W Mistrzostwach Gminy w wędkarstwie spławikowym startowało dziewięć sołectw. Punktacja przedstawiała się następująco: Sobowidz - 30 pkt, Trąbki Wielkie - 27 pkt, Domachowo - 24 pkt, Postołowo - 22 pkt, Kłodawa - 21 pkt, Gołębiewo Wielkie - 20 pkt, Kleszczewo - 19 pkt, Trąbki Małe - 18 pkt i Mierzeszyn - 17 pkt. Wyniki te na miejscach od 1. do 5. nie spowodowały żadnych zmian. Dopiero 7. Mierzeszyn awansował na 6. miejsce. Po raz pierwszy punkty w tegorocznym Współzawodnictwie zdobyły sołectwa: Sobowidz, Postołowo i Kłodawa i od razu uplasowały się odpowiednio na miejscach 8., 10. i 11. Pozostałe, które występowały na poprzednich zawodach, a nie brały udziału w wędkarstwie, zanotowały spadek. W dalszym ciągu w naszym Współzawodnictwie punktów nie zdobyło 7 sołectw: Błotnia, Cząstkowo, Kaczki, Łaguszewo, Rościszewo, Warcz i Zła Wieś.
W tegorocznym Współzawodnictwie Sołectw uczestniczyło 23 zawodniczki i 82 zawodników, czyli razem 105 osób. Najwięcej osób reprezentowało Trąbki Małe - 16, Kleszczewo - 15, Domachowo - 14 oraz Gołębiewo Wielkie i Trąbki Wielkie po 13.
W klasyfikacji na Najwszechstronniejszą Zawodniczkę Gminy nastąpiła zmiana. Do prowadzących: Wiktorii Czerw (Gołębiewo Wielkie) i Anity Zielke (Kleszczewo) z dwoma punktami dołączyła Agnieszka Górska z Trąbek Małych. Natomiast wśród zawodników samotnym liderem został Mariusz Górski z Trąbek Małych zdobywca 3 pkt, a tuż za nim plasuje się 10 zawodników, którzy mają na swoim koncie po 2 punkty. Reprezentują oni Gołębiewo Wielkie (Stanisław Czerw, Damian Schröder, Dominik Zarzeczny, Michał Zarzeczny i Tomasz Zarzeczny), Domachowo (Michał Baka i Jakub Pepliński), Kleszczewo (Roman Zielke), Pawłowo (Adrian Grulkowski) i Trąbki Wielkie (Hubert Hałun).
Kolejnymi imprezami, podczas których będzie można zdobyć punkty do Współzawodnictwa Sołectw to: Mistrzostwa Gminy w biegach przełajowych, które odbędą się 25 maja br. w Złej Wsi.