRĄBKACH – FOTOGALERIA
TRĄBKI W TRĄBKACH – FOTOGALERIA
TRĄBKI W TRĄBKACH – FOTOGALERIA
TRĄBKI W TRĄBKACH – FOTOGALERIA
TRĄBKI W TRĄBKACH – FOTOGALERIA
TRĄBKI W TRĄBKACH – FOTOGALERIA
TRĄBKI W TRĄBKACH – FOTOGALERIA
TRĄBKI W TRĄBKACH – FOTOGALERIA
TRĄBKI W TRĄBKACH – FOTOGALERIA
TRĄBKI W TRĄBKACH – FOTOGALERIA
TRĄBKI W TRĄBKACH – FOTOGALERIA
TRĄBKI W TRĄBKACH – FOTOGALERIA
TRĄBKI W TRĄBKACH – FOTOGALERIA
TRĄBKI W TRĄBKACH – FOTOGALERIA
TRĄBKI W TRĄBKACH – FOTOGALERIA
TRĄBKI W TRĄBKACH – FOTOGALERIA
TRĄBKI W TRĄBKACH – FOTOGALERIA
TRĄBKI W TRĄBKACH – FOTOGALERIA
TRĄBKI W TRĄBKACH – FOTOGALERIA
TRĄBKI W TRĄBKACH – FOTOGALERIA
TRĄBKI W TRĄBKACH – FOTOGALERIA
TRĄBKI W TRĄBKACH – FOTOGALERIA
TRĄBKI W TRĄBKACH – FOTOGALERIA
TRĄBKI W TRĄBKACH – FOTOGALERIA
TRĄBKI W TRĄBKACH – FOTOGALERIA
TRĄBKI W TRĄBKACH – FOTOGALERIA
TRĄBKI W TRĄBKACH – FOTOGALERIA
TRĄBKI W TRĄBKACH – FOTOGALERIA
TRĄBKI W TRĄBKACH – FOTOGALERIA
TRĄBKI W TRĄBKACH – FOTOGALERIA
TRĄBKI W TRĄBKACH – FOTOGALERIA
TRĄBKI W TRĄBKACH – FOTOGALERIA
TRĄBKI W TRĄBKACH – FOTOGALERIA
TRĄBKI W TRĄBKACH – FOTOGALERIA
TRĄBKI W TRĄBKACH – FOTOGALERIA
TRĄBKI W TRĄBKACH – FOTOGALERIA
TRĄBKI W TRĄBKACH – FOTOGALERIA
TRĄBKI W TRĄBKACH – FOTOGALERIA
TRĄBKI W TRĄBKACH – FOTOGALERIA
TRĄBKI W TRĄBKACH – FOTOGALERIA
TRĄBKI W TRĄBKACH – FOTOGALERIA
TRĄBKI W TRĄBKACH – FOTOGALERIA
TRĄBKI W TRĄBKACH – FOTOGALERIA
TRĄBKI W TRĄBKACH – FOTOGALERIA
TRĄBKI W TRĄBKACH – FOTOGALERIA
TRĄBKI W TRĄBKACH – FOTOGALERIA
TRĄBKI W TRĄBKACH – FOTOGALERIA
TRĄBKI W TRĄBKACH – FOTOGALERIA
TRĄBKI W TRĄBKACH – FOTOGALERIATRABKI_W_TRABKACH–FOTOGALERIA-MINI  
     
Wstecz

LICZNIK ODWIEDZIN